Īslīcē svētkos maz skatītāju 11

Bauskas novada svētku otrās dienas koncerts sestdien, 28. jūlijā, notika Īslīces pagastā. Koncertā «Lai puto mūsu dzīvesprieks!» piedalījās amatierkopas no Bauskas, Vecsaules, Īslīces pagasta, viesi no kaimiņu novada – Svitenes deju kopa «Šurpu turpu». Šova «OKartes skatuve» jauniešus šoreiz pārstāvēja tā uzvarētājs Mārtiņš Ruskis. Viņš priecēja skatītājus ar augstvērtīgu, tembrāli daudzveidīgu vokālo sniegumu, izpildot smeldzīgas un melodiskas balādes. Bauskas senioru deju kopai «Vēlreiz» novada svētkos paredzētas divas uzstāšanās: Īslīcē un Vecsaulē. Feņa Blaua «Bauskas Dzīvei» atzina – ja vien aicinātu, dāmas būtu gatavas uzstāties vēl biežāk. Atzinīgi vērtējot ideju rīkot svētkus katrā pagastā, Mudīte Purviņa atcerējās, cik sirsnīga bijusi pērn uzņemšana Vecsaulē.«Katrā vietā kultūras darbinieki domā, kā sagādāt pārsteigumus skatītājiem un koncerta dalībniekiem. Mēs pagastu pārstāvjus iepazīstinājām ar ideju, pateicām, kādi mākslinieki piedalīsies, pārējais – koncerta noskaņas radīšana un programmas izveide – ir pašu ziņā. Līdzšinējie koncerti Codē un Īslīcē apliecina, ka kultūras darbinieki pagastos strādā radoši,» viedokli par novada svētku norisi «Bauskas Dzīvei»pauda Bauskas kultūras centra vadītāja Ilva Vansoviča. Vienlaikus viņa izteica nožēlu, ka daudzveidīgo un interesanto programmu Īslīcē bija atnākuši skatīties tik maz cilvēku. Varbūt nākamgad jādomā par citādāku svētku koncepciju.Īslīciete Bauskas novada domes deputāte Vera Purmale arī bija neapmierināta, ka jauko koncertu apmeklē tik maz skatītāju. Iespējams, kultūras darbiniekiem vajadzēja vairāk darboties, rosinot ļaudis ierasties uz koncertu. Pasākumu neapmeklēja arī pagasta pārvaldes vadītājs Jānis Barans, bez V. Purmales te nebija neviena cita Bauskas novada domes deputāta.«Jautrā skrējiena» Īslīces atlases posmā cīņā par Bauskas uzņēmēju gādātām balvām iesaistījās tikai seši dalībnieki. Dažu uzdevumu izpildei viņi veltīja mazāk laika, ilgāk nācās pakavēties, pieknaģējot pareizā secībā burtus un izveidojot laikraksta «Bauskas Dzīve» nosaukumu. Visātrāk distanci veica Īslīces vidusskolas audzēknis Elvis Kaufmanis. Jaunietim vēl nav 18 gadu, tādēļ atrakcijas organizētāji ļāva viņam atlasē piedalīties, bet finālā Bauskā gan būs jāstartē otrās vietas ieguvējai. Īslīcē tā bija vietējā kultūras darbiniece Evita Vanaga.Bauskas novada svētki turpinās. Svētdien, 29. jūlijā, plkst. 14 visi tiek gaidīti pie Mežotnes pils. Te koncertā sadziedāsies novada kori. Viesos tiek gaidīts «OKartes skatuves» dalībnieks Kristaps Pujāts. Pēc koncerta notiks arī šī pagasta «Jautrais skrējiens».

Pievieno komentāru

Komentāri 11

novada svētku dalībniece

Nu ko - izskatās ka cien. Bauskas Dzīve ir aizsākusi "AMIZANTU " totalizaroru....
"kurā pagastā Novada svētkos vairāk skatītāju"
1. vietā pagaidām izvirzās Īslīces pasākums ar aptuveni 100 skatītājiem ( kaut virsraksts par to neliecināja)
2. Godpilno otro vietu ieņem Vecsaule- vismaz virsraksts pienācīgs-par tēmu!
3. Vietā paliek Gailīši, kur svētki iedzīti kultūras centrā- reitings- pilna zāle!
4. Code- Novada svētku atklājēji!
5. Mežotnē mākslinieki dzied paši sev.......
Nu šovakar skaitīsim Ceraukstē. Tā kā brunavieši un dāviņnieki SATURIETIES!

