FOTO: Sievietes pasauli redz krāsainu 7

Pilsrundāles bibliotēkā kopš 8. marta var apskatīt rundālietes Lauras Ikertes vadītās radošās studijas vairāku dalībnieču darbus, informē bibliotēkas vadītāja Aelita Ramane. Bibliotēkā apskatāmi Līgas Žukauskas, Lailas Uķes, Jeļenas Čabaņenko, Solveigas un Lauras Ikertu darbi. Bibliotēkas šaurajās telpās nenācās viegli atrast katram darbam piemērotu vietu, lai to var ne tikai pamanīt, bet arī ievērot autores īpašo rokrakstu. Līga Žukauska stāsta, ka studijai pievienojusies gandrīz kopš tās izveidošanās. Svētdienu pēcpusdienas veltīt mākslinieciskām nodarbēm jau ir kļuvis par ieradumu.«Līdzīgi kā citas dalībnieces, iepriekš pat nebiju iedomājusies, ka ko tādu spēju. Skolā man bija lieliska zīmēšanas skolotāja Biruta Gustiņa. Vienā brīdī iegūtā prasme un zināšanas atraisījās,» stāsta studijas dalībniece Līga Žukauska. Bibliotēkas vadītāja Aelita Ramane Līgu raksturo kā mākslinieci no dabas – viņa arī šuj, zīmē, glezno, no auduma veido dekorus.Savas aizraušanās ir katrai no radošās studijas dalībniecēm. Nodarbībās viņas ne tikai zīmē, bet arī veido no māla. Tā ir tāda jauka, nepiespiesta vakarēšana, piedalās arī bērni, stāsta Laura Ikerte. Savukārt Līga Žukauska studijas vadītāju uzteic par ārkārtīgo iejūtību un izpratni, neizceļot kādu vienu veiksmi, bet ko labu saskatot ikvienas veikumā.

Pievieno komentāru

Komentāri 7

ome

Lepojamies ar gaišajiem cilvēkiem kultūrā, ne tos aprunājam! Gara trulums un ļaunums šajos laikos ir baismīga kaite.

pirms 10 gadiem, 2010.03.10 19:40

zinotaaja

Biju visa pirmsākumos un esmu tur vēl arvien un varu teikt, ka, ja LILITA nebūtu to visu aizsākusi, radījusi ideju un uzrunājusi Lauru, tad nekā tāda nebūtu.
Iemācieties cienīt citus- to arī vienmēr netieši atgādina Laura.! Paldies, Lilita, citādi manam bērnam nebūtu prieciņa!
Un ļoti žēl, ka te nāk tādi divkoši , kuriem mākslas mīlestība ir tikai ārēja.Nepatīkami todzirdēt uz skaistuma fona. Kauns kornēlijai lai kā viņu sauktu.

pirms 10 gadiem, 2010.03.10 19:38

KOrnēlija

Visu šo cilvēku darbu tiešām ir vērts apbrīnot,ko vada Laura. Nevajag gan LILITAI piedēvēt sev nopelnus par šo nodarbi kā tas parasti tiek noformulēts.

pirms 10 gadiem, 2010.03.10 10:54

papam-sīkais

Baigais mākslinieks atradies,ja vari brauc uz ermitāžu!
Mums laukos katra cilvēka aktivitāte ir zelta vērta un atbalstāma.Jau tā visapkārt ir nolemtība un bezcerība.Kaut vairāk būtu tādi gaiši cilvēki kā Rundāles novadā!

pirms 10 gadiem, 2010.03.09 19:08

mamma

Papa, tev tiek piedāvāts i-netā apskatīties, ka nemaz nav dupsis jāpaceļ uz šaurību lai noietu. Arī šaurībā var ielikt 13 darbus.

pirms 10 gadiem, 2010.03.09 16:39

papa

Ko var ņemties bez jēgas.kad izstāda kādā lielā zālē, ir jēga, bet iespiest kādā stūrītī dažus darbus un nosaukt to par izstādi? nav korekti.

pirms 10 gadiem, 2010.03.09 16:26

Kosmos

Kadu marku Jus smekjejat, cien. virsraksta autore ?

pirms 10 gadiem, 2010.03.09 11:04

Kultūra un izklaide