Valles vidusskolas direktora amatā ieceļ Česlavu Batņu 18

Valles vidusskolas direktora amatā iecelts Česlavs Batņa, kurš izglītības iestādes vadītāja pienākumus uzsāks pildīt 1. janvārī. Šādu lēmumu Vecumnieku novada Dome pieņēma sēdē 23. decembrī.Valles vidusskolas līdzšinējā direktore Inga Petruševska atlūgumu iesniedza septembra vidū, pārtraucot darbu skolā pēc pašas vēlēšanās. No 1. oktobra par direktores vietas izpildītāju strādāja Gunta Kupčiuna - šīs iestādes vadītājas vietniece izglītības jomā. Novembra beigās pašvaldība izsludināja pretendentu pieteikšanos uz Valles vidusskolas direktora amatu. Līdz noteiktajam laikam - 8. decembrim - tika saņemti pieci pieteikumi. Pretendentu iesniegumus izvērtēja speciāli izveidota komisija, un kandidāti tika uzaicināti uz darba interviju.Domes izpilddirektors Guntis Kalniņš informēja, ka visiem tika lūgts izklāstīt savu nākotnes redzējumu, lai saglabātu Vallē vidusskolu, un atbildēt uz komisijas pārstāvju jautājumiem, demonstrējot savu kompetenci gan izglītības jomā, gan iestādes finansēšanas un saimnieciskajās lietās. Pēc iepazīšanās ar kandidātiem pašvaldībai visatbilstīgākie mācību iestādes direktora amatam šķita divi pretendenti. Viens no viņiem - Pārdaugavas mūzikas un mākslas skolas bērnu kora «Sono» diriģents un skolotājs, Vecumnieku novada iedzīvotājs Česlavs Batņa.  Izvērtējot visus par un pret vēlreiz, komisija palīdzēja izpilddirektoram G. Kalniņam pieņemt lēmumu ierosināt Domei Valles vidusskolas direktora amatā iecelt Č. Batņu. No balsojuma atturējās deputāti Andris Lisovskis un Mārtiņš Mediņš. A. Lisovskis paskaidroja, ka viņš neapšaubot Č. Batņas spēju vadīt izglītības iestādi, tomēr viņam piemērotāka šķitusi cita kandidatūra.Valles pagasta pārvaldes vadītāja Iveta Radziņa, komentējot deputātu lēmumu izglītības iestādes direktora amatā iecelt Č. Batņu, sacīja: «Esmu apmierināta ar šo izvēli.»Č. Batņa dzimis 1979. gadā. Viņam ir profesionālais maģistra grāds mūzikā, kas iegūts, 2005. gadā absolvējot Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmiju. Kopš 2009. gada pašvaldību vēlēšanām Č. Batņa ir Vecumnieku novada Domes deputāts (ievēlēts no Zaļo un zemnieku savienības deputātu kandidātu saraksta). Viņš vada Izglītības, kultūras un jaunatnes lietu komiteju.

Pievieno komentāru

Komentāri 18

māmiņa

Interesanti, kuri tad bija tie pārējie kandidāti???? Kāpēc konkurss netika publiskots un pat rakstā nepiemina tā otra - "piemērotāka šķitusi cita kandidatūra" vārdu, uzvārdu??????

pirms 10 gadiem, 2010.01.04 11:41

iaa iaa

mja! un visam klaat latgales faktors, miiliishi! arii tas ir buutiski.

pirms 10 gadiem, 2009.12.31 18:28

Skolēns

Lieki kaut ko bilsts! Bet katrā ziņā, ja būs lemts,tad arī Valles vidusskola kļūs par pamatskolu un sliktāk jau vairs nevar būt!
Skolā, pēc tipa jaunā remonta, vispār jūtos kā trakonamā. Viss tik pārspīlēti balts! Pilnīgi pretīgi paliek.

Veiksmi jaunajam direktoram, un ceru,ka Jums izdosies skolu nostabilizēt un pacelt augstākā līmenī.

Un piesardzībai neliels ieteikums - skolotājas ir zinošas un prasmīgas, bet uzmanieties, dažas no viņām ir riktīgas čūskas!

pirms 10 gadiem, 2009.12.30 22:25

x

Viss jau labi, enerģijas netrūkst un ideju arī, prieks arī par humora izjūtas klātbūtni (tā noderēs vadot skolu, pēc pieredzes zinu, pretējā gadījumā, reizēm šķiet, ka jānošaujās). Tikai viens ieteikums - pirms pieņemt radikālus lēmumus - IEPAZĪTIES AR SITUĀCIJU! Viegli nebūs, īpaši cilvēkam, kuram ar skolvadību nekad nav bijusi saistība. Un Dievs dod, lai būtu saprotoši un pretimnākoši kolēģi, kas paskaidro un palīdz, jo cik man zināms, Vallē tāpat kā daudzās citās skolās ir krietni samazinātas vai pat nolikvidētas direktora vietnieku likmes. Tas nozīmē vien to, ka Česlava kungam būs jāstrādā DAUDZ! Vairāk, nekā 8 stundas dienā. Vai spēsiet, vai netraucēs deputāta un diriģenta pienākumi ?
Izturību!

pirms 10 gadiem, 2009.12.29 12:44

sausiņš

Ir viegli un pilnīgi bezpersoniski cilvēku kritizēt vai slavēt neizpaužot savu identitāti, tā kā to daru patreiz Es! Neviens patiesībā Valles jauno direktoru nepazīst, izņemot tos jauniešus, kuri patreiz ar viņu kopā muzicē, novada jaunajā kolektīvā, un cik es zinu - Viņi ļoti ciena šo jauno cilvēku un stāsta par Viņu kā jautru, dzīvespriecīgu, labsirdīgu un humora mīlošu personību!

