Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ministrija iesaka mainīt speciālās izglītības iestādes nosaukumu 3

Rundāles novada bērnudārza «Saulespuķe» nosaukums turpmāk varētu būt bez norādes, ka tā ir speciālās pirmsskolas izglītības iestāde. Korekcijas ieteikusi Izglītības un zinātnes ministrija, lai veicinātu bērnu ar īpašām vajadzībām iekļaušanu sabiedrībā, jo nosaukums varētu norādīt, ka audzēknis ir kādā ziņā atpalicis, ja reiz tam jāapmeklē speciālās izglītības iestāde, skaidro Zinaida Sparāne, pašvaldības speciāliste izglītības un informācijas tehnoloģiju jomā. Jautājums iekļauts Rundāles novada domes sociālo, izglītības un kultūras jautājumu komitejas 14. februāra sēdes darba kārtībā un par to ziņos Z. Sparāne Viņa stāsta, ka šajā sēdē jautājums vēl netiks izlemts, pašvaldībai ir savi apsvērumi. Iecavas novada Zālītes speciālā internātpamatskolas struktūrvienības vadītāja Aija Sietiņa atzīst, ka par iespējamo nosaukuma maiņu ir informēta. «Jaunākā vecuma skolēni, protams, ka neaizdomājas kāds ir skolas nosaukums. Taču daži vecāki nav apmierināti ar norādi uz speciālo izglītību. Mainot iestādes nosaukumu, vārda «speciālā» nebūs arī izglītības dokumentā, ko saņem skolēns, beidzot skolu,» saka Aija Sietiņa. Pārmaiņas varētu skart arī Pamūšas speciālā internātpamatskolu Bauskas novada Gailīšu pagastā.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Nu re - valsts nauda vairs nepienāksies un šis bērnudārzs būs jāuztur pašvaldībai. Labi gribēja, "labi" sanāca!

pirms 7 gadiem, 2013.02.12 18:30

nu lūk

vai tas nozīmē, ka apsolvējot Pamūšu durvis būs vaļā Bauskas ģimnāzijas 10.klasē? Un vai tagad kad vispārizglītojošo skolu bērniem dzen galvā visādas gudrības pa 8 stundām dienā, bet speciālajā tikai 1 stundu beidzot 9.klasi atestāts būs līdzvērtīgs, vai kā saprats šo ideju???? Izlasot raksta pēdējo rindkopu tiešām nav nekādas atšķirības kādas skolas un klases tu esi beidzis.

pirms 7 gadiem, 2013.02.12 16:12

specreforma

Toties pašai Izglītības un zinātnes ministrijai nosaukumā gan derētu tas vārdiņš *speciālā*.
Tur taču pa pilnam ampelmaņu-grūtgalvīšu !

pirms 7 gadiem, 2013.02.12 13:49

Izglītība