Pilsrundāles vidusskolai izveido filiāles Svitenē un Bērstelē 8

Rundāles novada Svitenes un Bērsteles līdzšinējās pamatskolās šajā mācību gadā būs pirmās sešas klases. Šīs mācību iestādes turpmāk būs Pilsrundāles vidusskolas filiāles. Tas darīts, lai saglabātu apmācāmajiem iespēju izglītoties tuvāk dzīvesvietai. Svitenē un Rundālē saglabās arī pirmsskolas apmācību programmu, lai sagatavotu bērnus mācībām. Lēmumu par skolu reorganizāciju deputāti pieņēma 30. jūlijā novada Domes sēdē. Iepriekš tas apspriests komitejās, skolu direktores tikušās ar Izglītības pārvaldes vadītāju Aiju Spriņķi.Novada vadība 28. jūlijā situāciju centās skaidrot Bērsteles pamatskolas audzēkņu vecākiem Viesturos. Iepazīstoties ar situāciju Svitenē, lielākās raizes ir par muižas ēkas apsaimniekošanu un vēsturisko vērtību saglabāšanu, ja to vairs nepiepilda mācību iestāde, atzīst deputāts Aldis Smilga.  Svitenes pamatskolas līdzšinējā direktore Gunta Novika turpmāk būs struktūrvienības vadītāja. Šonedēļ kopā aicinās vecākus, lai informētu, kā tiks organizētas mācības Svitenē un kā bērni nokļūs uz stundām Pilsrundāles vidusskolā un mājās. «Ir izanalizēta situācija, izskatītas visas iespējas. Ierobežota finansējuma apstākļos tas pagaidām ir vienīgais variants, lai mācību iestāde Svitenē pastāvētu un vismaz jaunāko klašu skolēniem nav jābraukā,» spriež Gunta Novika.«Vietu nepietrūks, vidusskolā kādreiz mācījās vairāk par 500 bērniem. Pašlaik plānojam 1. septembrī sagaidīt 382 skolēnus. Tikko beidzās sporta nometne, kuras dalībnieki mitinājās skolā, mēneša laikā jāveic kosmētiskais remonts,» stāsta Anda Liškauska, Pilsrundāles vidusskolas direktore.  Rundāles novada izpilddirektors Jānis Ercens informē, ka augusta pirmajā nedēļā būs pilnībā skaidrs skolēnu autobusa maršruts, kursēšanas laiks, lai nogādātu audzēkņus Pilsrundāles vidusskolā no Viesturiem un Svitenes. Lai organizētu skolēnu pārvadāšanu novada teritorijā, uz mācību iestādēm Bauskā bērniem transportu pašvaldība vairs nenodrošinās. Ir jāieinteresē vecāki izmantot novada mācību iestāžu iespējas, turklāt Pilsrundāles vidusskolā sniegto zināšanu līmeni gadu no gada pierāda mācību olimpiāžu rezultāti, saka novada Domes priekšsēdētājs Aivars Okmanis. Bērsteles pamatskolas direktore deputāte Gunta Šurna novada Domes sēdē 30. jūlijā atzina, ka izprot finansiālo situāciju. Viņai to nāksies izskaidrot pedagogiem un darbiniekiem, informējot par novada Domes lēmumu Bērsteles pamatskolu reorganizēt. Daļai abu pamatskolu tehnisko darbinieku un pedagogu būs jāmeklē cits darbs.

Pievieno komentāru

Komentāri 8

abc

Vajadzēja tomēr iet līdz galam. Sāpīgi, bet vajadzēja.

pirms 11 gadiem, 2009.08.02 19:19

emīls purkšķis

vot taas ir reformas, turpinam grimt kaa iepriekss.
Vai nav izdeviigaak autobusu organizeet nekaa uztureet taas eekas un maksaat algas veel direktoriem un paarejiem liekeeziem? ĀKSTI

pirms 11 gadiem, 2009.08.02 14:28

.

aaaaaaa,salīdzināji Rundāles novadu ar Bauskas novadu,arī neapjēdz ko raksti,izguli dzērumu!

pirms 11 gadiem, 2009.08.02 13:10

jap jap

1-6.klasei! doma laba. tikai pateikshu, aiz kura akmenja kjersies kaajas. kaa nodroshinaas shaadaa komplektacijaa veestures maaciishanu 6.kl. 2 st. nedeeljaa un dabasziniibas 5-6.kl. 2 st. nedeeljaa. ja nav taada pensionaara, kursh atnaaks uz dazhaam stundaam, tad gruuti buus pierunaat kaadu brauceeju.

pirms 11 gadiem, 2009.08.01 22:25

Nesaprašai

Rajona Padome eksistē līdz 2009. gada 31. decembrim. Līdz ar to arī Izglītības pārvalde.
i

pirms 11 gadiem, 2009.08.01 21:13

aaaaaaaa

Malači, vismaz skaidrība par nākotni, kaut arī skarba. Žēl, ka Bauskas dižnovads netiek ne no vietas, jo , lūk, viszinošā Ludrika nevar paspēt. Laikam nezina , ka 1. septembris ir mācību gada sākums.

pirms 11 gadiem, 2009.08.01 16:33

Nesapraša

Izglītibas pārvaldes vadītāja.... bet tas bija pie rajona padomes, bet kā tagad ir novados!? Vai atkal kādam ļaužam silta vietiņa... paskaidrojiet lūdzu ma nesaprašai.

pirms 11 gadiem, 2009.08.01 15:24

Izglītība