papildināta – Pasažieru autobuss uz gājēju pārejas nāvējoši notriec vīrieti 62

(Papildināta visa ziņa.)Traģisks ceļu satiksmes negadījums noticis Bauskā. Pasažieru autobuss notrieca gājēju, kurš mira notikuma vietā. Pirmdienas, 11. janvāra, pēcpusdienā Bauskas centrā tika apturēta satiksme. Transporta līdzekļiem bija ierobežota pārvietošanās pa Zaļo ielu. Pretim apavu remonta darbnīcai Zaļā ielā 2 uz gājēju pārejas notriekts cilvēks. Tā informē Valsts Policijas Zemgales reģiona pārvaldes priekšnieka palīdze Ieva Sietniece. Bauskas iecirkņa dežūrdaļā precizēja, ka negadījums noticis plkst. 15.28. Vēl plkst. 16.30 satiksmei šīs ielas posms nebija pilnībā atvērts. Transporta līdzekļiem nācās izmantot apbraucamo ceļu. Bauskas iecirkņa patruļdienesta rotas inspektors Aleksandrs Sidorčiks otrdienas, 12. janvāra, rītā «Bauskas Dzīvei» pastāstīja, ka bojā gājušā, apmēram 65 gadus vecā vīrieša personība joprojām nav noskaidrota. Viņam kabatās nav atrasti nekādi dokumenti, nav arī naudas, kas liktu domāt, ka persona atbraukusi uz Bausku no citurienes. Policija turpina izvērtēt notikušās traģēdijas apstākļus. A. Sidorčiks atzīst, ka brauktuve šajā posmā bijusi kopta atbilstoši nosacījumiem. Iela, protams, nav tik tīra un sausa kā vasarā, tomēr tā nav bijusi klāta ar ledus spoguli. SIA «Aips» autobuss braucis virzienā uz autoostu, vadītājs, visticamāk, nav pārkāpis noteikto ātrumu, taču nav arī pareizi novērtējis attālumu līdz gājēju pārejai. Autobuss, pamanot gājēju, sācis bremzēt laikus, taču vadītājs transporta līdzekli nav spējis apturēt. Vīrietis uz ielas uzgājis no labās puses, notriekts apmēram brauktuves vidū. Policija uzsākusi kriminālprocesu par notikušo ceļu satiksmes negadījumu, kurā gājis bojā cilvēks. Gaidīti tiek ekspertu atzinumi.

Pievieno komentāru

Komentāri 62

bombanka

murgs ar tiem šoferiem, nezin satiksmes grāmatu,un vālē, pīpina, stulbums

pirms 10 gadiem, 2010.01.28 19:52

bombanka

murgs ar tiem šoferiem, nezin satiksmes grāmatu,un vālē, pīpina, stulbums

pirms 10 gadiem, 2010.01.28 19:51

bombanka

piekrītu papai, jo jums sūdīgie šoferi jāzin noteikumi, ka gājējam uz pārejas taisnība, nav ko jums auļot skaidrs, nevari nopirkt riepas ziemai seidi mājas

pirms 10 gadiem, 2010.01.27 15:22

skats no malas

nesaprotu ka te kads var nosaukt gajeju [par bomzi utt ?? vai jums ar galvu viss ok. ? notika nelaime un Peteri (pazinu personigi so pensionaru ilgus gadus) notrieca.
tagad visi spriedelee kas un kaa bet vai kads aizdomajas par vinja berniem , mazdelu un visiem citiem kam vinsh palidzejis? nee jums tik noriet. !!!
vieglas smiltis cietusajam un lidzjutibu tuviniekiem un draugiem .

pirms 10 gadiem, 2010.01.22 17:48

Ja gājējs notriekts brauktuves vidū, tad jautājums, kāpēc nevarēja mazliet pa labi pagriezt stūri un iemīcīt ceļā margas, bet gan jābrauc virsū cilvēkam"??"?
Uz gājēju pārejas GĀJĒJS nekad nevar būt vainīgs........

pirms 11 gadiem, 2010.01.14 21:18

gājejs-bojagājejs

nu ko,kādu laiku bījašana būs?steidzieties lēnām,jus gaida mājās.