pirms 8 gadiem, 2012.08.01 16:32

Bijusii kulturas darbiniece

jaa, dziivee nekas nemainaas... nekad nebuus labi visiem . norganizee skaistu pasaakumu, ieguldi izdomu, laiku un sirdi, bet vienmeer atradiisies kas nokritizee, mekleejot visaadas vainas vai Bauskas vai Jelgavas pusee. Lai izdodas skaisti naakosie pasaakumi ar kuplaaku apmekleetaaju skaitu un daudz vairaak pozitiiviem komentaariem!

pirms 8 gadiem, 2012.07.30 22:40

Mežotniece

Tādā karstumā,lai ietu skatīties pasākumu?????Es labāk guļu ūdenī,nevis noģībstu pie pils!!!

pirms 8 gadiem, 2012.07.30 14:45

***

Nu Mežotnē pasākums vienkārši ''super''!Koristi sadzīti uz skatuves pašā karstākajā laikā cepās kā uz pannas tautas tērpos , un skatītāji , ja saskaitīja arī pa krūmiem salīdušos-labi ja 20. Kauns organizatoriem, nu nevajag ķeksīša pēc rīkot šādus pasākumus un ņirgāties par pašdarbniekiem , tie arī galu galā ir cilvēki!!!

pirms 8 gadiem, 2012.07.30 09:33

jevgēņijs

O, teikšu daudz skatītāju, jo Mežotnē kādi 20-30 bija,diezgan smieklīgi arī tas, ka par māksliniekiem domāts vismazāk, tautastērpos lielā saulē, tomēr varēja taisīt otrā pusē pilij!

pirms 8 gadiem, 2012.07.30 03:06

ko vajag

nevar saprast, ko tiem cilvēkiem vajag..
koncerts tiešām bija jauks.... bet
cik ļaužu bija no tuvējām daudzdzīvokļu mājām?????
un vispār - kāds bija koncerta mežotnē? cik tur bija apmeklētāju ???

pirms 8 gadiem, 2012.07.29 22:45

sezam

Laikam visi aizbraukuši uz Angliju peļņā.

pirms 8 gadiem, 2012.07.29 21:21

kultūras darbiniece

Liels paldies visiem skatītājiem, kuri apmeklēja pasākumu, jo laiks bija ļoti, ļoti karsts un pieļauju domu, ka daudzi sauļojās pludmalēs, kā arī zemnieki strādāja. Saskaitīju pēc personīgajām fotogrāfijām-sēdvietās bija 74 cilvēki (neskaitot dalībniekus)un pulciņš bērnu un vecāku pie atrakcijām un arī ar bērniem vecāki staigāja pa teritoriju, tā kā precīzu skaitli nevaru nosaukt, bet kopā ap 100 apmeklētāju bija. Neuzskatu, ka pasākums ir izdevies tikai tad , ja to apmeklē vairāki simti, vai tūkstoši. Mēs strādājam un cenšamies sagādāt prieku ikvienam apmeklētājam, kurš ir ieradies. Paldies par atsaucību!

pirms 8 gadiem, 2012.07.29 19:51

ko jūs iedomājaties, kultūras darbiniekiem arī ir plāns un tas jāpilda, vasara jāizmanto un ir taču brīvlaiks un brivdienas, cik tad to zemnieku ir paliciis, lai viņi strādā,ja viņiem jāstrādā.

pirms 8 gadiem, 2012.07.29 17:09

Vai nēsat aizdomājušies, ka pagastos patreiz zemniekiem ir pats karstākais darba laiks un nav vaļas svētkiem, nav jau pilsēta, kur pilnīgi vienalga kurā laikā notiek svētki. Ja šādā saulainā laikā nekuls graudus, tad vienkārši nebūs naudas no kā dzīvot, nav jau kā valsts darbā- noteiktā datumā alga gan deputātiem, gan kultūras darbiniekiem. Cik paši zemnieki ar savu darbu nopelna, tik ir. Varbūt vajadzētu šos svētkus organizēt citā laikā.

pirms 8 gadiem, 2012.07.29 16:36

nu moins

Vilni Auzān, 1. uzvarētājs ir Elvis Kaufmanis un 2.Elvis Kaufmanis ies 9.klasē. Vai tiešam nav iespējams rasktīt pārbaudītu un galvenais PAREIZU informāciju??????

pirms 8 gadiem, 2012.07.29 15:28

Kultūra un izklaide