Ērgļos atklāta atjaunotā estrāde 37

Brunavas pagasta centrā Ērgļos tik daudz cilvēku kā sestdienas, 21. jūlija, pēcpusdienā sen nebija manīts. Ļaudis bija ieradušies uz nozīmīgāko gada sarīkojumu – atjaunotās estrādes atklāšanu.Izlietojot 20 tūkstoš latu no Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai, kā arī no novada pašvaldības, SIA «Kvēle» pāris mēnešu laikā Ērgļos uzbūvēja jaunu estrādi. Uz pagājušā gadsimta septiņdesmitajos gados būvētajiem pamatiem ieklāta jauna grīda, uzbūvēta skatuve, ierīkots apgaismojums. Estrādes atjaunošanas idejas autore ir bijusī Mežgaļu pamatskolas direktore Jaņina Kursiša, projektu uzrakstījusi un darbu norisei līdzi sekojusi biedrība «Māmiņu klubs «Stīga»». Tās valdes priekšsēdētāja Ilze Kursiša estrādes atklāšanas svētkos vēlēja, lai šī būtu vieta brunaviešu atpūtai un kultūras baudīšanai. Atklāšanas koncertā uzstājās pagasta jaunie talanti: mūziķi un dejotāji. Pēc koncerta brunavieši iesaistījās sportiskās aktivitātēs, vakarā pulcējās zaļumballē un vēroja svētku salūtu. «Agrāk te bija varenas balles, esmu tajās dancojis līdz saules lēktam. Tad spēlēja ciema pūtēju orķestris,» atmiņās par jaunības gadiem ar «Bauskas Dzīvi» dalās pensionārs Agris Lapinskis. Bijusī kopsaimniecības lopkopēja Aina Sīle atceras, kā vecajā estrādē dejojusi tautas deju ansamblī. Bijis arī savs estrādes un vokālais ansamblis. Par agrāko gadu rosīgo kultūras dzīvi liecināja seno fotogrāfiju izstāde, kuru ar interesi aplūkoja sarīkojuma dalībnieki. «Ilze ir kā svētība mūsu pagastam,» tā par I. Kursišas enerģiju, vadot estrādes atjaunošanu, organizējot dažādus kultūras pasākumus Ērgļos, teic pensionāre Nora Rigerte. Arī viņa atceras senos laikus, kad estrādē rīkotas ne tikai zaļumballes, bet arī Bērnības svētki, notikuši koncerti, vasaras naktīs rādītas filmas. Priecājoties par atjaunoto estrādi, pensionāre Irēna Kukute aicina jauno paaudzi iemācīties cienīt citu darbu. Pāris dienu pirms atklāšanas nopostīta uz skatuves uzbūvētā nojume, kāds centies aizdedzināt deju grīdas dēļus.Brunavieši ir apņēmības pilni turpināt estrādes labiekārtošanu. Biedrība «Māmiņu klubs «Stīga»» sagatavojusi jaunu projekta pieteikumu. Ir vēlme uzbūvēt jumtu virs skatuves, deju grīdas malās izvietot solus.

Pievieno komentāru

Komentāri 37

10 Ls,kas traki vai? Pati esmu apguvusi dazadus deju stilus,kad jautaju,vai ir iespejams dabut telpas pulcina veidosanai par velti,tika atteikts. Nu tad brinieties vien,ka nekas nenotiek

pirms 8 gadiem, 2012.07.31 00:35

ILUTAI

VISI DEJU PULCINI PAR MAKSU. 10 LATI MENESI DALIBAS MAKSA LAUKOS NAV MAZ. GADAA PAR 2 PULCINIEM SANAAK AP 200 LATI. PAARAK DAARGI! TAPEEC TUR DEJO TIK SKOLOTAJAS UN DAZAS ZEMNIEKU SIEVAS. KUR TAD IR TAS PAGASTA ATBALSTS?

