Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vidusskolās ieviesīs jaunu izvēles priekšmetu 1

Vidusskolās pavisam drīz tiks ieviests jauns izvēles priekšmets «Kulturoloģija», informē Agnese Korbe, izglītības un zinātnes ministres Tatjanas Koķes padomniece.Pagājušajā nedēļā notika ministres, skolotāju un augstskolu speciālistu tikšanās, kurā prezentēja kulturoloģijas standartu un programmas. Jaunā disciplīna, kas vispārizglītojošās skolās tiks ieviesta jau šajā mācību gadā, aizstās un paplašinās līdzšinējo priekšmetu «Kultūras vēsture». Galvenais akcents būs nevis uz faktiem balstītas izpratnes veidošana, bet kultūras kopainas apzināšana, analizējot likumsakarības. Kulturoloģija ir starpdisciplinārs mācību priekšmets, kurā saskaras vairākas jomas. Tā nebūs vēstures stundās dzirdētās vielas dublēšana, sola programmu sastādītāji. Skolotāji atzinīgi novērtēja jauno iniciatīvu un atzina, ka skolēnu interesi var veicināt mūsdienīgu, interaktīvu metožu izmantošana stundās. Ir paredzēts kulturoloģiju mācīt 10. un 11. vai arī 11. un 12. klasē. Tas atkarīgs no katras izglītības iestādes lēmuma. Priekšmeta apguvei pavisam paredzētas 105 stundas, bet skolas var savās programmās paredzēt arī lielāku skaitu. Ieviešot jauno priekšmetu, kļūst aktuāla pedagogu tālākizglītība. Skolotāji var iesaistīties Eiropas Sociālā fonda aktivitātē «Vispārējās izglītības pedagogu kompetences paaugstināšana un prasmju atjaunošana». Atbalsts paredzēts 20 tūkstošiem pedagogu, bet projekta kopējā summa ir 4,56 miljoni latu. To paredzēts sākt īstenot 2009./2010. mācību gadā.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

nesapraša

Kas tas par jocīgu rakstu 24,11,2009, ar atpakaļejošu notikumu.Kulturoloģija jau notiek no 01,09,2009,rakstīts tiek tagad ka būs. N u mēs tak neesam tik tumši ļautiņi un sekojam līdzi saviem bērniem.Pieaugušie gan fleitē-Agnese, nu Tu gan laid,,,,,,,,,,,

pirms 10 gadiem, 2009.11.24 22:38

Izglītība