Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Skaistkalnē skolēnus gaida «brīnumainās pārvērtības» 3

Četras mācību telpas Skaistkalnes vidusskolā šovasar ieguvušas pilnīgi jaunu veidolu. Izmantojot Eiropas Savienības fondu līdzekļus, renovētas mācību klases matemātikas, fizikas, ķīmijas un bioloģijas apguvei.Projekta kopējās izmaksas ir vairāk nekā 98 tūkstoši latu. No tiem 85 procenti ir ES nauda, pārējais ir valsts un pašvaldības līdzmaksājums. Pirmdien, 24. augustā, ar paveikto iepazinās Vecumnieku novada deputāti, skolu vadītāji.Direktore Svetlana Vāverniece īpašu paldies teica telpu renovācijas meistariem, firmai «Sena L» no Liepājas. Tās vadītājs Māris Ziņģis «Bauskas Dzīvei» atzina, ka darbs objektā nav bijis viegls, jo vēsturiskajā celtnē bijis jāievēro daudz specifisku lietu. Celtnieki darbus sāka 26. maijā, 15. augustā viss bija pabeigts. Renovācijai no projekta līdzekļiem iztērēti vairāk nekā 29 tūkstoši latu.Priecīgi par jaunajām telpām ir visi pedagogi, taču īpašu jūsmu izrādīja bioloģijas pasniedzēja Austra Auguste. Sevišķs gandarījums par plašo un moderno palīgtelpu laboratorijas darbu un dažādu eksperimentu veikšanai. Savukārt ķīmijas un fizikas pasniedzēja Brigita Igaune, lai parādītu daudzās jaunā kabineta iespējas, visiem bija sarūpējusi īpašus pārsteigumus. Tie sākās ar uguņošanu. Pēc tam, izmantojot dažādas ķīmiskās vielas, viesi veica laboratorijas darbu. Tā noslēgumā vajadzēja tapt dzērienam, saldam un baudāmam.«Skolēnos palielinās interese par eksaktajām zinātnēm, tāpēc stundas moderni aprīkotā laboratorijā noteikti saistīs viņu uzmanību. Kabinetam sagādātas modernākās un jaunākās tehnoloģijas. Mācības šeit ne ar ko neatšķirsies no fizikas vai ķīmijas nodarbībām, piemēram, Rīgas Valsts 1. ģimnāzijā,» secina skolotāja B. Igaune.Bauskas rajona Izglītības pārvaldes vadītāja Aija Spriņķe «Bauskas Dzīvei» pastāstīja, ka projektā «Kvalitatīvai dabaszinātņu apguvei atbilstošas materiālās bāzes nodrošināšana» pilnveidoti eksakto priekšmetu kabineti šajā mācību gadā skolēnus gaidīs Iecavas, Pilsrundāles, Uzvaras, Bauskas 2., Īslīces un Skaistkalnes vidusskolā. Skaistkalnes vidusskolas direktores Svetlanas Vāvernieces veikumu A. Spriņķe uzteic īpaši, jo šeit projekta īstenošanā paveikts visvairāk. Līdz mācību gada sākumam atlicis vien sagādāt tehnoloģisko aprīkojumu četriem kabinetiem, arī bagātīgus izdales un mācību metodiskos materiālus. To iegādei no projekta līdzekļiem paredzēti vairāk nekā 60 tūkstoši latu.Direktore, iepazīstinot viesus ar paveikto, saviem pedagogiem solīja, ka turpinās strādāt tikpat aktīvi. Tiks gatavoti jauni projektu pieteikumi, meklēti atbalstītāji, lai turpinātu skolas telpu labiekārtošanu. Šogad Skaistkalnes vidusskolā tiks īstenots vēl viens apjomīgs darbs – ierīkota jauna telpu apkures sistēma. Turpmāk seno muižas ēku apsildīs no zemes dzīlēm nākusi enerģija.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

japam

Mūzika un vizuālā māksla būs" tādi paši skolu programmas priekšmeti un tikpat īstenojami ", kad augstskolas masveidīgi sāks prasīt to sertifikātus un visiem obligāti būs jākāro eksāmeni tajos. Šobrīd to funkcija ir mazliet cita.

pirms 10 gadiem, 2009.08.26 07:33

a1a

Kvalitatīvs remonts ir apsveicama lieta! Bet bez tehnoloģiskā aprīkojuma šodien vairs neiztikt.Vai patiesi Skaistkalnes vidusskola līdz mācību gada sākumam tiks arī pie tā?

pirms 10 gadiem, 2009.08.25 18:20

jap jap

labi! it iipashi tas, ka Strelju Jaanis pats kaa ljoti labs skolnieks, tagad kaa deputaats ir arii leemeejs.bet ne par to. kabinetu apriikojums, Eiropas nauda. taa it kaa citiem maaciibu priekshmetiem nevajdzeetu jaunu materiaalu tehnisko baazi. populaaraakais baazes uzlaboshanas modelis- jaunas maaciibu graamatas. gribeeju teikt- valsts neruupeejas par maaciibu metodiskajiem materiaaliem vienliidz visos priekshmetos. piemeeram- muuzikaa, latvieshu valodaa, vizuaalajaa maakslaa. tie ir taadi pashi programmas prieksmeti un tikpat iistenojami. tagadinj atjeegushies un nu ir tikai dabasziniibu- matemaatikas bloks. smiekliigi.

pirms 10 gadiem, 2009.08.25 18:01

Izglītība