Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Lielākais skolēnu skaita samazinājums šogad ir Gulbenes un Alūksnes novadā

Latvijas novadu vidū kopumā ievērojamākais skolēnu skaita samazinājums pašvaldības izglītības iestādēs 1.-12.klasē, salīdzinot ar pagājušā mācību gada sākumu, ir Gulbenes un Alūksnes novadā, aģentūra LETA uzzināja Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM).

Gulbenes novadā ir par 6% jeb 157 skolēniem mazāk, bet Alūksnes novadā par 8% jeb 142 skolēniem mazāk.

Savukārt lielākais bērnu skaita pieaugums 1.-12.klasē novados šā mācību gada sākumā ir Mārupes novadā, kur mācās par 138 skolēniem jeb 10% izglītojamo vairāk nekā iepriekšējā mācību gada sākumā. Ministrija arī norāda, ka procentuāli ievērojami palielinājies izglītojamo skaits arī Carnikavas novadā, kur ir par 9% vairāk skolēnu, bet Garkalnes un Ādažu novadā - par 7%.

Salīdzinot ar iepriekšējo gadu, ievērojamākais pirmklasnieku skaita pieaugums Latvijas pilsētu vidū šogad vērojams Rēzeknē, kur ir par 76 bērniem jeb 22% vairāk, un Daugavpilī, kur bērnu skaits 1.klasē pieaudzis par 78 bērniem jeb 10%. Starp novadiem lielākais pirmklasnieku skaita pieaugums jeb 29% ir Mārupes novadā un Talsu novadā - 24%. Rīgā šogad mācības sākuši par 304 pirmklasniekiem jeb 5% bērnu vairāk nekā pagājušajā mācību gadā.

IZM atzīmē, ka piecgadīgo un sešgadīgo bērnu skaits pirmsskolas izglītības programmās Latvijas pilsētu vidū šogad visvairāk pieaudzis Jelgavā - par 14% jeb 163 bērniem, salīdzinot ar aizvadītā mācību gada sākuma datiem. Republikas novadu vidū absolūtajos skaitļos piecgadīgo un sešgadīgo izglītojamo skaits visvairāk jeb par 13% pieaudzis Ķekavas un Cēsu novadā, kas attiecīgi ir 76 un 56 bērni vairāk.

Ministrija gan akcentē, ka procentuāli izglītojamo skaits pirmskolās novadu vidū ievērojami pieaudzis arī Līgatnes novadā - par 32% jeb 17 bērniem, Aglonas novadā - par 30% jeb 17 bērniem - un Beverīnas novadā - par 29% jeb 14 bērniem. Rīgā piecgadīgo un sešgadīgo izglītojamo skaits pieaudzis par 433 bērniem jeb 4%, salīdzinot ar iepriekšējā mācību gada sākuma datiem.

Kā ziņots, kopējais izglītojamo skaits pašvaldību izglītības iestādēs 2013./2014.mācību gada sākumā ir 248 113 bērni, kas ir par 2158 izglītojamajiem jeb 1% mazāk nekā iepriekšējā mācību gadā.

IZM apkopojusi informāciju par izglītojamo skaitu pašvaldību padotībā esošajās izglītības iestādēs uz šā gada 2.septembri.

No kopējā izglītojamo skaita 1.-12.klasē mācības sāka 204 891 skolēns, pirmsskolas obligātajā sagatavošanā no piecu gadu vecuma mācības sāka 41 861 bērns, pašvaldību profesionālajās izglītības iestādēs - 1361 audzēknis.

Skolēnu skaits 1.-12.klasē sarucis par 3086 jeb 1%, pašvaldību profesionālajās izglītības iestādēs audzēkņu skaits samazinājies par 149 jeb 10%, bet piecgadīgo un sešgadīgo bērnu skaits palielinājies par 1077 jeb 3%.


Pievieno komentāru

Izglītība