Bērnu un jauniešu centrā svin Helovīnu 7

Raibas maskas, izkrāsotas sejas un tērpi, daudz lukturīšu un ķirbju ar aizdegtām svecītēm ņirbēja Bauskā 31. oktobra pēcpusdienā.Vairāk nekā 40 bērnu bija ieradušies uz Bauskas bērnu un jauniešu centra (BJC) rīkoto radošo darbnīcu «Ķirbju diena», lai svinētu Helovīna svētkus. Viss sākās ar lielu gatavošanos – tika ceptas ķirbju, burkānu un ābolu pankūkas, gatavoti lukturi, izgriezti ķirbji. Tie bija ļoti dažāda lieluma – no tādiem, kas vien dūres apmērā, līdz vienam gana iespaidīgam eksemplāram. BJC metodiķe Veronika Puķe atzina, ka bērnu skaits ir negaidīti liels, tāpēc gatavošanās nedaudz ieilga.Sanākušajiem ļoti skaistus sejas gleznojumus veidoja Marta Viktorija Žilinska no Ceraukstes pagasta. Meitene pastāstīja, ka sākumā sejas izdaiļojusi pat ar pildspalvu, bet jau divus gadus iepriecina draugus, paziņas un sarīkojumu dalībniekus ar daudzkrāsainiem gleznojumiem. Šoreiz bērni visvairāk vēlējās izskatīties pēc vampīriem, vilkačiem un ķirbjiem.Kopīgajos svētkos BJC zālē ragana pastāstīja, kas ir Helovīna svētki, un brīdināja, ka našķus naktī vislabāk iet prasīt pie tiem, kam mājas logos vai pie mājas stāv ķirbis. Tas liecina, ka šie cilvēki gaida ciemiņus. Bērniem dziedāja vokālās studijas «Miljons» meitenes. Tika stāstītas anekdotes, jautri šausmu un briesmu stāsti.Vaicāti par to, kā pavadīs šo vakaru, lielākā daļa bērnu atzina, ka mājās spēlēs spēles, izdaiļojot mājokli atbilstīgi šo svētku noskaņai. Keita Jirgensone no Īslīces pagasta pastāstīja, ka jau vakar mājās izstiepuši «zirnekļu tīklus», izgriezuši ķirbi. Našķus prasīt pa nakti nekur neiešot, pietiek ar sarīkojumu dienas vidū, kurš esot ļoti labs. Helovīna tradīcija Latvijā ir atnākusi no ASV. Tas ir Visu svēto dienas priekšvakars 31. oktobra vakarā, kad cilvēki, pārsvarā bērni, pārģērbjas par spokiem, raganām, miroņiem un citiem mošķiem un staigā pa mājām, prasot saldumus. Šajos svētkos tradicionāli grebj ķirbjus, lai aizbiedētu ļaunos garus.

Pievieno komentāru

Komentāri 7

Smilga

Var jau neatzīt svētkus, bet aprunāt tos kas sniedz kko pozitīvu bērniem, gan ir vnk stūlbi. Bet tā jau tā Bauska tik ļoti skaudīgā un aprunājošā kompānija.

Tad labāk gribat lai Jūsu mazie bērni pa ielām iet un pīpē?! Ienīstu šos cilvēkus kas tā runā, Jums kauna nav.

pirms 8 gadiem, 2012.11.02 07:58

Smilga

Var jau neatzīt svētkus, bet aprunāt tos kas sniedz kko pozitīvu bērniem, gan ir vnk stūlbi. Bet tā jau tā Bauska tik ļoti skaudīgā un aprunājošā kompānija.

Tad labāk gribat lai Jūsu mazie bērni pa ielām iet un pīpē?! Ienīstu šos cilvēkus kas tā runā, Jums kauna nav.

pirms 8 gadiem, 2012.11.02 07:58

Inga

Kas tur slikts, ja iepazīstam arī citas kultūras. Ir tikai apsveicami, ka ir pieaugušie, kuri piedāvā šajos svētkos bērniem šādas nodarbības. Tā vietā, lai diedelētu saldumus no citiem, viņi paši sev sarīko svētkus ar saldumiem. Arī mēs, Kurzemes pusē, piedāvājām bērniem šo vakaru izmanot savādāk nekā līdz šim ierasts - ar cepšanu, vārīšanu, dziedāšanu un dejošanu.

pirms 8 gadiem, 2012.11.01 15:22

švaukstu izdarības mums nevajadzētu pieņemt,bez visa tā jauniešu vidū daudz neaprēķināmu nekrietnību.Jaunatnes lietu specālistes audzināšanas ideoloģija iet ne tajā virzienā.......!!!

pirms 8 gadiem, 2012.11.01 13:23

oc

Nākamajā Helovīnā man uz palodzes stāvēs sērskābes burka. Un par manām šogad sagraizītajām durvīm katrs helovīnists dabūs kādu šļencku! Tā ka mīļie vecāki sargājiet savus bērnus...

pirms 8 gadiem, 2012.10.31 21:43

***

Mums pašiem ir savi svētki un tradīcijas ,tādi amerikāņi pat nezin kur LATVIJA atrodas.Pie mums vis ir īpašs ,kas nav mūsu. Labi zināt ,bet ne svinēt.

pirms 8 gadiem, 2012.10.31 20:30

Kultūra un izklaide