Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Lietuvas jaunieši demolē Skaistkalnē 20

Apmēram 20 jauniešu no Lietuvas naktī no 4. uz 5. aprīli demolēja Skaistkalnes ciema centrā. Pilnībā nopostīta «Lattelecom» telefona būdiņa, izsisti stikli pašlaik tukšajai robežsargu ēkai, nolauztas ceļa zīmes, apgāzti konteineri un izmētāti atkritumi, dažām ēkām izsisti logi. Tā «Bauskas Dzīvi» informē Bauskas rajona Policijas pārvaldes Kriminālpolicijas priekšnieks Sergejs Pašukovs.Ziņu par Lietuvas puses jauniešu, kuri pāri tiltam no Ģermanišķiem atnākuši uz Skaistkalni, ālēšanos, policija saņēma īsi pēc pusnakts. Sapulcinot papildspēkus, piesaistot Ceļu policijas brigādi, Skaistkalnē ieradās desmit kārtības sargu. Tajā brīdī vairums demolētāju jau bija projām, taču pieci Lietuvas jaunieši tika nopratināti. Viņi arī pastāstīja, kas un ko bija darījis.Vakarā Ģermanišķos bijusi diskotēka, tajā, kā ierasts, bija arī jaunieši no Latvijas. Viens no viņiem ir ticis piekauts. Kādi bija Lietuvas jauniešu dusmu iemesli, kāpēc viņi devušies demolēt uz Skaistkalni, īsti nav zināms. Par notikušo sākts kriminālprocess. Lietuvas kolēģiem no Biržu rajona lūgta palīdzība nopratināt atsevišķas personas. Šis notikums izraisījis plašu rezonansi Lietuvā. Par to vēstī apkaimes laikraksti, ar Bauskas policiju sazinājusies Lietuvas Televīzija, kas vēlas ko vairāk uzzināt par šī incidenta iemesliem, norisi. Lietuvas portālā delfi.lt pie šīs ziņas ir ap 350 komentāru. S. Pašukovs gan neuzskata, ka šādās jauniešu izrīcībās īpaši būtu vainojama pēc 21. decembra atvērtā robeža. Līdzīgi, tikai ne tik plaša mēroga incidenti gadījušies arī agrāk. Skaistkalnes pagasta padomes priekšsēdētājs Jānis Kalniņš atzīst, ka šāds gadījums nav pirmo reizi, bet pēc Šengenas līguma stāšanās spēkā tas notiek regulāri: «Tie, kas te demolēja, jau nebija no Ģermanišķiem. Tie jau nenāks te postīt, viens otrs mūsu skolā mācās. Ir noskaidrots, ka demolētāji bijuši no Biržiem. Viens no viņiem pat nopratinot ir teicis: «Mans vectēvs, mans tēvs nāca uz Latviju kauties, es arī nāku un nākšu.» Briesmīgu traģēdiju no tā visa nevajadzētu taisīt. Taču problēma ir jārisina.» Pašvaldības vadītājs paskaidroja, ka turpmāk ir aktīvāk jāsadarbojas Skaistkalnes un Ģermanišķu kultūras darba organizatoriem, skolu vadītājiem. Pārrobežu sadarbībai, kas dažādās jomās jau ir noteikta ar likumu, beidzot jāsāk realizēties. Par paredzētajiem masu pasākumiem savlaikus jāinformē abu valstu pierobežas policija, imigrācijas dienesti. Ja kārtības nodrošinātāji būs informēti par pasākumiem, viņi laikus varēs incidentus novērst.

Pievieno komentāru

Komentāri 20

vinji visi tur ir cilveeki ar degredeetiem praatinjiem. Kapeec vsp jaakaujas?

pirms 12 gadiem, 2008.04.14 15:25

tie kuti saka ka Skaistkalnieši ir pasi vainiigi un nevajag list uz leišiem lai atbrauc uz Skaistkalni un pasi noskaidro kā ir iisteniibaa!!!

pirms 12 gadiem, 2008.04.12 15:13

hannaaste

par normālu šāda veida tesiņu uzskatīt nevar. man aizdomāties par ATTIEKSMI liek lūk kas! šengenu attaisīja priekš godīgajiem pilsoņiem. atbildību par drošību un kārtību atstāja dieva un pašvaldības ziņā. lietuvas valstvīri, pašvaldību un saeimas deputātus ieskaitot, IR GATAVI REAĢĒT, RĪKOTIES, DOMĀT PAR PROBLĒMU!!! pie pašvaldībā notiekošo sarunu galda nebija neviena latvijas atbilstoša ranga amatpersonas, izņemot pagastveci. redz, vecumniekos jau ar viens grautiņš kultūras namā bija, tikai viesojās vietējie hulīši. tagad tādi no leišiem ar viesojās. un ko var izdarīt policis( viena pieņemšanas diena nedēļā) un poliča palīgs? robeža gara. ir jau vēl visādi gramšļi, kas apzog upes krasta mājas un saimniecības, iekāpj laivā un aizlaižas. šis tesiņš tikai parāda, cik neaizsargāti ir iedzīvotāji pierobežā. p.s. 70. gadu beigās un 80. gadu sākumā notika kaušanās uz šī paša tilta, ar ķēdēm un vēl visādu aprīkojumu. šo varoņu bērni ir izauguši un iet sevi apliecināt.

