Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

FOTO, VIDEO: Pļaujas svētkos «Ausekļu dzirnavās» godā roku darbu un tradīcijas 9

Vecumnieku novada Bārbeles pagasta brīvdabas muzejā «Ausekļu dzirnavas» 7. septembrī dažādas paaudzes vienoja Pļaujas svētku radītā pilnības sajūta, kas pārņem ik rudeni, kad raža novākta, lauki uzarti un abrā iejauktā mīkla ļauj būt drošiem par rītdienu.

Vairāku simtu apmeklētāju klātbūtnē, saimnieka Mārtiņa Mediņa aicināti, Bārbeles mazpulka dalībnieki kopā ar skolotāju Voldemāru Barenu mastā pacēla Latvijas karogu, izskanēja kopīgi izpildītā patriotiskā dziesma «Nevis slinkojot un pūstot», kas kļuvusi par «Ausekļu dzirnavu» himnu. Senais tvaika dampis «Ruston Proctor» ar trim svilpieniem ziņoja, ka vienpadsmitie Pļaujas svētki ir atklāti.

«Ausekļu dzirnavās» ikviens varēja izzināt senču gudrības, amatnieku un mājražotāju noslēpumus, tirdziņā iegādāties ko praktisku un noderīgu. Daudzveidīgās izklaidēs iesaistījās gan bērni, gan pieaugušie. Pīrāgu, rauga un kartupeļu pankūku smarža rādīja ceļu pie čaklajām saimniecēm, bet rindā pēc tradicionālās putras stājās tie, kuriem tās baudīšana kļuvusi par svētku rituālu.

Podnieks no Lietuvas Aļģimants Bārbelē ieradies no Šauļu puses. Viņš pārsteidza, demonstrējot savas amatnieka prasmes ar aizvērtām acīm. Māls «klausīja» un drīz vien tapa skaista krūka. Meistars materiālu jūtot ar prātu un sirdi.

Par labu omu rūpējās Latgales jauniešu kapela «Augusti» no Līvāniem, šlāgergrupa «Tēva nams» no Limbažiem, vidējās paaudzes deju kolektīvs «Sēļi» no Neretas novada un eksotisko deju grupa «Amira Nur» no Iecavas. Pārsteigumus sagādāja loterija. Vezumā bija Maizes mājā ceptie un priestera iesvētītie pīrāgi, spainis ar kartupeļiem, vairāki ielūgumi uz nākamā gada Sējas vai Pļaujas svētkiem, «Ausekļu dzirnavu» apmeklējums visai ģimenei, izbrauciens ar kanoe laivu pa Iecavas upi un citas balvas.Pievieno komentāru

Komentāri 9

No blakus novada

Šie bija vieni no labākajiem svētkiem kas tur piedzīvoti un par to paldies arī labajam laikam. Ģimenes varēja pavadīt brīnišķīgu un saturīgu dienu.

pirms 10 mēnešiem, 2019.09.09 17:50

Inese

Mudīt, sēdi mājās un nebūs jāsūrojas! Man un maniem draugiem svētki ļoti, ļoti patika. Šoreiz bija lieliska kultūras programma, vienīgi pietrūka Albīns ar akordeonu, patika omulīgais maizes namiņš, kas katru sagaidīja un pavadīja.

pirms 10 mēnešiem, 2019.09.10 23:16

Apmeklētāja

Ļoti jauks un saturīgs pasākums, bet skauģi un nelabvēļi,kas izgāž žulti, uz Ausekļiem nebrauciet !

pirms 10 mēnešiem, 2019.09.10 22:33

Anna

Prieks,ka tik daudziem jauniem cilvēkiem interesē,kā bija senos un ne tik senos laikos.Un-piekrītu-žulti lai katrs izgāž savās mājās,nevis te lej darvas karotes medus mucā!

pirms 10 mēnešiem, 2019.09.12 13:46

anna a

Dziesma par slinkumu un pūšanu reiz bija latvju himna! Ja nav slinkums, uzminiet kuram sākuma atmodas latvietim pieder vārdi. Kritizētājiem labāk nespraukties darītāju aprunāšanā, bet ar savu "organizatora" talantu parādīt "riktīgāku" pasākumu. Esmu no tiem, kas pasākumu apmeklē katru gadu. Paldies saimniekam un saimniecēm par šiem rudeņa godiem, piezemēto cieņu pret ražas vākumu un galveno, kas mūsu galdā - maizi! Un nav svarīgi, cik grozus esat nopirkuši tirdziņā, bet svarīga ir sajūta - latvietis ir strādājis un var vākt ražu! Lai izdodas!

pirms 10 mēnešiem, 2019.09.15 17:58

Christy Walton

Meklējat aizdevumu konsolidācijas aizdevumu, nenodrošinātus aizdevumus, biznesa aizdevumus, hipotēku kredītus, automašīnu aizdevumus, studentu kredītus, personiskos aizdevumus, riska kapitālu utt.! Es esmu privāts aizdevējs, es sniedzu aizdevumus uzņēmumiem un privātpersonām ar zemu un saprātīgu procentu likmi 2%. Sūtīt uz e-pastu: christywalton355@gmail.com

pirms 5 mēnešiem, 2020.01.24 11:12

Kultūra un izklaide