Fotoizstāde par Ēģipti atvērta 13.03. pulksten 13.03 6

Skrīverieša Jāņa Jaksta fotogrāfiju izstādi «Detaļas un ikdiena: Ēģipte» Bauskas novadpētniecības un mākslas muzejā atklāja 13. martā plkst. 13.03. «Atklāšanas brīdi izvēlējos datuma dēļ. Izstāde par Ēģipti ir tāpēc, ka šajā valstī visvairāk laika pavadīts. Fotogrāfijas ir radušās mirkļa iespaidā, iepriekš nebiju domājis tās eksponēt,» tā J. Jaksts. Runājot par pašreizējo situāciju Ēģiptē, viņš domā, ka politiskais stāvoklis stabilizēsies un tūristi atkal varēs viesoties šajā zemē. Novadpētniecības un mākslas muzeja direktore Baiba Šulce stāstīja, ka doma par izstādi tapusi pagājušajā gadā Krētas salā, kur notikusi baušķenieku un Jāņa Jaksta tikšanās. Ir doma, ka nākamgad fotogrāfiju autors varētu rīkot izstādi par citu valsti. Izstādi atklājot, J. Jaksts lūdza visus aizvērt acis un noklausīties fragmentu no ēģiptiešu autora Halīda el Hamīsi grāmatas tulkojuma latviešu valodā, lai varētu labāk iejusties mūsdienu Ēģiptes vidē.Izstādes tēma ir mūsdienu Ēģipte – tās modernās dzīves apvienojums ar vēsturisko, tuksneši un cilvēki. Fotogrāfijās vērojama šīs valsts ikdiena. Kaķis Ēģiptes pilsētā Aleksandrijā ir tieši tāds pats kā mūsu peļu junkurs. Interesentiem šo izstādi par Ēģipti Bauskas novadpētniecības un mākslas muzejā ir iespējams apmeklēt līdz 13. aprīlim.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

goga

Tam kurš !!!
Google lietošana informācijas atrašanai nav nekas jauns šajā pasaulē - nākamreiz ja vēlies būt asprātīgs vai supergudrs pieliec arī atsauci uz meklētāju - lai tam reitingi mazliet palielinās. Copy - paste - tiešām pamatīgi redzams ka ir pūles pieliktas.

pirms 10 gadiem, 2011.03.17 21:45

dejotāja

Jaukas, interesantas bildes, aicina ceļot un redzēt visu pašai. Ļoti patika komentāri, kas neaprobežojas tikai ar bildētās vietas nosaukumu.
Paldies, Jāni!

pirms 10 gadiem, 2011.03.14 20:07

!!!

Nevērība vai NECieņa?!!!
VIZĪTKARTE

VĀRDS, UZVĀRDS: Jānis Jaksts.
DZIMŠANAS LAIKS UN VIETA: 1979. gada 12. septembris, Aizkraukle.
IZGLĪTĪBA: beidzis Andreja Upīša Skrīveru vidusskolu, pašlaik studē Latvijas Kultūras akadēmijā kultūras teoriju.
ĢIMENE: neprecējies, bērnu nav.
HOROSKOPA ZĪME: Jaunava.
DZĪVES MOTO: viss, kas notiek, notiek uz labu. Tikai jautājums: izmantosi to tu vai kāds cits -- draugs, ienaidnieks vai nejaušs garāmgājējs.
MĪĻDZĪVNIECIŅŠ: ziemeļbriedis.
AIZRAUŠANĀS: vienmēr būt aktivitāšu centrā.
SIEVIETES IDEĀLS: ne tāda, kurai kājas aug no smaganām, bet tāda, kurai "pelēkās vielas" ir tik daudz, lai var izteikt savas domas.

pirms 10 gadiem, 2011.03.13 21:52

Kultūra un izklaide