Kolhoza kantora ēkā Svitenē izveidots Saieta nams 4

Rundāles novada Svitenē no 28. marta ir savs saieta nams. Tas tapis, ar Eiropas fonda līdzfinansējumu rekonstruējot kādreizējās kopsaimniecības kantori, kas uzcelts dažus gadus pirms tautas nama. Projekts izstrādāts vēl pirms novada izveidošanas, atgādināja Svitenes pagasta padomes bijusī priekšsēdētāja Genovefa Lapsa. Kolhoza laikus kad celts kantoris, atgādināja kopsaimniecības «Svitene» vadītājs, tagad zemnieks Modris Villa.Uz saieta nama atklāšanu bija atnākuši daudzi vietējie cilvēki, kuri kopsaimniecības laikos kantorī strādājuši. Katrs gribēja ieraudzīt kāds tagad izskatās bijušais kabinets. Noskaņa bija tikpat gaiša kā iekštelpu sienas.Simbolisko lenti pārgrieza novada domes priekšsēdētājs Aivars Okmanis, aicinot visus namā. Pārsteigumi gaidīja katrā ēkas stāvā, par to bija gādājuši Mūzikas un mākslas skolas audzēkņi, folkloras kopa «Svitene», ko vada Leons Zarāns, deju kopa «Šurpu turpu» ar vadītāju Aigu Vangali, amatierteātris «Šurumburums» ar režisori Ilgu Vaičūni, un Austrumu deju dejotājas, kuras skolo vadītāja Iluta Puķīte.  No trešā stāva nonākot uz pirmo, kur bijušās kolhoza ēdnīcas telpās iekārtota banketu zāle, katrs atnākušais bija aicināts uz goda mielastu un pēc tam noskatījās Rundāles amatierteātra «Stella» izrādīto Aivara Bangas komēdiju «Visi radi kopā». Ar 28. martu Svitenes saieta namā apskatāma Īras Rozentāles vadītās vizuālās mākslas studijas dalībnieku un fotostudijas «Bauska» darbu izstāde. Saieta namā būs vieta mēģinājumiem, nodarbībām un konferencēm, izstādēm, rekvizītu, tērpu, aparatūras glabāšanai. Zem viena jumta pulcēsies novada abas jauniešu biedrības «INICIO» un «Mums pieder pasaule», senioru biedrība «Sudrabupe», sieviešu klubs «Pīlādzis». Drīz uz saieta namu pārcelsies Svitenes pagasta pārvalde, un bibliotēkā pirmajā stāvā nolūkota vieta ģimenes ārstes praksei.Saieta nama atslēgu glabātāja Sandra Kerēvica pateicās sviteniešiem, kuri palīdzējuši ēku sakārtot pēc rekonstrukcijas pabeigšanas - Līgai Duntavai, Silvai Mežkauckai, Līgai Kļaviņai, Pēterim Grabovskim, Vitai Reinfeldei, Aijai Ezītei, Madaram Rogačevam, Kasparam Pureniņam, Svitenes pārvaldes vadītājam Jānim Liepam, novada izpilddirektoram sviteniekam Aldim Smilgam.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

Egons

Nu ka nav ko teikt, tad nekomentējies, stulbie ērzeļi.

pirms 9 gadiem, 2012.03.31 01:25

Vou

Re nu, cik aplami var salikt komātus - drīz uz saieta namu pārcelsies Svitenes pagasta pārvalde un bibliotēka. Pirmajā stāvā nolūkota vieta ģimenes ārstes praksei.

pirms 9 gadiem, 2012.03.30 19:46

Vou

Re nu, cik aplami var salikt komātus - drīz uz saieta namu pārcelsies Svitenes pagasta pārvalde un bibliotēka. Pirmajā stāvā nolūkota vieta ģimenes ārstes praksei.

pirms 9 gadiem, 2012.03.30 19:45

jokainis

....bibliotēkā pirmajā stāvā nolūkota vieta ģimenes ārsta praksei....
Varēs izvēlēties grāmatas un parādīt sevi ārstam vienuviet... Jauki!

pirms 9 gadiem, 2012.03.30 15:15

Kultūra un izklaide