«Piedalies – padalies» labdarības koncerta mērķis Bauskā piepildīts 11

Labdarības koncerts «Piedalies – padalies», kas notika sestdien, 3. decembrī, ir pierādījums tam, cik daudz, laba mērķa vadīts, var izdarīt katrs no mums. Koncertā, kurā uzstājās Lingita Lina Bopulu, Artūrs Toms Plešs, Gatis Zotovs, šī gada televīzijas šova «Dziedošās ģimenes» dalībnieki Putņu ģimene, vokālā grupa «Mazais miljons», Rūta Krikšķūne, Santa Šulce, Ieva Gudaņeca, vidējās paaudzes deju kopa «Līdums» un vēderdejotāja Renāte Kanošķe, jauniešu biedrība «Lākturis» savāca vairāk nekā 187 latus labdarībai. Ziedotāju vidū bija jaunieši, daudzbērnu ģimenes, pensionāri, pašvaldības darbinieki, skolotāji, frizieri. Apmeklētāju varēja būt vairāk, jo sēdvietas daudzviet bija tukšas, taču koncerta iniciatori ar notikušo ir apmierināti.Jauniešu grupas «Lākturis» aktīvists Emīls Dzelzkalējs atklāj, ka kopā ar Katrīnu Zandu Zeiboti pasākuma režiju sācis veidot novembra vidū: «Ja neskaita pasākumu vadīšanu skolā, tad neko tādu pirms tam nebiju darījis. Domāju, ka pieredze lieti noderēs, koncerta laikā daudz iemācījos, tagad labāk zinu, ko nevajag darīt. Nepārdomāta bija mūziķu nākšana uz skatuves, vajadzēja ļaut, lai katrs nospēlē savas trīs dziesmas, nevis uzstājas vairākos piegājienos. Bija vēl citi sīkumi, taču mūsu mērķis ir sasniegts.»Projekta idejas autors Artūrs Praškilēvics līdzīga koncerta organizēšanas pieredzi guvis jau pērn, taču arī šoreiz gatavošanās pasākumam radījusi ne mazums uztraukuma: «Kad kāpu uz skatuves teikt uzrunu, gandrīz paliku bez balss. Biedrība «Lākturis» ir izveidota tikai šim pasākumam, taču domāju, ka tā turpinās darboties. Man gan jāatgriežas pie studijām.»Viens labdarības koncerta mērķis bija sasniegts jau pirms pasākuma. Naudu – simts latus – Bauskas trūcīgo bērnu Ziemassvētku paciņām ziedojis mācītājs Aivars Pelds. Paciņu adresātus palīdzēs sasniegt Bauskas novada sociālais dienests.Koncerta laikā saziedotie 187 lati un 55 santīmi tiks atvēlēti īslīcietes Līgas Grosbardes endoprotezēšanas operācijai. Ar to vēl nav gana, ziedojumu vākšana Līgai turpināsies visu decembri. Sestdien, 10. decembrī, Bauskas novadpētniecības un mākslas muzejs rīkos šovu, kurā tiks vākti ziedojumu Līgai. Tā kā vietu skaits ir ierobežots, uz pasākumu jāpiesakās iepriekš.  UZZIŅAIIkviens interesents var ziedot, pārskaitot naudu Līgai Grosbardei, personas kods 060659-12068, Hipotēku un zemes bankas kontā LV23LHZB3900030779002. 

Pievieno komentāru

Komentāri 11

1850

Kistap Abelniek nakamreiz ludzu uzrakstiet pareizi vardu un uzvardu.Koncerta dziedaja Ruuta Anna Krikscune.Vairak tadu koncertu paldies kas piedalijas un atbalstija.

pirms 9 gadiem, 2011.12.08 19:28

Ziedot...Līgai,nebūtu jau žēl,bet reiz dzīvē biju apkrāpta un par lielu naudu :(.

pirms 9 gadiem, 2011.12.06 10:31

Ir vēl jautājumi?

Nacionālā veselības dienesta dati liecina, ka pašlaik Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcā (TOS) rinda uz gūžas locītavas endoprotezēšanu ir septiņi gadi, tikpat jāgaida uz ceļa locītavas protezēšanu, savukārt pleca locītavas endoprotezēšanas gadījumā jāgaida īsāks laiks – apmēram pusotrs gads. Ja pacienti var samaksāt pusi no operācijas izmaksām, gaidīšanas laiks rindā samazinās līdz pusgadam. Vienas endoprotezēšanas operācijas izmaksas atkarībā no operācijas veida ir sākot no 1500 latiem.

