Bauskas pilī ieklausās teikās un izspēlē izrādi 4

Mazajiem vēstures faniem Bauskas pils darbinieki vakar, 26. decembrī, bija sarūpējuši izklaidējošu un izglītojošu sarīkojumu.Tiekoties pustumšajā zālē, kur senlaicīgu un romantisku gaisotni uzbūra sveču gaisma, pils muzeja pedagoģe Sanita Behmane-Baibakova klātesošajiem paskaidroja, ka hercogi, kas šādās pilīs reiz dzīvoja, bez ēšanas un došanās karā arī mācījās – lasīja dzeju, apguva paukošanos un jāšanu ar zirgu, kā arī piedalījās teātra nodarbībās.Lai vieglāk iejustos augstmaņu ādā, muzeja darbiniece Taiga Skane interesentus iepazīstināja ar galma apģērbiem, īpašu uzsvaru liekot uz rufiem jeb krokotajām apkaklēm. Kad aptuvens priekšstats par šo apģērba aksesuāru tika iegūts, bērni ar vecāku palīdzību no kreppapīra centās tos izgatavot paši.Veiksmīgi ar to tikuši galā, mazie hercogi un hercogienes ieklausījās teikās, ko lasīja brīvprātīgais «darbaspēks» – jaunieši no Bauskas 1. vidusskolas. Kopā ar viņiem tika izspēlēta arī neliela teātra izrāde, kurā loma atradās ikvienam pasākuma apmeklētājam.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

lasīt taču jāmācās un vislabāk jau izstāstīt...

pirms 9 gadiem, 2010.12.28 14:03

jaunieši to tomēr darīja bez atalgojuma,kas jau ir apsveicami:)

pirms 9 gadiem, 2010.12.27 17:07

Kad visu darīja, gatavoja Ilona, bij visiem prieks par pasākumiem, tagad turēsim īkšķus un gaidīsim atpakaļ, tad jautrība un izklaides būs garantētas.

pirms 9 gadiem, 2010.12.27 14:24

:(

Bauskas pils muzejs parasti izceļas ar ļoti kvalitatīviem pasākumiem.
Šoreiz bija liela vilšanās. Jaunieši, kas lasīja no lapām teikas- ar sliktu dikciju, grūti bija saklaustīt tekstu pat pieaugušajiem, kur nu vēl bērniem. Bērni garlaikoti žāvājās. Varbūt tomēr varēja paaicināt kaut aktierus no mūsu vietējā Tautas teātra? Pēc tam arī tika paziņost, ka gatavošanās pasākumam notikusi pēdējo 2 stundu laikā. Bet, reklamēts tika jau kopš decembra sākuma kā ļoti īpašs pasākums.
To patiešām varēja just, ka pasākums bija "haltūra".

pirms 9 gadiem, 2010.12.27 13:35

Kultūra un izklaide