Gatavo Visu svēto dienas rotājumus 7

Iecavas novada Zorģu bibliotēkā piektdien, 28. oktobrī, jaunie lasītāji gatavoja Visu svēto jeb Helovīna dienas rotājumus - izgrebtus ķirbjus, kuros ievietojamas degošas svecītes.Bērni, kopskaitā desmit, cītīgi darbojās ar nazīšiem, šķērēm, karotēm un citiem rīkiem, izveidojot ķirbjiem izteiksmīgas fizionomijas ar acīm, degunu, ausīm un muti. Katrs izgreba divus ķirbjus, kas nākuši no bibliotekāres palīdzes Aijas Meņkinas dārza.Rauls Spickus savam ķirbim piešķīra smaidīgu seju. Evija Rāviņa izgrebto dekoratīvo ķirbīti ar mīlīgu izteiksmi aiznesa vecmāmiņai. Īpaši izteiksmīgs bērniem padevās garenais dzeltenzaļais ķirbis. Bibliotēkā kopīgi rosījās arī Līna Anspoka, Rihards Augucēvičs, Paula Kaupe, Betija Celitane, Anna Katrīna Deņisova un Aivis Kravalis.Pēc darba pabeigšanas ķirbji tika novietoti pie bibliotēkas. Līdz 31. oktobrim, Helovīna vakaram, pēc tumsas iestāšanās tajos degs svecītes.Zorģu bibliotekāre Aina Ezergaile «Bauskas Dzīvei» atzina, ka viņai pašai šie no angliski runājošajām zemēm aizgūtie svētki nešķiet tuvi, taču jebkāda bērnu radoša darbošanās, kas sagādā prieku, ir atbalstāma.A. Meņkina, kura darbojās kopā ar bērniem, noslēgumā visus pacienāja ar saldumiem - vēl vienu Helovīnam piederīgu lietu.

Pievieno komentāru

Komentāri 7

Anita

Jā, piekrītu, bet galvenais ir tas, ka bērni pavada brīvo laiku bibliotēkā un ja viņiem tas patīk , kāpēc nē?

pirms 9 gadiem, 2011.11.02 17:38

tirgotājs

Ne jau latviešiem vajag to HELOUĪNU un Valentīna dienu, bet gan tirgotājiem, kaut kā no tiem sagādātajiem krāmiem taču jātiek vaļā, un ir muļķi, kas uz to uzķeras un izpērk.

pirms 9 gadiem, 2011.10.30 20:16

ekis

piekritu, stulbums, man tie nav nekadi svetki. jefini dzenas pakal apsaubamai modei

pirms 9 gadiem, 2011.10.30 17:02

kokoss

Inese, pirmkārt jau Līgo svētkiem ekvivalentas tradīcijas ir lielai daļai Eiropas valstu (pajautā tantei guglei par midsummer/midsommer) un, otrkārt mazai tautai lielu nāciju izvirtības liekas daudz kārdinošākas, t.i. no sērijas visi dara, mums arī vajag.

pirms 9 gadiem, 2011.10.30 12:57

Inese

Es arī nesaprotu kādēļ jāpārņem svešu valstu tradīcijas. Neesmu tā kā dzirdējusi, ka,piem., Anglijā kāds sveštautietis Līgo svētkus svinētu.

pirms 9 gadiem, 2011.10.30 10:59

Kultūra un izklaide