Kantrimūzika ienāk pilsētā 12

Tāpat kā citus gadus, 9. jūlija vakarā Bauskā sākās Kantrifestivāls. Ar jaunām zvaigznēm, dziesmām un dažiem interesantiem jauninājumiem. Festivālu atklāja Edvīns Baurs ar grupu. Nākamā bija «Tequila band», bet no latviešu grupām vislielākās ovācijas un skatītāju atbalstu izpelnījās baušķenieka Edvīna Zariņa vadītā «Dakota». «Puse repertuāra bija jaunas dziesmas. Beigās vēl nodziedājām Bauskas himnu. Savulaik pilsētas svētkos bija stāsts par dzeltenajiem aizkariem, tāpēc arī dziesma ļoti labi iederējās,» stāsta Edvīns Zariņš. Grupai tagad, pēc septiņiem gadiem, ir jauns sastāvs, tāpēc esot jo patīkami just publikas patiku un vēlmi paturēt «Dakotu» uz skatuves vēl ilgāk.  Tiem, kas ieradīsies tikai uz festivāla otro dienu, atliks nožēlot, ka nav dzirdējuši Slovakijas grupas «The Rowers» fantastisko sniegumu pusotras stundas garumā. Romantiskas dziesmas vijās ar aktīviem kantrimūzikas gabaliem filigrānas vijoles spēles pavadījumā.  Pēc uzstāšanās slovaki jutās noguruši, bet ļoti priecīgi. «Nekur uz pasaules nav tik skaistas vietas. Ļoti laba noskaņa, labi cilvēki, ļoti skaistas meitenes,» smaidot saka bundzinieks Marians Pal Balažs. Šiem puišiem ir, ar ko salīdzināt. Basģitārists Slavo Mlinarčiks atceras: «Divas reizes esam bijuši Lietuvā, Visagino festivālā. Esam muzicējuši Francijā, Dānijā, Čehijā, Polijā un vēl vairākās citās valstīs.»  Grupas vēsture ir ļoti sena - tā dibināta 1971. gadā ar nosaukumu «Veslari». Vēl joprojām ļoti daudzi atpazīt grupu tieši pēc šī nosaukuma. Marians Pal Balažs stāsta, ka grupa jau toreiz spēlējusi kantri stilā, bet to vajadzējis saukt citādāk. Tāpat kā pie mums, arī Slovakijā padomju laikos Rietumu kultūru nedrīkstēja popularizēt. Savukārt pēc neatkarības iegūšanas ļoti populāra bijusi angliskošana un grupa mainījusi nosaukumu - «The Rowers». No pirmā sastāva grupā vairs neviena nav. Tagad tā atpazīstama galvenokārt ar vijolnieka Františeka Jano spēli. Tieši tā piešķir dziesmām īpašo kantri noskaņu. Raksturojot koncertu. Arī Františeks Jano sacīja, ka publika bijusi laba. Sākumā pieminētais pārsteigums skatītājiem, īpaši pašiem mazākajiem mūzikas faniem, bija no Vecumniekiem Bauskas pilskalna estrādē ieradusies «Trušu pilsētiņa». Mazo pūkaiņu saimnieks Ojārs Narvils stāstīja, ka uz festivālu uzaicinājis Mārtiņš Ruža, lai izklaidētu pašus mazākos sarīkojuma apmeklētājus. Uz Bausku atvestas trīs mājas, mazie trusīši, kā arī divas īpašas personības - trusītis Puka, kurš trenējas spēlēt futbolu, kā arī kaziņa Lāsīte. Pēdējā aizrautīgi apsveicinājās ar viesiem un reizē centās haotiskajās trušu izdarībās ieviest kaut kādu kārtību.  Vakara balli Bauskas pilskalna estrādē spēlēja Ivara Pētersona grupa. Kantrifani īpaši gatavojas šai dienai, kad būs vairāk grupu. No plkst. 11 līdz 15 pie «Rimi» notika bezmaksas koncerts.

Pievieno komentāru

Komentāri 12

Inna

Ceru ka Ozoliņš vēl neaplauzās kad iekrita publika`.Super baigi patika,īpaši Slovāki,Super koncerts pie Rimi.Bauska Rulleeeeeee

pirms 10 gadiem, 2010.07.12 14:20

Ojārs

Vai tā ir taisnība ka Bauskā festivāls vairāk nebūšot.Esot ziņas ka pilsētas Domei nav projekta to turpināt.Būtu skumji.
Paldies Uldim un Martiņam.

pirms 10 gadiem, 2010.07.12 14:16

The who

Kā jau latviešiem, viss vienmēr slikti.

Man gan ļoti patika!

pirms 10 gadiem, 2010.07.12 12:56

Tur jau būtībā nekas nemainās gadu gaitā, tas pats ritms un tie paši ansambļi, kas reiz bijis, tam pietiek.Un šogad kā uz pannas, neapskaužu tos, kas tur sēd tais 32 grādos.

pirms 10 gadiem, 2010.07.11 19:30

Vija

Paldies RIMI par koncertu! Nav ko te gausties un sūroties,kam nepatīk,tas neskatās,un viss.Un laikā vai nelaikā-nu,nekad nebūs tā,ka visā Latvijā būs tikai viens pasākums,un nebūs
jāizvēlas ,kuru apmeklēt.

pirms 10 gadiem, 2010.07.11 11:23

Bļāviens naktī nevar gulēt pie tāda trokšņa :@

pirms 10 gadiem, 2010.07.11 10:53

Papa

"Haotiskās trušu izdarības": tas skanēja labi! :D

pirms 10 gadiem, 2010.07.11 05:05

jums jau nav jāiet,ja esat ievērojuši tad festivāls vienā laikā notiek katru gadu.

pirms 10 gadiem, 2010.07.11 01:39

joko ono

šis koncerts nu galīgi nelaikā - vienā laikā ar dziesmu un deju svētkiem Rīgā. Es labāk izvēlos Rīgas koncertus.

pirms 10 gadiem, 2010.07.10 15:38

Kultūra un izklaide