pirms 8 gadiem, 2012.07.30 18:11

arī no Brunavas

Pasaakumi Grenstaalee patiesi jauki,pietiekami bieži. Mums patiik! Brunavaa saprotams, mazaak, bibliotekaare nevar nemitiigi riikot balliites. Katrs pilda savus pienaakumus. Jurgita arii straadaa divaas darba vietaas, kaapeec gan Ilze nevar? Pagasta Baibai milziigs PALDIES par atbalstu pašdarbniekiem! Tā tik uz priekšu!

pirms 8 gadiem, 2012.07.28 20:24

Binoklis no preteja loga

Brunaviete ir dupshu buchotaaja

pirms 8 gadiem, 2012.07.27 01:09

Brunaviete

Ja jau tie lielie plāni un spējas ir tad vajag īstenot, ko tad turēt pie sevis - uz priekšu. Radu būšana jau nav tikai Brunavā tā jau pastāv un pastāvēs visur un visās vietās, tā kā nedzeniet kreņķi.

pirms 8 gadiem, 2012.07.26 08:47

Brunavas pagasta dzivo daudzi cilveki,kuriem ir lieli plani vai spejas izdomat projektu un realizet to,tikai nezin kapec atkal kaut kur ir irlidusi Kursisu dzimtas parstave. Diez ka vinai tas izdevas? Nu nejau ar skaistam acim. Radu busana,ka vienmer.

pirms 8 gadiem, 2012.07.26 01:01

Brunaviete 25.07.2012. 09:47:35
Ja gribēšana sakrīt ar varēšanu, lai lien, jo ar ko atšķirsies Ilze šajā brīdī no esošiejiem deputātiem? J.Kursiša jau arī skolas labā arī daudz darījusi netikai radu labā.

Viss ko vinja izdariija,atstaaja skolu ar lieliem paraadiem

pirms 8 gadiem, 2012.07.25 23:40

Ilzes vietu neviens nevarēja ieņemt, jo vienkārši nebija konkursa uz Brunavas bibliotekāra amatu. Viss notika pa kluso. Un tas jau vien par daudz ko liecina.

pirms 8 gadiem, 2012.07.25 20:08

ĀMURS

Cilvēks parāda savu bezspēcību tad, kad jūtās vājš vai arī zūd vārdu krājums ar ko izcelties. Gudri cilvēki nekad nenolaižas līdz zemam līmenim un ar rupjībām neizgāž savu žulti. Ticiet ir savi līdzekļi kā panākt savu patiesību.Man personīgi ļoti simpatizē Jaņīna Kursiša-jo ar šo cilvēku tiešām ir par ko vest sarunu, viņa ir Mana skolotāja, un Kursiša ir KĀRTĪGS SAIMNIEKS. Ilzi reāli iepazinu redzot to ,kas ir izdarīts. Un tas tikai priecē, jo jebkurš varēja izrādīt savu varēšanu un ieņemt Ilzes vietu. Protams ka iepriekšējo kultūras pasākuma organizatori BRUNAVĀ neviens nepārspēs-tas bija cilvēks ar LIELO BURTU. LABVĒĻIEM-ATCERIETIES ARĪ SLIKTA REKLĀMA IR REKLĀMA.

pirms 8 gadiem, 2012.07.25 19:08

Dāma

Ilze Kampēja, nevis kursiša ;D

***ā tos Kursišus!!!

pirms 8 gadiem, 2012.07.25 13:20

Brunaviete

Ja gribēšana sakrīt ar varēšanu, lai lien, jo ar ko atšķirsies Ilze šajā brīdī no esošiejiem deputātiem? J.Kursiša jau arī skolas labā arī daudz darījusi netikai radu labā.

