Mārtiņdienas gadatirgū Vecumniekos atzīmēts saimnieciskā gada noslēgums 5

Ar dārzos un laukos izaudzētās ražas daudzināšanu un maskošanos Mārtiņdienas gadatirgū Vecumniekos 10. novembrī tika atzīmēts saimnieciskā gada noslēgums un ziemas sākums.Jautru un skanīgu koncertprogrammu izrādīja tautas nama deju kopas «Ozols» (vadītāja Baiba Škrjaba), «Vēveri» (Sarmīte Vēvere) un «Vēverīši» (Agita Seglicka) dalībnieki un vokālās studijas meitenes – Laura Bogdanoviča, Anna Kupča, Viktorija Kuzņecova un Marta Šilova.  «Ar tirgus pārvaldnieku Ingu Liepu tautas nama amatiermākslinieku saimei izveidojusies laba sadarbība. Lieldienās, Līgo svētkos, Miķeļdienā un citos gadskārtu godos par noskaņu tirgus laukumā gādā pašmāju tautas tradīciju kopēji,» atklāj kultūras iestādes vadītāja Valda Kaufmane.Pašdarbnieki, pārtapuši dažādos tēlos, aicināja tirgus apmeklētājus rotaļās. Ikvienam, kurš to vēlējās, bija iespēja «iegūt nemirstību», laižoties dejā ar Nāvi, vai tikt pie gaismas un uguns, mijot soļu rakstus ar Gaili. Par simboliem latviešu folklorā un mitoloģijā lika aizdomāties arī citu ķekatnieku klātbūtne.Andelmaņi un pircēji saulainajā, bet saltajā novembra rītā sildījās ar vistas zupu. To no lielā katla, kas burbuļoja uz ugunskura, dāsni dalīja Vistiņa un Aitiņa jeb senioru deju kopas «Ozols» dalībnieces Gita Ozola un Līga Caunīte-Zandberga.Mārtiņdienas gadatirgus bija ļoti kupli apmeklēts, taču ļaudis savus maciņus atdarīja nelabprāt. Vilma Nire piedāvāja mārtiņrozes, sīpolus, ķiplokus, kāpostus, pupiņas, žāvētus ābolus un adītas zeķes, taču tirgošanās nav veikusies. «Ļoti švaki šodien pērk,» viņa sūrojās, «taču ar prieku šo to no izliktās preces padalīju draugiem un paziņām – kam nav, tam jāiedod.»

Pievieno komentāru

Komentāri 5

Paldies pasākuma rīkotājiem!
Prieks, ka BDz atsākusi rakstīt Žanna Zālīte.

pirms 8 gadiem, 2012.11.12 17:02

atradu

Viss tā kā notika deviņos. Un zupa bija ļoti garšīga, visi gribētāji varēja pagaršot. Paldies.

pirms 8 gadiem, 2012.11.12 11:11

neatradu

viss tik skaisti, bet es ar mazmeitu aizgāju 10.00 un nekas vairs nebija, tikai glāzītēs deva it kā gaiļa zupu ( dzeramU). Rakstīts bija, ka desmitos, bet mums neko neizdevās redzēt. nezinu, pa kuru laiku viss šitas notika.

pirms 8 gadiem, 2012.11.12 08:04

meklē durakus

Nav ko brīnīties,ja tās zeķes par tādu naudu nepērk-es par velti neņemtu.Iznesātas drēbes izārda un tad no tādas dzijas štancē auģšā "jaunas" zeķes.Meža darbos,zābakos ievilktas,pa vienu dienu cauras.

pirms 8 gadiem, 2012.11.12 05:22

vienīgais pasākums bijušajā bauskas rajonā, kurā daudzina mārtiņdienu...
Bauskā atzīst tikai helovīnus...

pirms 8 gadiem, 2012.11.11 17:08

Kultūra un izklaide