«Miķelī» sadziedas zemgalieši un lietuvieši 5

Krāšņā koncertā Bauskas novada Gailīšu pagasta atpūtas vietā «Miķelis» sestdien, 2. jūlija vakarā, sadziedājās Zemgales kori un Lietuvas koris «Draugiste».Dziesmotās dienas rīkotāji, šķiet, nebija gaidījuši tik daudz skatītāju – ap pusotru simtu –, jo visiem nepietika sēdvietu. Tas gan nemazināja līdzdzīvošanas prieku, klausoties ap 250 koristu priekšnesumā, šūpojoties dejas ritmā un līdzdziedot pūtēju orķestrim «Bauska».Latviski skanīgo repertuāru dziedātāji sagatavoja pusdienas garumā Uzvaras vidusskolā notikušajos mēģinājumos, ko vadīja kora «Balsis» diriģents Ints Teterovskis. Rīgas jauniešu koris rīta pusē sniedza koncertu Bauskas Svētā Gara baznīcā.Mēģinājumu dalībnieki atzina, ka darbs noticis ļoti intensīvi, nācies pielāgoties daudz aktīvākai sadarbībai ar diriģentu nekā ikdienā. I. Teterovskis slavēja Zemgales dziedātājus par atsaucību un spēju ātri mācīties. Smagais darbs vainagojās ar patiesi izteiksmīgu sniegumu koncertā, kur vairākās dziesmās kopkora nereti smagnējā dziedāšanas maniere bija augusi līdz spoži emocionālam izpildījumam, paklausot diriģenta profesionālajam žestam.Īpaši izjusti skanēja jauno laiku himna – Mārtiņa Brauna «Saule. Pērkons. Daugava», kurā zemgaliešu korim pievienojās «Draugiste» no Mažeiķiem. Kopā ar kaimiņiem mūspuses kori izpildīja arī lietuviešu dziesmu «Kur giria žaliuoja» Mažeiķu kora vadītāja Ričarda Grušis vadībā.Lietuviešu dziedātāji nodziedāja vairākas sava repertuāra dziesmas, ar rimto raksturu un emocionalitāti pierādot baltu tautu dvēseles radniecību. R. Grušis sarunā ar «Bauskas Dzīvi» pauda lielu prieku par iespēju viesoties mūspusē, īpaši slavējot skatītājus par uzmanīgu klausīšanos un līdzdzīvošanu visiem priekšnesumiem. Lietuvas diriģentam paraugs esot Latvijas kolēģu nopietnais darbs ar dziedātāju vokālo prasmi un lielais a cappella (bez pavadījuma – red.) skaņdarbu skaits repertuārā, kas prasa augstāku profesionalitāti.Lietuvas kora diriģente Jule Draudikiene stāstīja, ka Mažeiķu korim ciešākā sadarbība ir ar Jaunpils dziedātājiem, tāpēc kolektīvs ar prieku iepazīst jaunus draugus Bauskas pusē. Lietuvieši labprāt uzņemšot Zemgales kolēģus savās mājās.Sadraudzības koncerts sarīkots Latvijas un Lietuvas pārrobežu projektā «Sadraudzība kultūrā». Tajā piedalījās Zemgales kori – «Viesturzeme», «Zemdega», «Kamarde», «Dzīle», «Grenctāle», «Mēmele», «Četri vēji», Iecavas un Mežotnes jauktais koris, sieviešu koris «Vizma». Raitu soli rādīja deju kopas «Mēmele» un «Mēmelīte». Skatītājus līdzi dziedāšanā aizrāva pūtēju orķestris «Bauska». Pēc koncerta dalībnieki izpriecājās zaļumballē ar grupu «Hāgenskalna muzikanti».

Pievieno komentāru

Komentāri 5

Kamarde

Bildes no pasākuma lielākā skaitā drīzumā varēs atrast Gailīšu pagasta mājas lapā - www.gailisi.lv, sadaļā k.c. Kamarde - Foto/ Video!

pirms 9 gadiem, 2011.07.05 01:18

dalībnieks

Un tik vien bildes???
Fotogrāfēja gan daudz vairāk... :)

pirms 9 gadiem, 2011.07.04 16:34

xyz

Urrā! Uzvara atdzīvojas. Apsveicami, ka arī pēc koncerta varējām atpūsties, paballēties, priecāties par "Miķeļa" krāšņumiem. Brīnišķīgi!

pirms 9 gadiem, 2011.07.04 13:42

Grenctāliete

Paldies par izdevušos pasākumu. Vieslielākais paldies Intam Teterovskim...

pirms 9 gadiem, 2011.07.03 20:24

doma

Paldies par jauku vakaru, gandrīz kā Jansona laikā.

pirms 9 gadiem, 2011.07.03 19:59

Kultūra un izklaide