Eiropas nauda arī Bauskas pilij 3

Muzeju attīstības projekta pirmie rezultāti jau ir jūtami. Zemgales plānošanas reģions (ZPR) – projekta vadošais partneris – ir apkopojis rezultātus par šogad paveikto. Tā informē Juris Kālis, ZPR speciālists. Pārrobežu projektā piedalās pieci Zemgales un trīs Lietuvas muzeji, lai tos izveidotu pieejamākus, atraktīvākus un pievilcīgākus tūristiem.Bauskas pils muzejam ir piešķirts finansējums lifta izbūvei, lai iestādē varētu nokļūt personas ar kustību traucējumiem. Papildus ir paredzēts 12 renovētās telpas pieslēgt apkures sistēmai un izgatavot vēsturisku gaismekļu kopijas. Lifts jau ir iegādāts, bet pārējie darbi turpinās, apstiprina pils muzeja vadība.Pārmaiņas notiek arī Dobelē, kur tiek renovēta viduslaiku pils kapela un ir sākta jaunas pastāvīgas ekspozīcijas veidošana. Ģ. Eliasa Jelgavas vēstures un mākslas muzejs saņemtos līdzekļus izmantos apkārtnes labiekārtošanai, ēkas fasādes un tuvākās apkārtnes apgaismojuma sistēmas izveidei, kā arī ierīkos autostāvvietu muzeja apmeklētājiem. Savukārt Jēkabpils vēstures muzeja struktūrā – Krustpils pilī – turpinās korpusa atjaunošana, kurā būs speciāla telpa radošām nodarbībām. Arī Viesītes muzejā «Sēlija» tiek veikti uzlabojumi. Līdzīgi darbojas arī projekta partneri Lietuvā, modernizējot Biržu, Roķišķu un Pasvales muzeju.Pārrobežu projekts turpināsies līdz 2010. gada augustam. Muzeju attīstībai Zemgalē un Ziemeļlietuvā Eiropas Reģionālās attīstības fonds ir piešķīris 1 939 470 eiro, kas ir 85 procenti no kopējā budžeta (tas pārsniedz divus miljonus eiro). Pārējo summu veido desmit iesaistīto partneru līdzfinansējums.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Dille

Pat ja naudu pilij dod valsts, nav to pārmest un taisnoties - veselība un kultūra katra savā veidā vajadzīga mums visiem, turklāt kulturāls, izglītots cilvēks, kas domā ar galvu, varbūt slimo retāk.

pirms 11 gadiem, 2009.09.30 10:17

Niks

Saprotiet, ka šādu naudiņu diemžēl arī kultūrai vajag, kas pašlaik mums ir pils, kas ir ļoti svarīga, jo to apmeklē daudz tūristu, jo šājā vietā daudzas lietas ir tādas, kas saglabājušās līdz pat šodienai...

Dažos vārdos sakot, ka kultūra, tūrisms ir jāatbilsta, bet pārejo pēc tam, jo dažas lietas var arī nedaudz pagaidīt, lai arī "Bauskas slimnīca" arī ir ļoti noziemīga lieta :)

pirms 11 gadiem, 2009.09.29 17:14

Elle

Eiropas naudu slimnīcai!!!! Slimai tautai pili nevajadzēs!

pirms 11 gadiem, 2009.09.29 16:35

Kultūra un izklaide