Par suņa uzbrukumu pastniecei saimnieci soda ar 20 latiem 15

Bauskas novada administratīvā komisija Miera ielas 7. mājas suņa saimniecei Solvitai Bajārei piesprieda 20 latu naudas sodu. Izskatot šo gadījumu atkārtoti, saimniece uz komisijas sēdi 9. martā atkal nebija ieradusies.Par dzīvnieka nepieskatīšanu, liedzot viņam patvaļīgi nokļūt uz ielas, saimnieci S. Bajāri komisija sodīja ar 20 latu naudas sodu. Likums šajā gadījumā paredz minimālo sodu – desmit latu. Komisijas locekļi izteica iebildumus S. Bajārei par to, ka viņa ignorē prasības ierasties uz sēdi, lai detalizēti izskaidrotu 8. janvāra rīta notikumus. Pasta piegādātājai, kad viņa ap plkst. 6 rītā tuvojās mājai Miera ielā 9, pēkšņi pieskrēja klāt un iekoda rokā suns. Dzīvnieks bija izskrējis no kaimiņu, Miera ielas 7. mājas, sētas. Par šo notikumu viņa stāsta savā paskaidrojumā. Pastniece norāda, ka šis pats suns viņai uzbrucis arī pirms gada.Administratīvās komisijas locekle Helvija Greiere pauda neapmierinātību ar suņa saimnieces rīcību, jo viņa atkārtoti ignorē uzaicinājumus ierasties uz sēdi: «Mēs labprāt uzklausītu saimnieces viedokli. Iespējams, situācija varbūt nemaz nebija tāda, kā lasām cietušās personas iesniegumā.» Tomēr uzzināt suņa saimnieces viedokli par 8. janvāra rītā notikušo komisijai nebija iespējams. Lai arī likums šajā gadījumā paredz minimālo sodu – desmit latus, komisija nolēma S. Bajāri sodīt ar 20 latu naudas sodu. Netieša informācija liecina, ka suns no Miera ielas 7 vairākkārt esot apdraudējis apkārtējos cilvēkus.Saimnieku nepietiekami pieskatīti suņi pēdējā laikā diezgan bieži uzbrukuši garāmgājējiem. Taču ne par visiem gadījumiem sastādīti administratīvo pārkāpumu protokoli. Tādējādi suņu īpašnieki nereti paliek nesodīti. Gadījums šī gada janvārī Miera ielā 7 Bauskā raisījis plašāku rezonansi, par to diskusijas izvērtušās arī «Bauskas Dzīves» interneta portālā.No Administratīvo pārkāpumu kodeksa106. pants. Par dzīvnieku turēšanas prasību pārkāpšanu, ja to dēļ nodarīts fizisks vai materiāls zaudējums, uzliek naudas sodu fiziskajām personām no desmit līdz piecsimt latiem.

Pievieno komentāru

Komentāri 15

Sienaziite.

Ja es tagad wel ji projam dzivoju uz Miera ielas un tas suns tiesam nau normals !
Es pat nevaru pa to pusi iet uz skolu agrak,jo wins atrava vartinus un leca virsu !

pirms 9 gadiem, 2011.02.03 10:54

Elle

Es agrāk arī dzīvoju uz Miera ielas un šis suns nav normāls!!
Ja viņš izmūk no sētas viņš saplosīs visu k vien var!!!

pirms 9 gadiem, 2011.02.03 10:52

kaimiņos

Šis lielais zvērs regulāri vazājas pa Miera ielu,iet gar šo māju ir pat baill,nemaz nerunājot,ja blakus ir bērns,jo jebkurā brīdī no sētas var iskriet mežons.Ja pati nevar savu lielo zvēru usturēt,tad labāk atdot patversmē vai iemidzināt.kapēc kaimiņiem un citiem garāmgājējiem būtu jābaidās!?

pirms 10 gadiem, 2010.03.10 10:50

truno

Gribētos pajautāt uno, cik tad pastniece iedeva ... komisijas locekļiem, lai suņa saimniecei piespriestu 20,00 Ls naudas sodu. Brīžiem nav skaidrs vai tu un tādi kā tu neesiet ***m, ***m???

pirms 10 gadiem, 2010.03.10 09:04

ella

...Par dzīvnieka nepieskatīšanu, liedzot viņam patvaļīgi nokļūt uz ielas... tad par ko sodija,par to, ka liedza sunim patvaļīgi nokļūt uz ielas ... no raksta nav saprptams.