pirms 12 gadiem, 2008.04.12 14:58

Cibo

A ko tad paši līda pie leišiem, kas viņiem tur meklējams. Nepietiek savas meičas.

pirms 12 gadiem, 2008.04.10 19:48

meitene

Neaizstāvu lietuviešus, bet skaistkalnieši, jau arī nav nevainīgi...sadzerās drosmi...lien kasīties...kad jākaujās tad mūk....

pirms 12 gadiem, 2008.04.10 11:19

kāds kurš zina

vis jav saakaas tikai no kautinja viena lv un lt puishu starpaa,bet lt chalis nevareeja samierinaaties ka dabuujis un taa ar tika savaakts bars no lt,kaapeec taa bija jaadara nesaprotu,jo pirms tam bija labas attieciibas.

UN TAS GAN KA TE CELJ PAARAAK LIELU TRACI.
tas nav pirmais kautinjsh starp lt un lv.

un es domaaju,ka kaadu laiku buutu bijis miers,jo dazji no vainiigajiem tiks sodiiti,bet taa kaa ir sacelts taads tracis ap to visu,tad iespeejams buus veel masveidiigaaki kautinji starp lv un ltpaldies masu medijiem!!!

pirms 12 gadiem, 2008.04.09 00:01

Inga

Palasiet Lietuviešu komentārus www. delfi .lt

tur raksta īstie lietuvieši. Šis manuprāt vietējais un mācījies Pamūšā. Gramatika ne latviešu ne lietuviešu :)

pirms 12 gadiem, 2008.04.08 20:40

lil_monrose

Tā kā pati esmu Skaistkalnē redzējusi, ko viņi ir izdarījuši agrāk un ko tagad, tad man jāsaka, ka nekad jau nav tas tracis tāpat vien sataisīts...
Tas taču ir tāpat kā visā pasaulē- cilvēkus "izdala" pēc dzīvošanas vietas, rases vai kādām citām pazīmēm. Un vienmēr vieniem ir jābūt stiprākiem / varenākiem kā citiem. Manuprāt, lietuviešu jauniešiem tas pat vairs nav tik daudz kā cieņas "uzkačāšanas" princips, bet gan vienkārši kā izklaide, pat sava veida sports...:( Jo savādāk tas taču nenotiktu tik regulāri..
Nepiekrītu tiem, kas apgalvo, ka Šengenas līgums to nekādi neietekmē, jo senāk vismaz bija kaut mazliet grūtāk tikt pāri robežai, bet tagad to jau var darīt ikviens, un neviens neskatās, vai tas ir dzērājs, narkomāns, vai viņam līdzi ir ierocis utt. Tagd tā lieta ir vienkāršota un lietuvas jaunieši to arī izmanto...

pirms 12 gadiem, 2008.04.08 19:30

Bārbele

kā tad, nebūsi tu man nekad brālis, jūsu brāļi ir Poļi un Latvijā lūdzu vairs nerādaties

pirms 12 gadiem, 2008.04.08 11:55

BRATJA LATYSI PROSTITE ZA DEBILOV KOTORYJE DELALI BEZPORIADKI,LITOVCI I LATYSI VSEGDA BUDUT BRATJAMI.

pirms 12 gadiem, 2008.04.08 11:44

jaunietis

nekas nenotiek bez iemesla...un tiešām tiek pārspīlēts...ja to izdarītu vietējie diezin vai tiktu sacelta tāda vētra ūdens glāzē...

pirms 12 gadiem, 2008.04.08 10:22

robeža

Šīs pārrobežu problēmas ir jau paaudzēs. Arī manā jaunībā (pag. gadsimta sešdesmitie gadi) leišus, kuri ne tā uzvedās Skaistkalnē, dzina pāri upei, neizmantojot tiltu, kas jau bija atkal atjaunots.

pirms 12 gadiem, 2008.04.08 08:15

latvietis

Leiši aizgājuši pa tālu no mājām!!!!!

pirms 12 gadiem, 2008.04.07 22:45

lietuvieti tu pats varētu manu sarkano metamo pas..āt!!!! SAPRATI!!! un beidz parodēt!!!!

pirms 12 gadiem, 2008.04.07 21:26

Lasu

Varētu padomāt, ka latvieši nekaujas... Visur huligānu pietiek.

pirms 12 gadiem, 2008.04.07 19:32

juris

Tie leiši man, kā cilvēki, nekad nav patikuši, kur nu vēl tādi kas Latviju demolē!!!!! Pats neesmu no kauslīgajiem, bet tādiem neatteiktos pa seju iegriest!!!!

pirms 12 gadiem, 2008.04.07 17:38

Kriminālziņas