pirms 11 gadiem, 2010.01.13 12:45

ilze

man kā kājāmgājējam šķiet, ka vieta, kur notika avārija, iz izcili tizla - tur ir 3 gājāju pārejas ik pa nelielam gabaliņam: pie degām, pie apavu namiņa un pie autoostas. man jau šķiet, ka pāreja pie apavu namiņa nav vajadzīga.... ja domājam par slinkāku kājāmgājēju ērtībām, tad varētu jau arī ierīkot pāreju pretī Lāčplēša ielai - tur pensionāru tantuki un onkuļi lec pāri ielu nožogojumiem...

pirms 11 gadiem, 2010.01.13 12:19

.......

cik tad ilgi nākas gaidīt!!!Brauc viena mašīna,viens gājēj.,Nav cerības, ka apstāsies!!!

pirms 11 gadiem, 2010.01.13 12:13

...

ZINIET IR BĒDĪGI, JO MUMS TĀ KULTŪRA KLIBO,PIE PĀREJAS STĀVU, BET TAS ŠOFERIS VAI ŠOFERIENE IZLIEKAS PAR ŠLANGU UN POFIG VIŅIEM, KA ES TUR STĀVU MIERĪGI BRAUC TĀLĀK,ATLIEK TIKAI NOLAMĀTIES.

pirms 11 gadiem, 2010.01.13 09:36

Sibila

Esmu tas sliktais kājām gājējs, kas kavē satiksmi ar to vien, ka sagaida pat vasarā kamēr mašīna apstājas un tad tik lieku kāju uz brauktuves.
Vienmēr esmu nikna uz cilvēkiem, kas saka, mašīnām ir jāstājas. Parasti jau stājas, bet nekad nevar zināt, kurš būs prātīgs šoferis, kurš tieši tai brīdī rakstīs sms. Par slīdēšanu ziemā nemaz nerunājot.

Konkrētajā situācijā negribu neviena pusē, jo notikumu neredzēju, bet nu es nekad nesaņemtos iet, ja kaut vai tālumā redzētu autobusu vai fūri Nav Bauskā tik liela satiksme, lai mazliet nenogaidītu.

Izsaku visdziļāko līdzjūtību notriektā tuviniekiem, bet jūtu līdz arī šoferim, jo viņam tagad būs jādzīvo ar domu, ka ir notriecis cilvēku.

pirms 11 gadiem, 2010.01.13 09:36

Papa

Vēlreiz: "ha" un citiem duraciņiem: par pāreju CSN nosaka, 1) gājējam tikai JĀNOVĒRTĒ situācija 2) autovadītājam JĀAPSTĀJAS. copy/paste to savās smadzenītēs, bērniņi! Jūsu pašu labā. Un dziļākās līdzjūtības tuviniekiem.

pirms 11 gadiem, 2010.01.13 04:29

es

nu beidzot atpazina kas tas bija.meita nesagaidija tevu majas. loti skumji.
izsaku dzilu lidzjutibu

pirms 11 gadiem, 2010.01.12 19:39

bite

nu ko te var ņemties!!!lvajag paskatīties kā tās gājēju pārejas tiek šķērsotas- neviens pat nepaskatās vai tuvojas transports vai nē, vēl labāk ir vērot skatu, kad jaunā māmiņa sev pa priekšu aizbīda 3-4 gadus vecu mazuli un tad pati stumjas ar ratiem kurš šoferis nobremzēs, ja to bērnu pat lāgā saskatīt nevar, un jaunieši jau pārejas šķērso ar vislielāko bravūru, varbūt cerļu policijai vajadzētu sākt sodīt neuzmanīgos gājējus???un tie kas domā ar galvu jau pārejas nešķērsos ja ļoti tuvu atrodas fūre- tā mašīna kopā ar kravu sver 40 t un kurš skolā ir mācījies fiziku saprot, ka tādu svaru nevar apturēt pāris sekunžu laikā . protams ir arī pārgalvīgie braucēji, kuri nekādos laika apstākļos ar galvu nedraudzējas, un tādēļ jau vajag šķērsojot gājēju pārejas paskatīties kas uz brauktuves notiek.

