Bauskā sadejo zemgalieši, rīdzinieki un igauņi 8

Sestdienas, 2. jūnija vakars, pēc lietainās dienas Bauskā bija vēss, taču bez nokrišņiem un vēja, ļaujot pilskalna estrādē iemēģināt nākamā gada Dziesmu un deju svētku repertuāru mūspuses novadu un Rīgas kolektīviem.Bauskas novada domes vadītājs Valdis Veips, sveicot koncerta dalībniekus, vēlēja raitu soli. Uz skatuves kāpa Bauskas, Iecavas, Rundāles un Vecumnieku novada jauniešu, vidējās paaudzes un senioru dancotāji, kā arī Rīgas ansambļi «Dancis», «Līgo», «Teiksma». Vairāki dejotāji atzina, ka lēnās dejas sanāk labi, bet ātrajās, kaut klasiskajās «Sudmaliņās», raksti vēl jāsaskaņo.Patīkamu pārsteigumu sagādāja Igaunijas deju kopas priekšnesums. Pieci pāri dancotāju rādīja asprātīgas raksturdejas, ar emocionālu sniegumu izpelnoties publikas sajūsmu. Igauņu danču soļi un figūras ir līdzīgas latviešu dejām, un tas apliecina mūsu tautu kultūras vienotību, pauda skatītāji.Lai arī noslēguma dejas laikā uz skatuves, šķiet, bija vairāk dejotāju nekā skatītāju pilskalna estrādes solu rindās, tie, kuri nenobijās no vēsā laika, bija ļoti gandarīti par skaisto koncertu. Plašāk – «Bauskas Dzīves» drukātajā versijā pirmdien, 4. jūnijā. 

Pievieno komentāru

Komentāri 8

dejotājs

ja iet runa pa koncertu,man pašam kā dejotājam likās fantastisks. protams,laikapstākļi varēja būt labāki,bet ustājoties pa to šaubos vai kāds pa to domāja.

pirms 9 gadiem, 2012.06.04 22:14

Dejotāja

Man pašai ļoti patika dejot. lai gan laikapstākļi nelutināja, man tas netraucēja. Bija prieks, ka bija arī skatītāji. :)

pirms 9 gadiem, 2012.06.04 15:25

Inta

Ļoti skaisti svētki. Mēģinājumā pat lietus netraucēja. Koncertā pat lietus vairs nebija, bija arī skatītāji. Liels paldies J. Purviņam - par skaistajiem deju rakstiem, par svētku finālu, kad dejoja rīdzinieki. Ļoti,ļoti skaisti

pirms 9 gadiem, 2012.06.04 09:09

Tiešām skaists koncerts!
Paldies dejotājiem, tā bija bauda, neskatoties uz vēso laiku!

pirms 9 gadiem, 2012.06.03 14:38

Kultūra un izklaide