Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Skolotāji aicināti tērpties sēru noformējumā 27

Pirmajā mācību dienā, 1. septembrī, Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība aicina pedagogus paust savu attieksmi pret valstī notiekošo dažādās protesta akcijās. Par to informē Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) Bauskas rajona nodaļas priekšsēdētāja Māra Graudiņa.Pedagogi visās Latvijas skolās 1. septembrī aicināti pie tērpa piespraust melnu sēru lentīti. Tā simbolizētu katra skolotāja attieksmi pret finansējuma samazinājumu izglītībā un zinātnē un izglītības sistēmas sagraušanu, maskējoties aiz vārda «reforma», tā teikts LIZDA izplatītā paziņojumā. Rīgā LIZDA iecerējusi rīkot piketu pie Ministru kabineta. Tajā aicināti piedalīties pedagogi, kuri reorganizācijas dēļ palikuši bez darba. Galvaspilsētas skolās paredzēts gaisā palaist melnus balonus.No Bauskas novada uz Rīgu pieteikušies braukt pedagogi no divām mācību iestādēm – bijušās Codes sākumskolas un Bauskas pilsētas vakara vidusskolas. M. Graudiņa prognozē, ka tie varētu būt kādi desmit cilvēku. 1. septembrī skolās uzrunās vecākus un pedagogus, aicinot parakstīties valdībai adresētā vēstulē. Tajā pausts satraukums par līdzekļu nepietiekamību ārpusstundu darbam.Aicinājums 1. septembrī pedagogiem pie apģērba piespraust sēru lentītes nav uztverts viennozīmīgi. Vecsaules pamatskolas struktūrvienības «Jaunsaules pamatskola» vadītāja Daina Tirzmale stāstīja, ka sēru noskaņojuma un sēru noformējuma 1. septembrī skolā nebūs. Pēc svinīgā pasākuma ciemos tiek gaidīti Vecsaules skolas pedagogi, lai iepazītos ar jaunajiem kolēģiem. Bārbeles pamatskolas direktore Dace Penķe paskaidroja, ka lēmumu atbalstīt vai neatbalstīt arodbiedrības aicinājumu pieņems kolektīva sapulcē 31. augustā.

Pievieno komentāru

Komentāri 27

Latvija tautai

http://www.latvijatautai.com/lv/component/content/article/39-piketsskolas

pirms 10 gadiem, 2009.09.01 15:13

Atlaistā

Uzskatu, ka man ir visas tiesības sērot. MAN 1.septembra svētku sajūtas šogad nav, lai kā to gribētos :( Jā, tik ļoti gribas priecīgi satrauktai un smaidošai atkal doties uz skolu, lai sveiktu savus audzēkņus šajā skaistajā dienā, tikai man NAV vairs kur iet, manas skolas vairs nav. Tādēļ es braucu uz Rīgu un sēroju par to, kas patiešām ir nomiris, arī manī pašā...

pirms 10 gadiem, 2009.09.01 00:11

skolotājs

Iesniedzu atlūgumu, jo zem mana goda par 70 latiem strādāt. Gudrīši, uz priekšu, daudz man tādu sekotāju vēl būs šajās dienās, tā kā vakanču netrūks, piesakieties!Jums labāk zinā'ms, kā skolotājam pareizi jāstrādā...

pirms 10 gadiem, 2009.08.31 17:00

peecis

Tie paši bļaurīši vaimanā par lentītēm, kā apbižos bērnus, bet sauc, ka jātaisa totāls streiks! Tad gan bērņuki priecāsies un sabiedrība arī laikam sitīs plaukstiņas?

pirms 10 gadiem, 2009.08.31 16:12

lūk tā

Tāpēc jau esam, kur esam, ka tādi rējēji sēž netā, gaida kārtējo ziņu, ko apgremot un uzkakāt uz galvas tiem, kam vēl rūp valsts nākotne, kas cenšas kaut kādu protestu izrādīt.

pirms 10 gadiem, 2009.08.31 16:07

vot kā

LIZDA neko citu izdomāt nav spējīga, SKUMJI, vēl kaut kādas lentītes pašiem jāpērk. TOTĀLU STREIKU! Un par to izglītības kvalitāti: ja kāds negrib mācīties, tad vienalga - vai liela klase vai maza, vai liela skola, vai maza, vai liels skolotājs, vai mazs; kurš grib mācīties, tas arī izskolosies, neskatoties ne uz ko.

pirms 10 gadiem, 2009.08.31 15:23

i...