Lai vairāk jauno cilvēku piedalās novada dzīves attīstīšanā, tiem ir daudz spēka, daudz labu ideju, radoša potenciāla mūsu nākotnes veidošanā! Novēlu jaunajam direktoram daudz spēka un neņemt galvā dzīves neapmierīnātībā sirgstošos pūpēžus!
Labestībai pieder pasaule!

pirms 10 gadiem, 2009.12.28 20:04

skolniece

skolnieces atbilde
Sorry tev pašam! Par nereālām vīzijām jānokrustās. Tautas paruna vēsta- daudz vārdu, maz darbu!

pirms 10 gadiem, 2009.12.28 15:54

Nu-jā novadniecei

Nē, neesmu gan "no tām skolotājām, kurai dreb pakaļa, ka darbs būs jāzaudē". (Domāju, ka par šo teicienu novadniecei būtu jāatvainojās visiem skolotājiem. Dievs nedod, ka Jums būtu jāuztraucās par darba zaudēšanu un par to, kā savu ģimeni uzturēt!) Bet ar Česlavu bijusi darīšana citas skolas sakarā. Ir grūti aprakstīt visu emociju gammu, kuru ir nācies piedzīvot, konkrēti saistībā ar šo kungu - sākot ar izbrīnu par apbrīnojamo pašpārliecinātību, beidzot ar dusmām un aizvainojumu par to, ka cilvēks, kurš absolūti neorientējās situācijā ir gatavs sniegt padomus un problēmu risinājuma receptes. Šķiet, viņš ir pārliecināts, ka ievēlēšana novada domē viņu ir padarījusi par ekspertu visās, īpaši izglītības un skolvadības jomās!
- Nekā personīga, tikai novērojums no malas...

pirms 10 gadiem, 2009.12.28 15:42

vecumniece

Kā tad beidzās konkurss uz izglītības metodiķa vietu? Abi tak bija reizē. Vai tur nekāda rezultāta vēl nav?

pirms 10 gadiem, 2009.12.28 10:18

novadniece Nu-jā

Ko činksti, ja jau novadam nebūs naudas, par ko uzturēt valles vidusskolu, tad arī būs pamatskola, kad tik tu neesi no tām skolotājām, kurai dreb pakaļa, ka darbs būs jāzaudē !

pirms 10 gadiem, 2009.12.27 20:06

Atbilde skolniecei

Nevajag runāt, ja nezini! Te droši vien izsakās kāda caurkritusi kandidāte. No pretendentiem tika gaidīti reāli priekšlikumi, nākotnes vīzija, izpratne saimnieciskos jautājumos un finansēs un sorry tiem, kam tādas nebija.

pirms 10 gadiem, 2009.12.27 14:34

skolniece

Tas nu gan bija teātris ar to konkursu! Nezināja, kā krēslā iebīdīt savējo un taisīja masku balli ar konkursu.

pirms 10 gadiem, 2009.12.27 14:14

iaa iaa

nu jaa! komentaaari lieki. deputaata kungam kreeslinsh zem dibena. tas tad arii viss. jo taa maiziite, kas buus jaagrauzh, necik salda nebuus. tagad gaiiism, peec cik ilga laika muks prom.

pirms 10 gadiem, 2009.12.27 13:56

skolotājs-skolēnam

Visur labi, kur mūsu nav! Nemeklē kašķīti! Vēl jāpaaugas!

pirms 10 gadiem, 2009.12.27 11:40

Nu -jā..

Česlava kungam nāksies iepazīt ļoti daudzas jaunas, līdz šim viņam svešas lietas, tai skaitā to, ka izglītības iestāde nav tikai valsts un pašvaldības naudas šķērdētāja, neatkarīgi no tā, cik daudz naudas aiziet, katrs izlietotais santīms ir tā vērts. Mūsu bērni ir to pelnījuši. Dievs dod, lai šis apņēmīgais un pārgalvīgais kungs nesāktu šņāpt un cirpt jau tā daudzpardaudz apcirpto Valles vidusskolu. Cik man zināms, tieši viņš līdz šim ir propagandējis to, ka Vallē ir jābūt pamatskolai nevis vidusskolai.
Nu, nu, lai veicas darbā jaunajam direktoram un izturību kolektīvam!

pirms 10 gadiem, 2009.12.26 23:07

skolniece

Par ko tad citu dome balsos ,ja ne par savējo ? Ists teātris.

pirms 10 gadiem, 2009.12.26 22:07

Izglītība