pirms 8 gadiem, 2012.07.25 09:47

ne no Kursishu dzimtas

Brunaviete 23.07.2012. 11:24:07
Tiešām Ilze malacis, bet Grenctāles kultūras nama vadītājas darbs ir zem katras kritikas. jo pasākumi kuri tiek rīkoti ir tikai priekš ķeksīša, ne cilvēkiem. Tā vasara paies un nav neviena zaļumballe. Labi kad tāda Ilze, jo ar Jurgitu mēs esam iebraukuši galīgās auzās.Nu ja grib ***ties,var ***ties pie staba. jautaajums ir tikai viens,KO JUUS TO ILZI SLAVEEJIET? Kaarteejaa Kursishu dzimtas paarstaave,kas kaut kur ielien. Viena bija direktore,otrs skolotaajs,cits skolaa kurtuvee straadaaja,radinieces par skolotaajaam. Kursishi visur lien un baazas,jo taa ir vieglaak tikt pie pagasta naudinjas ko iedalijusi valsts. Par Jurgitu- sirsniigs cilveecinjsh ar energjinu,tikai vel taa iisti nemaak vinuu pielietot

pirms 8 gadiem, 2012.07.25 01:33

ĀMURS

Lielajos portālos kā, tvnet; delfi; apollo; kasjauns, ir interneta komentētāji, kas piepelnās komentāros lobējot kādu politisko spēku. Izrādās Brunavas pagastā arī ir savi runasvīri. Man kā Rīdziniekam tiešām patika Estrādes atklāšanas pasākums. Izrādās ka Brunavas pagastā ir dejotāji; dziedātāji; aktīvi Mežgaļu skolas skolēni; zinoši pasākuma organizētāji====Nu protams satiku beidzot savu mīļo skolotāju Jaņīnu Kursišu===. Nobeigumā: Brunavas pagasts ir dzīvotspējīgs, tas tikai priecē,. Gaidu nākamo pasākumu. Cik nopratu tad tas būs augusta sākumā==== Varēs izdancoties.

pirms 8 gadiem, 2012.07.24 18:22

Tā vien izskatās, ka te komentāros pašas par sevi slavas dziesmas raksta.

pirms 8 gadiem, 2012.07.24 13:00

Iluta

Un pasākumi Brunavas pagastā patiešām ir daudz,jūnija mēnesī pat bija trīs pasākumi -divi Rainī un viens Brunavā,tikai ar publiku tā pašvakāk. Daži entuziasti nāk kā nākuši, bet visiem pārējiem -vienalga. Brunavā bija iespēja apmeklēt līnijdejas, vēderdejas, vingrošanu. Rainī-tautiskās dejas un kori. Un ko tas deva. Līnijdejas izjuka, jo palika tikai divas dejotājas, vēderdejas un tautas dejas vēl uz dažiem entuziastiem turas.Uz ballēm arī atnāk labi ja desmit cilvēki. Secinājums viens- lielākajai daļai viss ir vienalga. Lietas būtība jau ir attieksmē. Tā lūk!
Runājot par Budbergas parku- pagastā ir ļoti atsaucīga vadītāja Baiba Marčenkova. Paldies viņai par to, ka viņa ieklausās problēmās un vienmēr rod risinājumu. Gan jau arī sāpīte par Budbergas parku tiks uzklausīta.

pirms 8 gadiem, 2012.07.23 21:46

Kolhoznieks

Liecieties nu mierā maitas putni. Jurgita un Ilze tiešām ir briljanti Brunavas pagastam. Skuķēni ir savā vietā. Nu un cik te komentāros lasu, tad Latviešu valodas lietpratējiem /pēdiņās/ ir vispirms jāiemācās lasīt teksts, tikai pēc tam jāraksta komentāri. Man patika par tiem krančiem un karavānu. Es labāk dotu apzīmējumu /plušķi/, krancis,tas jau ir kā pagodinājums.

pirms 8 gadiem, 2012.07.23 19:56

iedziivotaaja

Piekriitu brunavietei to ka pasaakumi ko riiko grenctales kulturas nama vaditaja ir spilgti un tiesam baudaami, nevis taads kaaa taa atklaashana , tur vispaar nebija ko redzeeet .

pirms 8 gadiem, 2012.07.23 19:39

tai iedzīvotajai

Spilgti ar ko? Ar to, ka Jurgitas jaunkundze iespīlē savas kājas oranžos legingos? Ar ko tieši viņi ir spilgti? Visu laiku viens un tas pats.

pirms 7 gadiem, 2014.04.26 18:20

Kultūra un izklaide