Ap 800 darbu tapis Rundāles keramikas plenērā 4

Rundāles novadā jūnijā rīkotajā keramikas plenērā piedalījušies ap 50 dažāda vecuma interesentu, atklāj plenēra vadītāja māksliniece Laura Ikerte. Šī gada veikums ir pamatīgs – 21. jūnijā ceplī tika ielikti 795 darbi. Cepļa kurināšana un tā atvēršana bija viens no visvairāk apmeklētajiem ielīgošanas pasākumiem Rundālē, kas 22. jūnijā pulcēja gan darbu autorus, gan vērotājus. «Paldies Jurim Rautenbergam no Saldus, kurš bija liels palīgs kurināšanā, tāpat kā draugi no Rīgas, Kandavas un citām Latvijas vietām. Pa tālruni mūs konsultēja Latgales keramiķis Ēvalds Vasilevskis,» saka Laura Ikerte.Rundāliete Ieva Brašmane pērn piedalījusies pirmajā plenērā un stāsta: «Man tas bija kā āķis lūpā, pagājušajā gadā uztaisīju lielu bļodu. Biju izdomājusi, ko šogad gribu veidot, gaidīju, kad varēšu sākt.»Baušķeniece Vanda Timpare uz plenēru bija atvedusi mazmeitas Evelīnu un Katrīnu, pamēģinājusi veidot arī pati, un tas ļoti iepaticies. Rīdziniece Karmena Mangusa piedalījusies pērn pirmajā plenērā un nevarējusi vien sagaidīt, kad atkal tas notiks «Baltajā mājā». «Māls ir ārkārtīgi patīkams materiāls, vispirms vēss, maigs kā zīds, rada taktīlu baudu no pieskaršanās. Kad to krietni izmīca, iesilda rokās, tas padodas veidošanai,» izjūtas raksturo Karmena.Keramikas plenērā piedalījās arī Rundāles novada Mūzikas un mākslas skolas audzēkņi, drāmas terapijas grupas un amatierkopu dalībnieki. «Māls prasa pacietību, vispirms darbu uzveido, nākamajā dienā tas jānopulē vēl pirms izžūšanas, jānokaltē, tikai tad to var apdedzināt. Katrs strādāja, cik gribēja, cits plenērā pavadīja divas dienas, daži apmetās «Baltajā mājā» un darbojās visu nedēļu. Šogad bija vairāk interesentu nekā pērn, jo katrs paņēma līdzi vēl kādu draugu,» stāsta Laura Ikerte.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

dalībniece

Kad nu cepļa saimniece Laura izlemj vērt valā, tad arī viss notiek, jo tur laikam visu nakti jāsēž klāt un kad tas veramais brīdis ir klāt, tad klāt.Tur nu nekā.

pirms 8 gadiem, 2012.06.26 09:47

nedalībniece

Tāpēc, ka darba laikā tas viss bija-pašā dienas vidū!!!

pirms 8 gadiem, 2012.06.26 09:09

Liels paldies Laurai par iespēju veidot darbiņus! ļoti liels gandarījums, kad ir gatavi darbiņi un tos pēc tam var lietot sadzīvē vai dāvināt! :))

pirms 8 gadiem, 2012.06.25 10:55

dalībniece

ļoti jauks keramikas plenērs.žēl tikai,ka tik maz bija uz vaļā vēršanu no dalībniekiem.Mana bļoda bija skaista.paldies laurai un novada domei!

pirms 8 gadiem, 2012.06.24 18:36

Kultūra un izklaide