Izskanējusi Bauskas koru apriņķa skate 24

Bauskas koru apriņķa skatē vakar, 25. aprīlī, Bauskā piedalījās deviņi kori. Vērtējums – visiem no 40 līdz 45,32 punktiem atbilstīgs pirmās pakāpes diplomam. Žūrijā bija Bauskas koru apriņķa virsdiriģents Arvīds Platpers, Vispārējo latviešu dziesmu svētku virsdiriģents Edgars Račevskis un Mūzikas akadēmijas docente Laima Lasmane.Vērtēts tika kora dziesmu tehniskais un mākslinieciskais izpildījums, punktus summējot. Iznākums bija pārsteidzošs, taču Arvīds Platpers uzsvēra – šogad skates mērķis nav kādu izcelt vai izvirzīt. Žūrija pateicās visu koru vadītājiem un dziedātājiem par ieguldīto laiku, darbu, enerģiju, lai uzturētu dzīvu latviešu kora dziedāšanas tradīciju.Jauktie kori skates programmu bija veidojuši atbilstīgi tam šīs vasaras notikumam, kurā izlemts piedalīties. Senioru koru dziesmu svētki notiks 29. maijā, tiem paredzētās dziesmas gatavo kora «Sarma» dalībnieki. Kora skanējums kļuvis niansētāks, dziedātāji atsaucas katram diriģentes Dainas Ārmanes žestam. Kurzemes dziesmu svētki 5. jūnijā būs Dobelē, turp brauks Mežotnes pagasta koris. Mārītes Jonkus vadītie dziedātāji skatē atskaņoja skaņdarbus no šī pasākuma diezgan sarežģītā repertuāra. Ar skaistu, tīru dziedājumu skatē izcēlās Bauskas 1. vidusskolas koris, ko Mārīte Jonkus gatavo šīs vasaras Skolu jaunatnes dziesmu svētkiem. Dziedātājiem uzšūti tautiskie brunči un blūzes. Vecsaules sieviešu koris «Skalve» joprojām ir vienīgais šajā kategorijā un skatei bija izvēlējies dziesmas no sava aktīvā repertuāra. Korī tikai 16 dziedātājas, un diriģente Ingrīda Zemļinska atzīst, ka ar tik nelielu sastāvu strādāt ir grūti. Obligātā dziesma – Agra Engelmaņa miniatūra «Mātei Latvijai» – šoreiz bija noteikta tikai jauktajiem koriem «Mēmele», «Grenctāle», «Četri vēji», «Dzīle» un Iecavas novada korim. Labskanīgi sabalsotais kora skaņdarbs precīzi atklāja katra kora sagatavotību, vērtē Bauskas koru apriņķa virsdiriģents Arvīds Platpers.Spēcīgas balsis un stabils skanējums šajā dziesmā izcēla Īslīces pagasta jaukto kori «Četri vēji». Šis un citi kolektīvi gatavojušies Novadu koru dziesmu dienai Baldonē. Tā bija paredzēta 5. jūnijā, bet atcelta, atklāj Īslīces un Iecavas novada jaukto koru diriģents Uģis Matvejs. Apgūtās dziesmas kori varēs rādīt citos koncertos, ja tādi būs, piebilst diriģents Jānis Āboliņš. Viņa vadītais Bauskas tautas nama jauktais koris «Dzīle» 30. maijā gatavojas uzstāties Dzintaru koncertzālē.Koru diriģentu brīvi izvēlētās divas citas dziesmas skati padarīja mazāk akadēmisku. Tie bija gan latviešu komponistu darbi korim, gan garīgās mūzikas sacerējumi, gan vieglā mūzika. Skanējums rādīja kolektīvu uzdrīkstēšanos, padarot grūtāku izpildījuma salīdzināšanu. Krišjāņa Kārkliņa vadītais Vecumnieku pagasta jauktais koris «Maldugunis» ar žūriju tikās 25. aprīļa pēcpusdienā Ķekavas novada Doles tautas namā. Gailīšu pagasta jauktais koris «Kamarde» šajā sezonā nav atsācis darbību.

Pievieno komentāru

Komentāri 24

Gunita -Drū
Varbūt es spriežu sekli, bet nepamanīju no jūsu puses nevienu pamatojumu, kādēļ tā domājat......
Un viss ko es gribēju pateikt, ka jāiemācās beigt iet no muguras un vicināties ar dūrēm, bet darīt visiem kopā, un priecāties vienam par otru.:)

pirms 10 gadiem, 2010.04.28 17:47

drū

Daži rakstītāji te tik zemi spriež, ka kārtējo reizi nākas secināt, ka straujiem soļiem garīgi degradējamies. Gunita vispār stāsta tādas ačgārnības... Kāda īsredziga, sekla pārliecība.

pirms 10 gadiem, 2010.04.28 00:11

kashkjene

Kā tad īsti? Bauskas koru apriņķa skate vai Bauskas apriņķa koru skate???

