Kurmenes pamatskolas statusu vēl nemainīs 8

Vecumnieku novadā izglītības sistēma šajā mācību gadā, visticamāk, paliks nemainīga. Tā lemts novada Izglītības, kultūras un jaunatnes lietu pastāvīgās komitejas sēdē pagājušā nedēļā.Česlavs Batņa, Izglītības, kultūras un jaunatnes lietu pastāvīgās komitejas priekšsēdētājs, pauž cerības, ka šī ideja tiks atbalstīta arī šovakar - 18. augusta - Finanšu komitejas sēdē, kā arī novada Domes sēdē 26. augustā. Pozitīvā noskaņā šī ziņa uztverta Kurmenes pamatskolas pedagogu vidū.«Apmēram gadu dzīvojām neziņā, kā būs. Kad pērn augustā izplatījās pirmā informācija par finansējuma modeli – nauda seko skolēnam –, sapratām, ka mūsu skolas pastāvēšanai tas nav īpaši labvēlīgs. Varam cerēt uz pašvaldības atbalstu šim mācību gadam, taču nākotnē es raugos reālistiski un saprotu – tādā statusā kā pašlaik skolai būs grūti pastāvēt. Šogad mums mācīsies ap 50 skolēnu, būs vairākas apvienotās klases. Tuvākajos gados bērnu skaita palielināšanās noteikti nebūs,» tā Kurmenes pamatskolas direktore Gundega Drava. Viņa arī piebilst, ka ir ieinteresējusies par Izglītības un zinātnes ministrijas piedāvāto iespēju nākotnē mazās lauku skolas pārvērst par multifunkcionālajiem centriem.Deputāts Č. Batņa, atbalstot direktores teikto par izglītības sistēmas nākotni novadā, piebilst, ka jau šoruden iecerēts izveidot darba grupu. Tajā būtu novada skolu vadītāji, vecāku pārstāvji, deputāti. «Vēlamies visu lēnām izspriest un izdiskutēt. Negribam pieņemt sasteigtu lēmumu, jo likvidēt kaut ko ir visvienkāršāk. Vienlaikus apzinos, ka pašreizējais skolu skaits novadā diezin vai ilgi varēs palikt nemainīts. Reformas būs jāveic, bet tās rūpīgi jāsagatavo pašiem, jāsagatavo tām arī sabiedrība,» tā Č. Batņa.

Pievieno komentāru

Komentāri 8

Kurmeniete

Prieks,ka skola netiks likvidēta! Esmu šajā skolā mācījusies un tā nu dien ir laba skola, nevaru sūdzēties! Kā arī skola ir atjaunota, visas telpas izremontētas un Kurmenes pamatskolas ēdnīcu grūti salīdzināt ar citām Vecumnieku novadā.

pirms 11 gadiem, 2009.08.21 23:43

Kaimiņu pagasts

Paldies Kurmenes skolas skolotājiem un skolēnu vecākiem par drosmi stāties pretī Vecumnieku "kuratoriem", kuri uz sanāksmi ieradās ar domu, paziņot par skolas likvidāciju. Iznāca kā parunā - "Skrēja kā vējš, atdūrās kā miets". Kurmenieši esiet sava pagasta patrioti!

pirms 11 gadiem, 2009.08.19 23:03

sinoptiķis

Interesanti, gan, kā Vecumnieku novads uzturēs visas skolas, ja tagad netāredzīgi
sasola visām skolām gaišo nākotni.
Nāks rudentiņis, būs barga ziema....

pirms 11 gadiem, 2009.08.19 20:10

ko nu

Kalniņš ar Vāvwernieci jau sen gatavojās pievienot Skaistkalnei, bet lika pagaidīt! Ļoti labi!!!

pirms 11 gadiem, 2009.08.19 08:45

zinošais

NU tas ČēBē iztaisās tik gudrs, bet īstenībā ......

pirms 11 gadiem, 2009.08.19 08:25

jap jap

kaut nu pietiktu praata naakamgad atstaat arii 1-4.klasi un pirmsskolas grupinju+ veel kaut ko klaat pieaugushajiem. izmaksas ir viena lieta, bet aiz naudas nevajadzeetu cilveekus pazaudeet, jo atguut nevarees nekad. telpas izremonteetas, skaistas. atliek tikai domaat!

pirms 11 gadiem, 2009.08.18 19:24

Izglītība