Vidusskolā nesekmīgos neuzņems 10

Nesekmīgie skolēni nākamajā mācību gadā netiks pārcelti vidusskolas 10. un 11. klasē. To nosaka Ministru kabineta 30. jūnijā apstiprinātie grozījumi par obligātām prasībām skolēnu uzņemšanai un pārcelšanai nākamajā klasē.Dokuments nosaka, ka turpmāk 10. klasē tiks uzņemti skolēni tikai ar sekmīgām atzīmēm, kas ir četras un vairāk balles. Līdz šim spēkā esošie normatīvi pieļāva, ka iestāties vidusskolā un tikt pārcelti nākamajā klasē varēja arī jaunieši ar divām nesekmīgām atzīmēm.Atbilstīgi Vidējās izglītības likumam sākt mācības vidusskolā var skolēni, kuri ir ieguvuši apliecību par pamatizglītību, nevis liecību, ko 9. klases beidzēji saņem, ja vērtējums vairāk nekā trijos mācību priekšmetos ir zemāks par četrām ballēm, informē izglītības un zinātnes ministres padomniece Agnese Korbe.Grozījumi noteikumos par prasībām skolēnu uzņemšanai un pārcelšanai tika veikti, lai paaugstinātu vispārējās vidējās izglītības kvalitāti un skolēnu atbildību – tāds ir Izglītības un zinātnes ministrijas viedoklis. Valsts un pašvaldību vidējās izglītības iestādes arī turpmāk saglabās tiesības rīkot iestājeksāmenus, uzņemot audzēkņus 10. klasē.

Pievieno komentāru

Komentāri 10

zita

Beidzot skolotājiem būs jādomā par programmu, jo vidusskolā grūtāk mācīties kā augstskolā.
Būs arī jādomā par skolnieku nodarbinātību par samaksu, kurš gribēs nesaprotamo matemātiku apgūt. Matemātika tiešām ļoti grūta, visi jau nav matemātiķi.

pirms 11 gadiem, 2009.07.08 16:22

anrijs

Galīgi neprofesionāls raksts. Par kuriem grozījumiem ir runa, ir jāpasaka precīzi!

pirms 11 gadiem, 2009.07.06 23:35

Žēl ka Izglītības ministrija nav apsvērusi sekas ko radīs šads lēmums. Ir atbalstāma jauniešu virzīšana profesionālās izglītības iegūšanas virzienā, tikai problēma ir tāda, ka nav jau kur iegūt kvalitatīvu profesionālo izglītību. Lai to varētu jaunietim jādodas uz ļoti attālām skolām, kas izmaksā ceļa izdevumos ļoti daudz. Šis lēmums ir radījis to, ka daudz jauniešu no trūcīgām ģimenēm nemācīsies vispār nekur.
Un vēlos oponēt viedoklim, ka vidējās izglītības programma ir viegla. Tā ir ļoti sarezģīta un piebāzta ar samērā daudz nevajadzīgām lietām.

pirms 11 gadiem, 2009.07.06 17:22

patriote

Absolūti pareizs lēmums! Nesekmīgos nevajag uzņemt vidusskolās! Tas liekas bija ministrs Piebalgs, kas ieviesa šito absurdu, ka skolu var beigt ar nepietiekamām atzīmēm, tad jau algu arī jāmaksā par neko nedarīšanu. Nav tā skolas programma tik sarežģīta, lai kaut drusku mācoties, trūcīgu 4 varētu saņemt!

pirms 11 gadiem, 2009.07.05 20:21

Livingstons

Šī ideja ir blefs pats par sevi. Tikpat laba, kā doma par to, ka palielienot apgrozījuma nodokli tūrisma sfērā, izdosies papildināt budžetu. Ne jau atzīmju striktums nosaka to, kāda būs apmācības kvalitāte.

pirms 11 gadiem, 2009.07.05 09:55

!!!

Nav nesekmīga atzīme, bet nepietiekams, vājš vai ļoti vājš vērtējums.

pirms 11 gadiem, 2009.07.05 09:27

???

Pēc raksta spriežot, tomēr uzņems vidusskolā ar divām nesekmīgām, jo atestātu var saņemt, ja ir divas nesekmīgas, liecību dod tikai tad, ja ir trīs...Netapa skaidrs. Ar liecību jau nekad nevienā vidusskolā nav uzņēmuši, vismaz man tā šķiet.

pirms 11 gadiem, 2009.07.04 23:21

oo

tikai šogad Saulainē drīkst uzņemt ap 100 skolēnu.

pirms 11 gadiem, 2009.07.04 22:53

Izglītība