pirms 10 gadiem, 2010.03.10 09:02

Smieklīgi

Vispār jau šeit stāsts par administratīvajiem pārkāpumiem, bet vienam otram te velns pa pauri danco......

pirms 10 gadiem, 2010.03.10 08:15

uno

pa naudu pat velns danco..............un ssiis meiccas arii

pirms 10 gadiem, 2010.03.09 22:15

baidos

Kas tie tādi, kas dziedāja
Mierielā septiņi
Krimn'likuma pantiņi
Visi kopā pulcējās!

pirms 10 gadiem, 2010.03.09 20:49

haoss tautā

pilnīgi kauns par tādām izdarībām, kādēļ tad uz to tiesas sēdi nepasauca personu,kura rakstīja paskaidrojumu, saimniecei uzliek 20 Ls sodu, kas tas ir? a ārstēšanās cietušajai?. morālais, labi pieaugušu cilvēku sakoda, bērnu tas suns būtu saplosījis! un kā var policijai sniegt nepareizas ziņas kā citēju: "iespējams, situācija varbūt nemaz nebija tāda, kā lasām cietušās personas iesniegumā" ja jau Tas nebija viņas suns, kādēļ tad nedodas aizstāvēt un apstrīdēt to?.. kauns, fuij! labāk būtu tas suns uzreiz sašauts un tad zinātu par ko cīnās, kas un kā - cilvēka dzīvība neko nav vērta @

pirms 10 gadiem, 2010.03.09 19:29

tauta

kā ar tādu saimnieci, kura savus suņus tur šķūņos iespundētus un vakara tumsā ved pastaigā. Plus vēl dzīvoklī tur saspundētus kaķus,suņus, un smird pa gabalu, nevar kādu holēru apkārējie kaimiņi noķert. Ko darīt varbūt kāds var ko pateikt.

pirms 10 gadiem, 2010.03.09 17:28

brrrr

cik smiekliga summa,a pasai pastniecej morala kaite,varbut cilvekam tagad ir paniskas bailes.kurs izmaksas arstesanos.normala valsti 500 ls sods un suni iepote.gribas lamaties,kas par cucibu

pirms 10 gadiem, 2010.03.09 17:13

marfa

106.pants. Dzīvnieku turēšanas, labturības, izmantošanas un pārvadāšanas prasību pārkāpšana

Par dzīvnieku turēšanas, labturības, izmantošanas un pārvadāšanas prasību pārkāpšanu -

izsaka brīdinājumu vai uzliek naudas sodu fiziskajām personām no pieciem līdz divsimt piecdesmit latiem, bet juridiskajām personām - no desmit līdz piecsimt latiem, konfiscējot dzīvniekus vai bez konfiskācijas.

Par tādiem pašiem pārkāpumiem, ja tie izdarīti atkārtoti gada laikā pēc administratīvā soda uzlikšanas vai ja to dēļ nodarīts fizisks vai materiāls zaudējums, -

uzliek naudas sodu fiziskajām personām no desmit līdz piecsimt latiem, bet juridiskajām personām - no piecsimt līdz tūkstoš latiem, konfiscējot dzīvniekus vai bez konfiskācijas.

(12.06.2003. likuma redakcijā, kas stājas spēkā 17.07.2003.)

Vai nu būs piemērota pareizā norma, to gan varētu spriest pēc administratīvajā lietā savāktajiem materiāliem.

pirms 10 gadiem, 2010.03.09 17:04

marfa

Krimināllikums
230.1 pants. Dzīvnieku turēšanas noteikumu pārkāpšana

(1) Par dzīvnieku turēšanas noteikumu pārkāpšanu, ja tās rezultātā cietušajam nodarīts viegls vai vidēja smaguma miesas bojājums, —

soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz vienam gadam vai ar arestu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu līdz divdesmit minimālajām mēnešalgām.

(2) Par dzīvnieku turēšanas noteikumu pārkāpšanu, ja tās rezultātā cietušajam nodarīts smags miesas bojājums vai tā izraisījusi cilvēka nāvi, —

soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz četriem gadiem vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu līdz sešdesmit minimālajām mēnešalgām.

(25.04.2002. likuma redakcijā ar grozījumiem, kas izdarīti ar 12.02.2004. likumu, kas stājas spēkā 01.01.2005.)

Tā ka šajā gadījumā, ja pastniecei ir nodarīti miesas bojājumi, es tā saprotu no raksta, administratīvais sods ir uzlikts nelikumīgi, bet vainīgā persona ir jāsauc pie kriminālatbildības!

pirms 10 gadiem, 2010.03.09 16:59

Kriminālziņas