Reaģējot uz TOS paziņojumu par valsts apmaksātu plānotu endoprotezēšanas operāciju pārtraukšanu no decembra, dienests norāda, ka šogad veikto plānveida endoprotezēšanas operāciju apjoms nav mazāks kā 2010. gadā. Šogad pirmajos deviņos mēnešos par valsts budžeta līdzekļiem izdarītas 1565 operācijas, pērn kopumā par valsts budžeta līdzekļiem – 1897 operācijas. Tieši TOS pērn izdarītas 1140 endoprotezēšanas operācijas, šogad pirmajos deviņos mēnešos – 986 operācijas.

Lai gan dienests norāda, ka valstī endoprotezēšanu veic vēl desmit slimnīcas, arī tajās ir rindas. Piemēram, gūžas endoprotezēšanas operācija Rīgas Austrumu slimnīcā jāgaida 4–8 gadi, Rēzeknes slimnīcā – 7 gadi, Vidzemes slimnīcā – vairāk nekā 8 gadi, Rīgas 2. slimnīcā – 5 gadi. Tiesa, ir slimnīcas, kur rindas ir daudz īsākas, piemēram, Ziemeļkurzemes slimnīca Ventspilī – viens gads (tur reģistrēti tikai septiņi pacienti salīdzinājumā ar pustūkstoti Austrumu slimnīcā), Liepājas slimnīcā jāgaida pusgads (rindā septembrī bija 34 pacienti).

pirms 9 gadiem, 2011.12.06 10:19

to ES

Kad piedzimst bērns, uzreiz jāpiesakās rindā uz vietu bērnudārzā, jo citādi līdz skolai nesagaidīsi. Kā pāri 40 gadiem, tā jāpiesakās rindā uz endoprotezēšanu...,

pirms 9 gadiem, 2011.12.06 10:15

Es

Vairākus gadus arī šī problēma velkas, var arī gaidīt bezmaksas rindu, jo nekas tāds nenotiek vienā dienā.Bet, var negaidīt ,vilkt kamēr nevar vairs paiet, ja iespējams samaksāt par operāciju. Kā jau teicu, tad tādas problēmas ir katram otrajam, nupat viena paziņa pārdeva govi, lai tiktu uz puscenas operāciju..

pirms 9 gadiem, 2011.12.05 18:18

tai, kura nesaprot !

Vislētākā ir Rīgas 2. slimnīca :
Gūžas endoprotezēšanas operācijas:

Cementējama gūžas endoprotēze, Implants - 280.00Operācija, narkoze, ārstēšana (Gultu dienas -12) +1037.00 + = 1317 latu

Bezcementa gūžas endoprotēze implants, Operācija, narkoze, ārstēšana (Gultu dienas -12) - 1024.00 + 1040 latu - 2064 latu.

Gaidīt uz valsts finansējumu var.... vairākus gadus.

pirms 9 gadiem, 2011.12.05 17:19

Es

Es laikam tomēr nesaprotu..Neesmu pret ziedošanu, bet kāpēc šī operācija ir tik dārga? Manai mammai nupat taisīja par velti, komisija secināja, ka cilvēks vairs nevar paiet, ceturtā stadija un izoperēja. Vēl var stāvēt rindā un būs par puscenu. Vai šai sievietei viss notika pēkšņi, ka momentā vajag to operāciju? Ja slimība vilkās jau gadiem( ar kauliem parasti tā ir), tad kāpēc cilvēks vismaz uz bezmaksas rindu nestājās? Tādas operācijas ir katram otrajam vecam cilvēkam..

pirms 9 gadiem, 2011.12.05 16:49

CS

Atbalstīsim Līgu, palīdzēsim!
Viņa nekad nav atteikusies sniegt palīdzību....

pirms 9 gadiem, 2011.12.05 08:52

Ruta

Ābelnieka kungs - Klūda visrakstā !!!!!!!!!!!!!!!

Mērķis, protams, nav sasniegts un neviens to neapgalvoja !!!!!!!!!

Jāpateicas koncerta apmeklētājiem, kuri katrs ziedoja cik varēja, bet operācijai vajag 2500 latu...

Varbūt arī uzņēmēji var iesaistīties?
Ja Bauskas novadā ir ap 26 000 iedzīvotāju, tad katram būtu jāziedo tikai ... 10 santīmu, lai mēs varētu Līgai palīdzēt.
Labi, atmetam bērnus un bomžus, teiksim ja 50 santīmu ja ziedotu katrs, tad mērķis tiešām būtu sasniegts. Būtu kauns, ja mēs to nevarētu.

Nevis bezjēdzīgi spaidīt telefonu, balsojot par O kartes skatuvi vai citiem TV niekiem, bet tiešām atbalstīt.

pirms 9 gadiem, 2011.12.04 19:46

Kultūra un izklaide