Kori Bauskā izpilda Imanta Kalniņa dziesmas 4

Nedaudz ilgāk par stundu Bauskas tautas nama lielajā zālē esošie vadīja Imanta Kalniņa brīnišķīgās mūzikas pasaulē. 5. marta vakarā četru koru izpildījumā te skanēja pazīstamas autora melodijas, galvenokārt tās, kas dzirdētas populāru izpildītāju sniegumā.Simt divdesmit dziedātāju sniegumu klausījās nepilni divi simti sanākušo koncerta apmeklētāju. Promejot viedokļi par koru sniegumu bija dažādi. Vieni atzina, ka Imanta Kalniņa mūzika izskanēja kā silts un maigs glāsts šajā bezgala garajā un aukstajā ziemā. Citi izteica iebildumus par programmu, paužot vēlmi tajā dzirdēt koriem piemērotākas dziesmas. Varbūt labāk būtu bijis, ja dažas dziesmas kori izpildītu atsevišķi, jo lielā kopkora sniegums varējis būt pieslīpētāks. I. Kalniņa mūzika tikai ārēji šķiet viegla. Lai to izpildītu, nepieciešama augsta līmeņa vokālā prasme. Ne visi dziedātāji ar koncerta repertuāru spēja tikt galā. Netrūka tādu, kuru sniegums tā arī palika šūpojošas kopā dziedāšanas līmenī. Taču kopkorī bija manāmi arī īpaši veiksmīgi sniegumi. Viena no tādām bija Ķekavas jauktā kora «Mozaīka» dziedātāja Viktorija Semeņenko. «Bauskas Dzīvei» jauniete atzina, ka I. Kalniņa mūzika viņai ir ļoti tuva, bez īpaša iekšējā saviļņojuma viņa to nemaz nespējot izpildīt.«Bauskas Dzīve» jau informējusi, ka koncertā Bauskas tautas namā piedalīsies Bauskas 1. vidusskolas un Mežotnes pagasta koris, kā arī Dobeles valsts ģimnāzijas koris «Sadziedis» un Ķekavas novada jauktais koris «Mozaīka».

Pievieno komentāru

Komentāri 4

eksperts

esat pamanījuši, ka vilnītis ir nu TĀAAADS expertiņš VISĀS jomās! Vai tik nebūs guvis kompetenci lielos rjīgas kolektīvus un māksloņus veroties..., jo īpa''sas mākslas izglītības tak nu nav gan.
Kas tad ir tie štrunta mūsējie...Un galvenais- vo vells-par visu zina visu- i kas labs, i kas augstvērtīgs...bravo, vilnītim...

pirms 10 gadiem, 2010.03.09 16:17

Dziedātāja

25.aprīlī - novada koru skate. Laipni lūdzam, Vilni, ar detalizētu analīzi par katra kora sniegumu!
Šūposimies kopā!

pirms 10 gadiem, 2010.03.09 08:48

Kultūra un izklaide