Pirmo kursu studentu šogad nebūs 7

Jaunais mācību gads Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas filiālē Bauskā sācies gan ar skumjiem, gan patīkamiem notikumiem.Sanākot uz svinīgo pasākumu Daudzfunkcionālajā izglītības centrā pirmajā skolas dienā, 5. septembrī, audzēkņu sejās bija vērojama neizpratne. Tie krēsli, kuros vajadzēja sēdēt tikko uzņemtajiem studentiem, bija tukši.«Interese bija. Taču studētgribētāju bija par maz, lai nokomplektētu pirmā kursa grupas,» stāsta nodaļas vadītāja Līga Jankova. Viņu šis fakts neizbrīna, pašreizējā situācijā tas bijis paredzams. Sazinoties ar kolēģiem, noskaidrots, ka arī tādu lielu pilsētu kā Ventspils, Liepājas un Jēkabpils filiāles palikušas bez pirmo kursu studentiem.Diezgan satraucoši Bauskas studenti uzņēmuši vēsti par to, ka filiāles dibinātāja Mudīte Strazdiņa, kas pēdējos gados pildīja bibliotekāres pienākumus, šogad uz darbu vairs nenāks. «Gribam viņu atpakaļ. Atkal būs jāiet uz tiltiem,» tā izteikušies pāris jauniešu. Ne mazums no viņiem bija paņēmuši līdzi ziedus, lai sveiktu M. Strazdiņu, kurai šajā dienā apritēja 71 gads.Savā uzrunā nodaļas vadītāja Līga Jankova sacīja, ka tie studenti, kas pērn saņēmuši labas un teicamas atzīmes, iegūs piecu procentu atlaidi studiju maksai, ja sekmes bijušas teicamas un izcilas, būs jāmaksā par desmit procentiem mazāk. Šāda atlaide būšot arī tiem, kuriem minētajā augstskolā mācās vēl kāds ģimenes loceklis.Vasarā mācību iestāde, kas pērn vēl bija augstskola, mainījusi statusu – nu tā ir akadēmija. Tas nozīmē, ka šogad te strādā vairāk lektoru ar doktora grādu.

Pievieno komentāru

Komentāri 7

esošā studente

nu ja negrib mācīties, tad jebkura augstskola būs zem kritikas, bet man patīk un es mācos

pirms 11 gadiem, 2009.09.07 19:59

dana

Un kas notiek Turībā, Bauskas filiālē, interesanti?!

pirms 11 gadiem, 2009.09.07 10:00

akademija ir oky.Tuvu mājām,ari mācību process labā līmenī.

pirms 11 gadiem, 2009.09.07 07:47

BAUŠČENIEKS

Nu tik atkal nesāciet liekuļot. Esmu pats mācījies, tur bija bardaks, bet tā ir visur.Un , kas attiecas uz mācībām ir ,ir jāmācās daudz.Un kāda starpība kuru skolu pabeidzat, galvenais ir attiecīgais diploms, lai jūs varat būt pedagogs, bet pārējās profesijas, tā pat kā citās vietās, jaTu strādā, tad mācies dēļ diploma. Ja ceri neklātienē pabeigt un būt baigais specis, Tad nu piedodiet naivumu. Jauni un bez prakses un pieredzes jau sen atpakaļ tikai par blatiem tika darbos. Cilvēku būtu daudz, vienkārši viņiem nav naudas. lai varētu studēt.

pirms 11 gadiem, 2009.09.07 01:13

izglītībai, ko sniedz šis inkubators vnk darba tirgū nav pieprasījuma .. labi, ka tauta to sapratusi un nepērk vairs šo surogātu

pirms 11 gadiem, 2009.09.06 21:39

Citas a-skolas studente

šī nav tā vieta, kur gribējās turpināt mācības. Iesāku, bet piedāvājums bija zem kritikas.

pirms 11 gadiem, 2009.09.06 16:41

Izglītība