Skolotāji strādās un gaidīs labākus laikus 13

Bauskas, Vecumnieku, Iecavas un Rundāles novada pedagogu konference 27. augustā notika pilsētas 2. vidusskolā. Pirmo reizi apspriedē piedalījās Valles vidusskolas un Kurmenes pamatskolas direktores un skolotājas.Inga Petruševska, Valles vidusskolas direktore, atzīst: «Visnopietnākā problēma ir izglītības pieejamības un kvalitātes nodrošināšana vispārēja naudas trūkuma situācijā. Valles vidusskolā mācās 134 skolēni. Mūsu prognozes jaunajam mācību gadam ir optimistiskas. Vairākkārt esam tikušās ar Vecumnieku novada Domes vadību un deputātiem un pārliecinājušās, ka mūsu viedokļos ieklausās.» Valles vidusskolas skolotāja Gunta Kupičiune raizējas, ka dažu mācību priekšmetu saturu nāksies sašaurināt. Viņasprāt, visvairāk cietīs mākslas un interešu izglītības jomas.Kurmenes pamatskolu konferencē pārstāvēja direktore Gundega Drava, skolotājas Daina Trantovska un Ineta Dūmiņa. Izglītības iestādē mācās 49 audzēkņi un 15 pirmsskolas vecuma bērnu. Visas klases būs apvienotas. «Izskatās, ka Vecumnieku novada deputāti dara visu iespējamo, lai izglītības iestādes saglabātu, taču finansējuma nākamais samazinājums, kas paredzams 2010. gadā, Kurmenes pamatskolai varētu būt liktenīgs. Sabiedriskā transporta kustība Valles un Kurmenes reģionā ir ļoti slikta. Nokļūt ar auto līdz Bauskai vai Vecumniekiem nav nekādu problēmu, savukārt pārvietošanās mūsu apdzīvoto teritoriju robežās bez mašīnas ir sarežģīta,» spriež Gundega Drava. Abu skolu pārstāves teic, ka agrāk ir piedalījušās pedagogu augusta konferencēs kādreizējā rajona centrā Aizkrauklē.Sanāksmes dalībniekus uzrunāja Bauskas novada Domes priekšsēdētājs Valdis Veips un pilsētas 2. vidusskolas direktore Vera Grigorjeva, bet Izglītības un zinātnes ministrijas speciālists Ēriks Sīka iepazīstināja auditoriju ar izglītības aktualitātēm valstī 2009./2010. mācību gadā. Ir veikti grozījumi vispārējās izglītības standartos. Turpmāk skolu beidzējiem būs jākārto vismaz četri izlaiduma eksāmeni pašreizējo piecu vietā un divas ieskaites. Nākamajā mācību gadā ir paredzēts atteikties no sporta ieskaites 9. klasēm, bet svešvalodu ieskaites vietā vajadzēs kārtot eksāmenu. Vidusskolās tiek samazināts prasību apjoms psiholoģijā un svešvalodās, bet vakara un neklātienes izglītības programmās vairs netiks iekļauts sports un mājturība. Šajā mācību gadā ministrija ir paredzējusi rīkot mācību olimpiādes astoņos (galvenokārt eksaktajos) mācību priekšmetos.Par izglītības aktualitātēm Bauskas, Vecumnieku, Iecavas un Rundāles novadā un sarežģījumiem, ko nāksies kopīgi pārvarēt, informēja Aija Spriņķe. Klātesošie noklausījās arī ziņojumus par skolēnu sasniegumiem mācību olimpiādēs un valsts pārbaudes darbos.Izglītības un zinātnes ministres Tatjanas Koķes parakstītus Atzinības rakstus Ēriks Sīka pasniedza vairākiem skolotājiem un Aijai Spriņķei. Savukārt Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības pateicības saņēma Staņislava Bērziņa, Ināra Dimante, Marija Baļčūne un Izolde Krāģe.

Pievieno komentāru

Komentāri 13

Atbrauc ,Int, un paskaties, kāda izskatās Valles vidusskola un tu sāksi domāt, ka Vecumniekos vidusskolu nevajag! Par tādu sporta halli Vecumnieki raudādami var sapņot un neko tamlīdzīgu neizsapņos!

pirms 11 gadiem, 2009.08.28 16:48

ata

Nu, tāda vidusskola kā Vecumnieki nevienam nav vajadzīga - kāpēc no turienes bēg skolēni un skolotāji??? Nākotne pieder mazām skolām, veikaliņiem, slimnīcām, kur var radīt mājīguma un personīguma gaisotni, nevis kombinātiem. Lielfermu laiks līdz ar kolhozu sabrukšanu ir pagājis!!!

pirms 11 gadiem, 2009.08.28 16:45

induliss

A es domāju, ka Vecumniekos PILNĪGI NEVAJAG vidusskolu, var mierīgi izbraukāt uz Valli, līdzekļu izšķiešana.

pirms 11 gadiem, 2009.08.28 16:43

Ints

Vallē PILNĪGI NEVAJAG vidusskolu, var mierīgi izbraukāt uz Vecumniekiem, līdzekļu izšķiešana.

pirms 11 gadiem, 2009.08.28 15:41

apinītis7%

Vergu dvēseles-turpinās un priecāsies par atmestajiem ubaga grašiem.

pirms 11 gadiem, 2009.08.28 14:17

savējais

Viss deputātu rokās un no viņu godaprāta naudas sadales ziņā!

pirms 11 gadiem, 2009.08.28 09:20

gan jau tā arī būs, ka Vallē paliks pamatskola un Kurmenē sākumskola un pirmsskolas grupiņa.

pirms 11 gadiem, 2009.08.28 08:23

lote

kāpēc Vallē vajag vidusskolu? Labāk lai ir viena kārtīga pamatskola!

pirms 11 gadiem, 2009.08.28 08:06

kk

tad tas "nākošais gads" skaitās šamais, un šogad jau nebūs sporta eksāmena, vai kā?

pirms 11 gadiem, 2009.08.28 00:59

vot kā

Veidembaums arī rakstīja: "...jel pacieties, debesīs labāk(i) būs...".

pirms 11 gadiem, 2009.08.27 21:53

Izglītība