pirms 10 gadiem, 2010.04.27 22:19

sen jau

sen jau Mēmele bija to pelnījusi..... par spīti visām nelabvēlēm un rējējām...!!!!!!!!!!!!!
malači

pirms 10 gadiem, 2010.04.27 10:48

Gunita

Nu ko lai saka? Neviens koris mūsu novadā nav profesionālais-arī mežotne nē. Bet katram ir savs mērķis. Pieņemu , ka Mežotne visus šos gadus ir tiekusies sasniegt profesionālu līmeni un plūkt laurus. Turpretī Mēmele ir domu biedru pulciņš, kurš jauki kopā pavada laiku muzicējot un nevienam neko necenšoties pierādiīt. Varbūt šoreiz arī žūrija novērtēja to, ka kolektīvs dzied savam priekam un ar kaifu vienkāršu repertuāru, kurš pašiem patīk. Lai nu kā arī nebūtu, tā žūrija ir lēmusi un priecāsimies šoreiz par Mēmeli, rīt par citu kolektīvu, jo fortūna iet pa apli un nestāv uz vietas.........:) Lai veicas visiem!!!!!!!!!......

pirms 10 gadiem, 2010.04.27 10:39

no cita kora

No sirds priecājos par Mēmeles kori! Malači !!!

pirms 10 gadiem, 2010.04.27 09:56

Saule

Pārsteidzoši, ka žūrija neatrada iespēju un laiku pēc skates runāt ar diriģentiem. TAd arī varētu uzdot jautājumus par rezultātiem.

Noklausoties visus skatē startējušos korus, kļuva skaidrs, ka neiespējami salīdzināt. Lai Mēmele nodzied Dārziņa Sapņu tālumā vismaz uz pusi tik labi kā Mežotne, tad varētu runāt.

Taču no otras puses, beidzot Mēmeles diriģents izvēlējās korim vienkāršas dziesmas ko tas spēj nodziedāt. Citādi ir tā, ka ceļ to ko nevar nest....

Īslīces Četri vēji tiešām skatē bija līderis. Spēcīgi, sulīgi, labi dziedāja. Paldies Uģim Matvejam un Lindai.

pirms 10 gadiem, 2010.04.27 08:53

es

ļoti priecājos par Īslīces kori Četri vēji, jo savākties pagastā ir grūtāk nekā pilsētā. Malači tā tik turpināt, esiet aktīvi, lai novadā kultūra nepazūd!

pirms 10 gadiem, 2010.04.27 08:35

es

ļoti priecājos par Īslīces kori Četri vēji, jo savākties pagastā ir grūtāk nekā pilsētā. Malači tā tik turpināt, esiet aktīvi, lai novadā kultūra nepazūd!

pirms 10 gadiem, 2010.04.27 08:34

GG

GG - ss
Vajadzētu jau atrast ko citu par ko kaunēties. Prieks par katru, kurš ir gatavs savā brīvajā laikā doties muzicēt. Un galvenais, tomēr, ir nevis izpatikt žūrijai vai vēl kādam tur citam, bet gan muzicēt prieks. Ja tas būs pašiem, tad patiks gan cienījamajam/ai ss, gan žūrijai! LAI VEICAS!

pirms 10 gadiem, 2010.04.26 22:40

ss

Man gan ir kauns, ka rajonā ir vairāki nīkuļojoši kori, bez atbilstoša sastāva, vīri tiek atvesti uz skati no dažādām vietām. Labāk būtu 3-4, bet normāli nokomplektēti kori ar profesionālu vadītāju.

pirms 10 gadiem, 2010.04.26 21:00

BIJU

Komentārus par koru sniegumu bija jāsniedz žūrijas locekļiem. Bet viņi darbojās "biju"variantā.

pirms 10 gadiem, 2010.04.26 20:39

nav

nan Muižniece objektīva.. pati reiz darbojās ( ne dziedāja,, bet bija!!!!) korī Mežotne.. nu nespēj vairs par citiem koriem neko labu uzrakstīt

pirms 10 gadiem, 2010.04.26 20:27

kika

"Mēmeles" koris un Īslīces koris varētu sniegt skaistu koncertu baušķiniekiem svētkos! (Ja tik burvīgi cipari!) Lai vairojas prieks!

pirms 10 gadiem, 2010.04.26 19:33

ilga

zeel ka neprotam pasniegt pozitiivas zinas;ne ari priecaaties un lepoties par saveejiem!!Bauskas rajona kori vienmeer ir bijusi virs videejaa liimena valsts meerogaa;bet tikai sogad par to atcereejaas cien.Muizniece.Re, ko dara paarsteidzosie cipari!!!veiksmiigu un skaniigu sezonas nosleegumu visiem koristiem!!!!

pirms 10 gadiem, 2010.04.26 19:02

ilga

zeel ka neprotam pasniegt pozitiivas zinas;ne ari priecaaties un lepoties par saveejiem!!Bauskas rajona kori vienmeer ir bijusi virs videejaa liimena valsts meerogaa;bet tikai sogad par to atcereejaas cien.Muizniece.Re, ko dara paarsteidzosie cipari!!!veiksmiigu un skaniigu sezonas nosleegumu visiem koristiem!!!!

pirms 10 gadiem, 2010.04.26 19:02

pavasaris

Diezgan nožēlojami, ka pasākuma aprakstītāja Inga Muižniece nav atradusi par pieminēšanas vērtu kori "Mēmele", kas absolūti pārliecinoši nodemonstrēja šī brīža varējumu. Ar dusēšanu uz veciem lauriem tāļu nevar tikt! "Mēmele" ir godam strādājusi un pelnījusi atzinīgo vērtējumu!

pirms 10 gadiem, 2010.04.26 16:58

***

Rezultāti tiešām ir tādi - Mēmelei visvairāk punktu.

pirms 10 gadiem, 2010.04.26 13:47

Kesonam

Pilnīgi šķērsām tev tie rezultāti :D:D:D

pirms 10 gadiem, 2010.04.26 13:22

Kultūra un izklaide