«Jandāla» dejotprieks gadu garumā nezūd 10

Ebreju, krievu, turku un galvenokārt latvju dejās «Jandāla» dalībnieki 5. martā tautas deju ansambļa 50 gadu jubilejas koncertā kājas mētāja tādos leņķos, ka brīžiem skatītājiem nācās apšaubīt zemes pievilkšanas spēka likuma esamību. Tās nav tikai puišu spēcīgās kājas un rokas vai meiteņu vieglie ķermeņi, kas ļāva jauniešiem pa Bauskas tautas nama skatuvi planēt kā taurenīšiem un reizē sacelt tādu būkšķi, bet gan dejošanas azarts, kas nav zudis pusgadsimta garumā. Par to varēja pārliecināties ikviens klātesošais.«Esmu gandarīts redzēt savus jauniešus tik azartiskus. To desmit gadu garumā viņos ielikusi «Jandāla» vadītāja Tamāra Ļisovcova. Gribētos, lai šī atkarība no dejas nekur nezustu, lai tā būtu arī jūsu bērnos, arī pēc divdesmit gadiem,» novēl Bauskas 1. vidusskolas direktors Raimonds Žabovs. Viņam piebiedrojas Edvīns Hegenbarts, kura mamma Biruta šo ansambli dibinājusi un ilgus gadus vadījusi. Sveicēju vidū arī Bauskas novada domes priekšsēdētāja vietnieks Jānis Feldmanis, Bauskas tautas nama direktore Ilva Vansoviča, kas T. Ļisovcovai pasniedz Kultūrizglītības un nemateriālā mantojuma centra pateicības rakstus, Vecsaules pagasta pārvaldes vadītāja Laimdota Kolberga, deju grupa «Lēra», vidējās paaudzes deju kopas «Biguļi» un «Mēmele» un vēl citi.

Pievieno komentāru

Komentāri 10

Inga

Ļoti, ļoti patika koncerts! Un pateicoties "koncerta atbalstītājiem" un "viesmāksliniekiem" šis koncerts - pusgadsimta jubilejas koncerts bija tieši tāds - deva spēcīgu enerģijas lādiņu!

pirms 10 gadiem, 2011.03.08 13:23

Mamma

Paldies visiem par skaisto koncertu! Gan Jandāla, gan Uguntiņas jaunieši deva visiem pamatīgu enerģijas lādiņu!
Starp citu - kas dejo konkrēto deju, bija uzrakstīts "uz sienas". Laikam raksta autors koncertā nav bijis vai arī - piedodiet- nemāk lasīt!
Un kur ir skaistās kopbildes? Bija taču divi nopelniem bagāti fotogrāfi! Galerijā lielākoties atspoguļoti viesmākslinieki un koncerta atbalstītāji.

pirms 10 gadiem, 2011.03.08 10:47

skatītājs

Koncerts patika, biju patīkami pārsteigts.
Šo pāris rindkopu autoram gan jāsaka tā- ja nesaprot par ko raksta, tad neraksta vispār..

pirms 10 gadiem, 2011.03.07 17:52

Jandāliete

Paldies Tamārai, Santai, Silvai , Visiem Dejotājiem , Vecākiem par skaisto koncertu ! Burvīgi Dejotāji, burvīgi Jaunieši!!!! Tā turpināt!!!!

pirms 10 gadiem, 2011.03.07 11:40

skatītāja

"loti skaists,koncerts,prieks ,kad Bauskā ir stipras tradīcijas uz Tautas deju....

pirms 10 gadiem, 2011.03.07 10:13

... un tas ir viss?! TIK VIEN PAR TIK SKAISTU KONCERTU???!!

pirms 10 gadiem, 2011.03.07 08:14

Diemžēl

Precīza informācijas publicēšana šīs avīzītes žurnālistiem ir zem nulles.. Nav jau pirmā reize un pirmais raksts, kur sarakstītas neprecizitātes.
Visbiežāk tikai tāpēc, ka garāmejot k.ko padzirdēja (nevarēja noskaidrot) vai nebija kādā pasākumā no A-Ž.

pirms 10 gadiem, 2011.03.06 22:13

Ebreju, krievu, turku dejas dejoja ansamblis "Uguntiņa" vai tiešām laikraksta darbinieki nevarētu iemācīties precīzāk sagatavot informāciju

pirms 10 gadiem, 2011.03.06 21:11

Kultūra un izklaide