Jauniešu padome sadarbībā ar Iecavas pašvaldību sarga namiņā veidos radošu centru 3

Iesniegts projekts Latvijas un Šveices sadarbības programmā senā Iecavas muižas sarga namiņa atjaunošanai.Sarga namiņš pie Iecavas upes tilta Rīgas ielā ir viena no vairākām Gross-Eckauw muižas robežzīmēm, kas reiz parkā stāvējusi, bet nu jau tikai vecos attēlos redzēta. Namiņam iecerēts jauns pavērsiens – pašvaldība kopā ar Iecavas jauniešu padomi (IJP) iesniegušas projektu dalībai Latvijas un Šveices programmā, kas finansiāli atbalsta jaunatnes politikas attīstību, plānojot šeit multifunkcionāla jaunatnes iniciatīvu centra izveidi.Pašvaldība ar līgumu iznomājusi tai piederošo sarga namiņu IJP, kurai turpmāk ēka jāuztur kārtībā. Zālīti ap to pļauj pašvaldības dienesti, bet jaunieši paši savāc atkritumus, ko ik pa laikam pār krūmiem pārmet kāds garāmgājējs.IJP vadītāja Laine Baha stāsta, ka centrā pēc projekta noteikumiem jābūt nelielam hostelim, internetam, atpūtas un mācību zonai. «Te būs mazā alternatīvā mākslas skola, un mākslas ir jebkas – prasme runāt, zīmēt, ģērbties, spēja pasniegt sevi un informāciju, māksla uzstāties,» aizrautīgi skaidro Laine. Projektā jānodrošina arī sociālā integrācija, lai iesaistītu problēmģimeņu bērnus.IJP dalībnieks Bruno Bahs uzsver, ka izglītības centrā varēs bez maksas apgūt dažādas prasmes, īstenot savas radošās idejas: «Mēs gribam popularizēt jaunas domāšanas, izglītības un analītikas metodes.» Sadarbībā ar «Iespējamo misiju» tiks mācīti bērnu un jauniešu nometņu vadītāji, «varēsim rīkot nometnes, jau redzu molbertus parkā...», aizsapņojas Bruno.IJP pārstāvis Andris Kaspars piebilst, ka šeit būs uzsvērts tieši radošo ideju savienojums ar praktisko dzīvi. Nodarbības iecerēts aicināt vadīt māksliniekus, uzņēmējus, dažādu jomu profesionāļus, kas būs gatavi sadarboties.No atbalsta programmas iecerēts iegūt 72 tūkstošus latu, ko izmantos pārbūvei, atjaunošanai, infrastruktūrai un aprīkojumam. Namiņā ir ūdens, bet nav kanalizācijas. Vecais jumts tek, tāpēc pagaidām atstāts vaļā vēdlodziņš, lai žāvētu pielijušo otrā stāva pārsegumu.Mājiņu ārēji mainīt nedrīkst, jo tā ir vēstures piemineklis. Skiču projekts veidots pēc senajiem attēliem. Daudz naudas paņems restaurācija – jātaisa dažādi elementi, karnīzes, pārkares. Jaunieši gan lēš, ka konkursā būvniecības izmaksas varētu vēl samazināties, jau tagad vajadzīgā summa ir mazāka nekā pirms pusgada, kad projektu sākuši gatavot.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

bijušais

pareizi, pareizi, " āktīvie" jaunieši rotājas ar svešām spalvām un izbrauc uz pašvaldības muguras... drusku jau smieklīgi, zinot tur dažas jauniešu cacas

pirms 10 gadiem, 2010.07.06 13:49

vēlētājs

Prieks par aktīvo Ivaru Jakovelu! Lai viņam izdodas iekļūt Saeimā un tad mums visiem parādīt kā ir jādomā un kā jāstrādā! Saskaņas centram ura ura ura!

pirms 10 gadiem, 2010.07.06 13:14

Ivars Jakovels

Prieks par aktīviem jauniešiem, kuri gatavi darboties, lai sakārtotu apkārtējo vidi. Turklāt projektu rakstīšanas iemaņas var noderēt arī turpmākajā karjerā.

pirms 10 gadiem, 2010.07.06 12:17

Kultūra un izklaide