Mācību olimpiāde rosina pārdomas 5

Vācu valodas olimpiādē rajona skolu 8. klasēm uzvarēja Lāsma Ansone, Iecavas vidusskolas audzēkne. Par to informē Bauskas rajona vācu valodas skolotāju metodiskās apvienības vadītāja Silvija Dubulte. Olimpiādē piedalījās tikai desmit dalībnieku, jo skolēnu interese par vienu no Eiropas nozīmīgākajām valodām ir kļuvusi niecīga. «Bauskas Dzīve» noskaidroja, ka vācu valoda tiek mācīta pilsētas 1. vidusskolā, Iecavas, Pilsrundāles vidusskolā, Dzimtmisas pamatskolā un Mežotnes internātvidusskolā. Tādējādi daudzi skolotāji zaudē darbu, bet jaunieši - izvēles iespējas, uzskata Silvija Dubulte.Olimpiādes uzdevumi bija visai sarežģīti. To veikšanai vajadzēja sistemātiskus treniņus un nopietnu darbu mācību stundās. Lāsma Ansone sasniedza visaugstāko rezultātu un ieguva tiesības piedalīties Zemgales novada olimpiādē, kas notiks Dobelē. Iespējams, ka Bauskas rajonu svešvalodas prasmes sacensībās pārstāvēs vairāki skolēni, kuru sasniegumus rajona olimpiādē atzina par labiem. Skolotāja Silvija Dubulte pauž pamatotas bažas par vācu valodas popularitātes acīmredzamu samazināšanos rajonā un visā valstī: «Tendence ir skaidrojama ar Izglītības un zinātnes ministrijas tuvredzīgo politiku, izglītības iestāžu nostāju un vecāku izvēli. Ja vācu valoda Latvijas vispārizglītojošās skolās tiek ignorēta, ģimenes nav motivētas to ieteikt bērniem. Tiklīdz būs vaļā Vācijas darba tirgus, sāksim aptvert neapdomīgās rīcības sekas. Par aktuālo problēmu diskutējām Vācu valodas skolotāju asociācijas apspriedē, uzrakstījām ministrijai vēstuli, bet mūsu centieni neguva rezonansi.» Bauskas rajona vācu valodas skolotāju metodiskā apvienība, par spīti nelabvēlīgajai situācijai, cenšas iesaistīt skolēnus dažādās aktivitātēs, piemēram konkursos un vasaras nometnēs Vācijā, lai veicinātu interesi pilnveidot valodas prasmi. Skolotājiem Bauskā ir pieejama plaša mācību, metodiskās un uzziņu literatūras bibliotēka, kas vēl 90. gados tika izveidota ar vācu kolēģu atbalstu.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

Iecavniece

Otro un trešo vietu arī ieguva Iecavas dalībnieki, lai arī viņus skolotāja bija pametusi vienus pašus olimpiādes norises vietā un laikā. Pārējie, kuru skolotāji tur palika, baudīja ne tikai morālu atbalstu, bet arī reālu priekšāteikšanu, tāpēc diezgan smieklīgi, ka vinnē tieši tie, kuriem nesaka priekšā :) vai arī zīmīgi, ka tie patiesi ir pārpalikušie pedagogi, kuri nemāk iemācīt, bet tikai teikt priekšā. Lai veicas, jo vācu valodu var labi iemācīties gandrīz tikai līdz agrai jaunībai, tā prasa baigi daudz iegaumēšanas, kas bez natīvo runātāju vides pēc 25 gadiem teju nav pieveicama.

pirms 11 gadiem, 2009.01.19 19:16

i

Tātad visi strādā algotu darbu,bet skolotājam muļķim jāstrādā misijā idejas vārdā.

pirms 11 gadiem, 2009.01.13 21:02

...

Kādz sakars skolēnu skaitam ar pedagoga talantu?

pirms 11 gadiem, 2009.01.13 20:21

Kuru valodu mācīties skolēni kopā ar vēcākiem izlemj,(parasti jāizšķiras starp krievu un vācu) un tikai pēc,ja ir pietiekams skaits skolēnu izvēlējušies mācīties var nodrošināt stundas,kurās vācu valodas skolotājam ir iespēja parādīt savu talantu.Tāpēc nevajadzētu uzskatīt, ka skolotāji nespēj ieinteresēt,jo vairāki skolēni,kuri izvēlējušies krievu labprāt mācītos arī vācu,bet finansējums tam nav paredzēts.

pirms 11 gadiem, 2009.01.13 18:24

Nikija

Un te nu pilnībā parādās tas,cik talantīgs ir arī pedagogs-lai prastu ieinteresēt mācīties šo valodu un aizrautīgi pasniegt.Ja uz skolu dodas tikai kā uz DARBU,lai saņemtu algu...Tad rezultāti ir tādi,kādi tie visā valstī ir.Un beidziet vainas meklēt tikai skolniekos,-cik paši jūs,cien.pedagogi,savu misiju veicat no sirds un ar aizrautību?

pirms 11 gadiem, 2009.01.13 16:19

Izglītība