Ne jau tikai skolotājiem ir bērni, un komunālie maksājumi, cik ir bez darba vecāki un abi. Ko lai daqra tie?

pirms 10 gadiem, 2009.08.31 14:52

Diezgan smieklīgi, piekrītu, ka katram skolēnam 1. septembris ir sēru diena.
xzy - kur tie bērni naudu raus, ja nevienam izņemot "izredētos" tās nav?
Starp citu - ne jau visi skolotāji ies ar tām sēru lentēm uz skolu! Varbūt labāk ejat un darat kaut ko noderīgāku nevis sēžat bauskas dzīves mājaslapā.

pirms 10 gadiem, 2009.08.31 13:10

e

'sirdī skolotājs 'veips arī solidarizēšoties-piespraudīšot lentīti...

pirms 10 gadiem, 2009.08.31 12:38

skolotāja

Beidziet riet! Sēru noformējumā nebūs neviens sevi un skolēnus cienošs skolotājs. Tādu ideju ir izdomājuši LIIZDA funkcionāri. Neesmu arodbierības biedru rindās jau sen un to arī nenožēloju. Lai sēro paši, ja vēlas.

pirms 10 gadiem, 2009.08.31 12:36

lieniite

protests jau ir par to, ka attieksme tāda ir pret mums visiem- JUMS, JŪSU BĒRNIEM

pirms 10 gadiem, 2009.08.31 12:29

poga

Nezinu gan... kas paliks atmiņā pirmklasnieciņiem? Iedomājos pirmo kopīgo klases bildi, pirmo skolotāju... ar melnu lenti...
Nē, cien. pedagogi - meklējiet citas protesta formas!

pirms 10 gadiem, 2009.08.31 11:55

pieaugušā

Man nav žēl, ka tiek atlaisti skolotāji. Tāpat tiek atlaisti apkopēji, sekretāres, grāmatveži, policisti, strādnieki... Te nav vieta spekulēt uz to, ka bērni jāizglīto. Cepuri nost to skolotāju priekšā, kam ir Dieva dots talants skolot! Bet diemžēl tie, kas bļaustās un rīko bēru gājienus, nav to starpā.
Pati esmu izjutusi uz savas ādas "skolotājus", kas atsēž darba laiku skolā. Kad tiks ieviesta apmaksas sistēma pēc padarītā darba rezultātiem, tad pavērtēsim mītiņotāju sasniegumus.

pirms 10 gadiem, 2009.08.31 11:20

Piedodiet, bet es un mani skolas biedri .....visu savu skolas laiku....izrādās esam bijuši ??it kā sēru noformējumā?? Mums tie bija svētku tērpi:)))
Rīt , laikam būs nostaļģija pēc mūsu skolas gadiem?????tas gan bija tājā gadu simtenī...!
Tiešām būs interesanti!!!!!

pirms 10 gadiem, 2009.08.31 11:01

xyz

Neiet runa par algām, tās nebūs algas,ko skolotājs saņems, bet sociālais pabalsts tiem, kam palaimējies skolā palikt. Skolotājiem jādomā, kur ārpus darba skolā nopelnīt komunālajiem maksājumiem, savu bērmu skološanai. Runa iet par to, ka ar esošo naudu nodrošinās vien pašu izglītības minimumu. Drīz paši ne tikai ar melnām lentītēm vien staigāsiet, kad bērni pēc mācību stundām meklēs izklaides uz ielām, jo pulciņu, pagarinātās dienas grupu, mūzikas, mākslas, sporta skolu praktiski nebūs, toties narkotiku tirgoņi jau berzē rokas. Tad klaigāsiet, ka atkal skolotāji vainīgi, ka neprotestēja pret valdības alkatīgo patvaļu.

pirms 10 gadiem, 2009.08.31 10:43

grietiņš

Skolotāji, neaizmirstiet savu ieguldījumu (kad tās sēru lentas klāt kabināsiet) šīs krīzes radīšanā. Kad brēcāt, ar savu piemēru rādījāt, kā vajag izdabūt vairāk un vairāk! Tagad esam kur esam. Un nav ko sejas melnas krāsot un skolas bērnus biedēt. Ko tad citiem darīt???

pirms 10 gadiem, 2009.08.31 10:34

Tiešām ABSURDS!
Sēru noformējumu cienīsim un atstāsim tam paredzētiem gadījumiem!

ši jau vairs nav protesta formta - tas ir smieklīgi!
Mīļie skolotāji, ja Jūs to vēl nezinājāt - neesat vienīgiem kam ir ''apgrieztas'' algas!

Pieņemiet notiekošo par realitāti un mēģiniet ar to sadzīvot - kā mēs pārējie to darām!

Un ja izvēlaties protestēt - tad lūdzu Jūs tak esat gudras galvas - darat to prātīgākā veidā!

pirms 10 gadiem, 2009.08.31 09:54

Beiža

Ha, nu gan jaunums -1.septembris sēru diena! Skolniekiem katrs 1.septembris ir sēru diena.

pirms 10 gadiem, 2009.08.31 09:47

kika

es saprotu ka ir gruti laiki bet milie pedagogi cerams ka jusu algas samazinajums neietekmes musu bernus,jo bija dazi eksemplari pedagogu kuri ar to milzigo algu vienaldzigi macija vielas berniem un kas darisies tagad???bus janem privatskolotaji jusu del????
mums vecakiem ari ir nogrieztas algas !!!

pirms 10 gadiem, 2009.08.31 09:27

Dace

Un kādu lēmumu pieņēma Bārbeles pedagogi? Peņķe pratīs izpatikt visiem!!!

pirms 10 gadiem, 2009.08.31 08:40

Izglītība