Kurmenieši izpaudīsies uz skatuves 3

Kultūras norises Kurmenes pagastā šoruden papildina dramatiskā kopa, kurā pašlaik iesaistījušies 14 interesentu.Pirmās divas nodarbības jau notikušas, un, sākot ar oktobri, mēģinājumi būs regulāri, stāsta Vecumnieku novada Kurmenes tautas nama vadītāja Sarmīte Ķīse. Kamēr vietējā kultūras iestādē turpinās remonts, nodarbību vieta rasta pagasta pārvaldes telpās.Kurmenes pamatskolas pedagoģe Gunta Drezova līdz šim darbojusies tikai ar skolēniem, bet šoruden apņēmusies vadīt pieaugušo amatieraktieru mēģinājumus. Viņa neslēpj: «Satraukums tomēr ir. Vajadzīgs citādāks repertuārs, arī darba metodes atšķirīgas. Rīgā savulaik esmu mācījusies īpašos kursos un tagad jāliek lietā zināšanas. Amatierkopas dalībnieki ir noskaņoti darboties par prieku sev un par prieku citiem. Nevar taču sēdēt un gausties par grūtiem laikiem. Iecerēts, ka līdz Ziemassvētkiem sagatavosim pirmo iestudējumu. Zinu, būs vajadzīgs liels darbs. Ņemot par pamatu kādu pasaku, rakstīšu scenāriju, iedalot katram atbilstīgu lomu. Kurmenieši jau iepriekš vēlējušies izpausties uz skatuves, tagad viņu iecere piepildīsies.»Sākoties skolas gadam, aktīvi darbojas arī vietējās pamatskolas dejotāji, kuriem dažādu žanru kustību mākslu atklāj Andžela Briča. Īpašas nodarbības ir svētdienās, kad Kurmenē sarodas jaunietes, kuras pēc pamatskolas beigšanas turpina izglītoties citās mācību iestādēs. Viņas apgūst karsējmeiteņu priekšnesumus, lai kuplinātu dažādus sporta pasākumus, kas notiks Vecumnieku novadā.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Dejotāja

Kaut arī valstī valda krīze - Kurmene plaukst un zeļ! :D
Prieks par savējiem! Malači,ka cīnāties! :)
runājot par dejotājām - jā, katru svētdienu notiek mēģinājusi divu stundu garumā, kurās mēs mācāmies karsējmeiteņu dejas!
Tā kā tagad esam Vecumnieku novadā, tad arī atbalstīsim gan ar savu klātieni,gan arī ar priekšnesumiem savējos - Vecumnieku volejbola Nacionālās līgas zēnu komandu.

pirms 11 gadiem, 2009.10.01 23:52

Kultūra un izklaide