Aicina uz aktrises dzimšanas dienu 5

Aktrises Antras Liedskalniņas 80. dzimšanas dienai veltītu koncertprogrammu Bauskā 20. martā sniegs viņas dēls mūziķis Harijs Ozols un dziedātāja Santa Zapacka. Lai arī ne daudz, biļetes uz šo sirsnīgo piemiņas vakaru tautas namā vēl ir nopērkamas. Programma veltīta tautā ļoti iemīļotai aktrisei Antrai Liedskalniņai 80 gadu jubilejā. Tajā valda mīlestības, dzīvesprieka un optimisma pilna noskaņa. «Bauskas Dzīvei» sarunā pirms dažām dienām to atzina H. Ozols: «Tas nav skumju žēlabu tonī veidots koncerts. Manai mammai šogad ir apaļa jubileja. Kā jau dzimšanas dienā – uz skatuves valdīs svētku noskaņa. Skanēs viņas mīļākās dziesmas, tostarp «Vēju stundā», «Krizantēmas», būs Ojāra Vācieša, Ārijas Elksnes dzeja. Ierakstā būs dzirdama mammas balss.Ar to, ka manas māmiņas vairs nav, esmu samierinājies, kaut gan brīžos, kad koncertā dzirdu viņas balsi ierakstā, ir nedaudz dīvaina, bet patīkama izjūta. Tikpat patīkami man ir lasīt viņas dzīvē satikto cilvēku atmiņu fragmentus.»Kopš februāra sākuma, kad programma nodota skatītāju vērtējumam, Bauskā šis būs jau devītais koncerts. H. Ozols atzīst, ka līdz šim publikas bijis ļoti daudz, cilvēki nav aizmirsuši aktrisi Antru Liedskalniņu. Mīļums no skatītājiem staro vai katrā Latvijas mazpilsētā. «Reiz pēc koncerta pie manis pienāca kāda sieviete un pateica, ka esot mammas klasesbiedrene no Gulbenes skolas laikiem. Neko daudz viņa nestāstīja, bet iedeva vēstulīti, kurā bija tik mīļas un interesantas atmiņas. Šādi brīži koncertos mums emocionāli ir ļoti saviļņojoši,» atzīst mūziķis.Līdztekus citām melodijām koncertā skanēs arī īpašs veltījums A. Liedskalniņai, pērn ierakstītā dziesma «Celies». «Mēs to esam veltījuši visām māmiņām un visiem tuvajiem cilvēkiem. Šī dziesma ir kā ieskaņa mūsu jaunajai koncertprogrammai,» pauž H. Ozols.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

any - nevajag runāt par attiecībām , (tiksim galā ar savām!) par kurām mums nav nekādas daļas, LIELISKA AKTRISE un Labs DĒLS!

pirms 10 gadiem, 2010.03.19 15:02

pele

Balalaikai-

Tas nav iemesls, bet gan veltījums!
Vai tad, kad kāds mūziķis vai rakstnieks veltī kādam savu darbu( vai tas neesat lasījusi - veltīts "Tam un tam " ievadā) , arī ir tikai iemesls, lai ko rakstītu. Grūtups,piemēram, tagad savu jauno grāmatu velta savai mirušajai mātei - vai tad tas ir iemesls, lai viņš rakstītu un pelnītu. Ir cilvēki ,kas ciena un atceras savus tuviniekus un tas nu nebūt nav nekas nosodāms un apsmejams.Nožēlojami ir tas , ka ir cilvēki, kam ir svešs viss cilvēcīgais un svētais.

pirms 10 gadiem, 2010.03.19 09:08

kika

balalaikai būtu vēlams iepazīties ar Liedskalniņas biogrāfiju... un tad spriest par to izmantošanu. Visu cieņu Harijam - lai viss izdodas !!!

pirms 10 gadiem, 2010.03.19 08:15

any

Tu vispār zini - šo mātes un dēla attiecību stāstu???? Visu Cieņu Harijam!

pirms 10 gadiem, 2010.03.19 08:06

balalaika

Neatbalstu tādus tipus,kas mātes svētu piemiņu ,izmanto par iemeslu komercpasākumiem un uz to balsta koncerta pamatideju.Nožēlojami,ka mātes piemiņa kalpo par līdzekli naudas pelnīšanai.

pirms 10 gadiem, 2010.03.19 05:54

Kultūra un izklaide