Piketē sporta skolotāji un treneri 3

Pie Saeimas un Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) 22. oktobrī ar plakātiem pulcējās aptuveni simt cilvēku, kuri prasīja lielākas algas treneriem un sporta skolotājiem. Viņu vidū arī pārstāvji no bijušā Bauskas rajona teritorijā esošām skolām, liecina ziņu aģentūras LETA informācija. Piketu organizēja Latvijas Sporta izglītības iestāžu direktoru padome (LSIIDP). Jau septembra sākumā preses konferencē padome informēja, ka ar nākamo gadu nepieciešams palielināt finansējumu sporta nozarei. Kad kļuva skaidrs, ka prasības nav uzklausītas, tika organizēts pikets. «Sporta skolotāji parādīja savu attieksmi un nostāju, paužot, cik lielā mērā valsts atbalsta sportu. Piemēram, valsts pašlaik finansē sporta pedagogu darba samaksu tikai 50 procentu apmērā,» tā Vecumnieku novada sporta skolas direktors Ivars Sprancis. Viņš pastāstīja, ka otru pusi treneru algām atvēl pašvaldība, kuras amatpersonas apzinās, cik svarīgas ir sporta nodarbības jaunajai paaudzei. «Kāds būs rezultāts, to mēs redzēsim vēlāk. Galvenais, ko centāmies panākt, lai mūs sadzird. Deputāti mūs nevēlējās uzklausīt, bet ceram, ka vismaz sabiedrība dzirdēja un saprata,» saka Iecavas novada sporta skolas «Dartija» direktore Baiba Gāga. Bauskas bērnu un jaunatnes sporta skolas direktore Biruta Grantiņa atzina, ka izglītības iestādēs sports vairs nav prioritāte. Tas pamanāms arī nelielā atalgojuma dēļ. Tādēļ, ja deputāti vēlas, lai jaunatne ir sportiska, un grib, lai aug veselīga tauta, treneriem ir nepieciešama lielāka alga.IZM pārstāvji piketētājiem skaidroja, ka treneru saucieni pēc lielākām algām jau ir sadzirdēti, jo Izglītības un zinātnes ministrija 2013. gada budžetā lūgusi papildus piešķirt 500 775 latus. Tomēr LSIIDP aicina Saeimu nākamā gada budžetā piešķirt papildus vismaz 1,2 miljonus latu, kā arī rosināt Izglītības un zinātnes ministriju mainīt pašreizējo finansēšanas praksi sadalīt finansējumu, nerēķinoties ar reālo nepieciešamību.  IZM mēģinājums piešķirt tikai daļu summas liecina par vēlmi turpināt iepriekšējo praksi, noveļot lielāko daļu rūpju par jaunatnes sportu uz pašvaldību pleciem.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

xx

Sporta skolu apmeklē interesenti , bet stundas jāvada visiem skolēniem. Mans skatījums , ka treneriem algu un piemaksas vajadzētu saņemt pēc rezultāta, kādu ir uzrādijis šīs skolas skolēns. Brīžiem liekas , ka tāds interešu pulciņš vien ir, kur treneri vairāk nodarbojās ar aģitēšanu. Grantiņas kundze ar savu lielo darba pieredzi varētu izstrādāt priekšlikumus.

pirms 8 gadiem, 2012.10.24 11:43

Piketā piedalījās 289 reģistrēti dalībnieki un septiņdesmit četri nereģistrēti, uz kuru pusi velk ziņu aģentūra LETA !Cilvēk cienīgas algas nepieciešamas visiem pedagogiem .

pirms 8 gadiem, 2012.10.24 07:56

sportot ir veselīgi, treneriem vajag labas algas.
bet sporta skolotājiem un skolotājiem vispār, nē, lai labāk kvalitatīvāk strādā, mūždien cik atceros skolotāji piketēja, nekad nekas nebija labi.
vienmēr mazas algas.
skolotāju profesijas pārstāvji ir īpatnēji cilvēki, ar ļoti retiem izņēmumiem.

pirms 8 gadiem, 2012.10.23 23:54

Izglītība