Rundāles bibliotekāres dodas pie lietuviešu kolēģiem uz Biržiem 8

Rundāles novada piecu bibliotēku vadītājas šodien, 23. maijā, Biržos iepazīstas ar Lietuvas kolēģu darbu. Aelita Ramane no Pilsrundāles, Ārija Geidāne no Vecrundāles, Inta Mihailova no Bērsteles, Inta Zvaigzne no Viesturiem un Ārija Kučinska no Svitenes kopā ar Rundāles novada kultūras nodaļas vadītāju Sandru Kerēvicu apmeklēs Biržu centrālo bibliotēku, kas atrodas senā muižā, un divas lauku bibliotēkas. Viņas izzinās kolēģu pieredzi darbā ar dažāda vecuma lasītājiem, tiksies ar Biržu pašvaldības vadītāju. Atvēlēts laiks arī skaistā Biržu ezera apskatei. Brauciena iniciatore ir Svitenes bibliotēkas vadītāja Ārija Kučinska, jo viņas vīrabrālis Vīgants Murelis Biržos ir tāda paša līmeņa bibliotēkas un metodiskā darba vadītājs kā Baiba Tormane Bauskā. Turklāt netālajos kaimiņos Rundāles novada bibliotekārēm līdz šim nav iznācis būt. Braucienam izmanto trešdienu, kas bibliotēkās ir metodiskā diena. Svitenes un arī Biržu bibliotēka ir Latvijas un Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas projekta «Uzņēmējdarbības atbalsta bibliotēku pārrobežu sadarbības tīkla izveidošana» dalībnieces. Projekta partnerpašvaldību – Biržu, Pasvales, Pakrojas, Rundāles un Bauskas – tikšanās notika 11. maijā Bauskā. Svitenes bibliotēka projektā gatavojas iegādāties modernus plauktus bibliotēkai Svitenes tautas namā. Pieteikums sagatavots iepirkuma izsludināšanai, stāsta Ārija Kučinska. Projekta līdzekļi palīdzēs rekonstruēt un modernizēt bibliotēkas Svitenē, Īslīces pagasta Rītausmās, Pasvalē un Pakrojā, kā arī izstrādāt tehniskos projektus jaunu bibliotēku celtniecībai Bauskā un Biržos. Bibliotēku krājumus paredzēts papildināt ar vērtīgām ekonomikas grāmatām un iegādāties aprīkojumu mobilai mācību klasei.

Pievieno komentāru

Komentāri 8

vienkārši par to cik tas ir aktuāli, atstājiet uz vienu dienu bausku bez ūdens un uz vienu dienu aizslēdziet bibliotēku, kāda būs reakcija un uz ko ?
paši saprotat ka tiek būvēts monstrs un tiek veidots pozitīvais tēls lai nekluptu virsū ūsainam sievišķim

pirms 8 gadiem, 2012.05.24 10:02

Lasītājs

Ja par Rundāli, piekrītu, rakstīts tiek daudz. No šī novada tiešām tiek atspoguļoti daudz notikumu. Tomēr Svitenes bibliotēka gan nekad iepriekš nav pieminēta.

pirms 8 gadiem, 2012.05.23 21:27

Redaktorei

Rozentāles,kundze vienreiz veiciet analīzi, cik par vienu un to pašu biblioteku avīzē tiek rakstīts. Nav vaina personālijos,bet žurnālistu attieksmē labāk uzrakstu par draugu, nevis piepūlos rakstīt ko jaunu. Visu cieņu Ainai,bet Zorģi būs rekordisti.

pirms 8 gadiem, 2012.05.23 18:07

Man patīk, man patīk, es par bibliotēkām !!! Kam nepatīk, lai nelasa, lai besījās, hi-hi-hi.

pirms 8 gadiem, 2012.05.23 13:58

atkal tās bibliotekāres ! cik jau nu var BDz ,katru nedēļu, zaje ļi jau veidot pozitīvo tēlu

pirms 8 gadiem, 2012.05.23 13:08

Kultūra un izklaide