pirms 11 gadiem, 2010.01.12 18:14

ha

Kur ir teikts, ka gājējs uz gājēju pārejas var uzvesties kā grib?
Ceļu satiksmes noteikumu 2. nodaļā "Gājēju un pasažieru pienākumi" ir rakstīts, ka:
24. Pirms brauktuves šķērsošanas pa gājēju pāreju, kur satiksme netiek regulēta, gājējiem jānovērtē attālums līdz transportlīdzekļiem, kas tuvojas, kā arī jānovērtē to braukšanas ātrums un jāpārliecinās par drošību.
26. Gājēji uz brauktuves nedrīkst kavēties vai bez vajadzības apstāties. Gājējiem, kuri nav paguvuši šķērsot brauktuvi, jāapstājas uz "drošības saliņas". Gājēji drīkst turpināt šķērsot brauktuvi tikai pēc tam, kad ir pārliecinājušies, ka tas nav bīstami.
27. Gājējiem aizliegts:
27.4. iziet uz brauktuves, nepārliecinoties par to, vai netuvojas transportlīdzekļi, aiz stāvoša transportlīdzekļa vai cita šķēršļa, kas ierobežo redzamību.
28. Ja tuvojas operatīvais transportlīdzeklis, gājējiem aizliegts iziet uz brauktuves, bet gājējiem, kuri atrodas uz brauktuves, jādod ceļš minētajam transportlīdzeklim.

pirms 11 gadiem, 2010.01.12 16:34

dans

vaditajam pasam laicigi jaskatas,vai kads netaisas iet pari. ja redzat cilveku pie gajeju parejas tak apstajaties.labak 2 minutes pastavet neka 2 minutes pardzivot dzivi.

pirms 11 gadiem, 2010.01.12 15:35

Vaina

Baruc autobuss, redz gājēju uz ietves pie gājēju pārejas, šoferis sāk bremzēt, lai palaistu gājēju, gājējs redz, ka auto bremzē un iet pārie ielai, bet... auto nebremzējas, bet slīd uz priekšu, gājējs nepaspēj pāriet ielu un auto uzbrauc gājējam, jo nespaspēja nobremzēt. Kas vainīgs? Gājējs, šoferis, vai ledus? Protams šoferis, jo nobrauca gājēju uz gājēju pārejas. Bet kas to paredzēja, ka tā varēja atgadīties? Nezinu lietas apstakļus, tāpēc šis atgadījuma piemērs nav par šo faktu.

pirms 11 gadiem, 2010.01.12 15:19

Velreiz

Aizbrauciet pabraukat pa Norvegiju - tur gajejiem pilsetas VISUR ir priekšroka, ja ŠAURĀS PIERES pie stūres neapstādinās auto, kad PENŠI vai MAMZELES sadomā iet pāri jebkurā vietā, bišķi virs 500 ls pa kāju valstij. Un pareizi ir - gājējs vienmēr ir 1000x mazāk aizsargāts nekā braucējs. Tie ir normāli sodi par reāliem pārkāpumiem - ja nemāki vai negribi valdīt ZS, brauc ar veļļuku vai ķerru :)

pirms 11 gadiem, 2010.01.12 15:18

...

nevajag vainot visus noteiktas kategorijas (piem.fūru) šoferus - ir visādi šoferi uz fūrēm, uz vieglajiem, pie policijas auto stūrēm, autobusiem utt. katrs gadījums ir individuāls.

pirms 11 gadiem, 2010.01.12 15:03

89

Es pats biju liecinieks ka fures soferis notriec gajeju un izkap ara un ar kajam nosparda un pasaka ko vazajas kur nevajag un tas bij riga Zens ar smagam traumam gul slimnica fakts ka tads jaunam zenam laimigs jaunais gads tas 31 Decembri

pirms 11 gadiem, 2010.01.12 14:53

Es

Vai vai vai,nu jau Bauskas lielie komentāru teicēji apsriežas,atrada par ko diskutēt, ne jūs gājāt ne jūs notriecāt. labāk paklusējat..

pirms 11 gadiem, 2010.01.12 14:33

Kriminālziņas