Rundāles novadā – pirmizrāde tērpiem un komēdijai 15

Pilsrundālē rīkotajā ielīgošanā 22. jūnijā notika divas pirmizrādes. Deju pedagoģe Aiga Vangale bija izdomājusi skaistu veidu, kā dejas kompozīcijā parādīt individuālā uzņēmuma «Novads» radīto linu auduma un trikotāžas tērpu kolekciju, ko radījusi Solveiga Ikerte un viņas kolēģes. Tērpus dejā izrādīja Rundāles novada amatierkopu 18 dalībnieces – teātra studijas «Savējie» pirmsskolas vecuma meitenes, Viesturu pagasta deju kopas «Ir varianti» un senioru deju grupas «Magnolijas» dalībnieces.Priekšnesums notika viesu nama «Baltā māja» pagalmā, un to vēroja krietns pulks ieinteresētu skatītāju. Pirmsjāņu gaisotnē šāds brīvdabas priekšnesums lieliski iederējās. Saņemot apsveikumus un ziedus, Solveiga Ikerte atzina, ka šī nav pirmā viņas kolekcija, bet neparastākais, plastiskākais un skaistākais veids, kā tā parādīta. Viņa pateicās Aigai Vangalei par idejas lielisko realizāciju. Vairāki tērpi jau atraduši valkātājas. Sev kleitu no kolekcijas iegādājusies Rundāles novada kultūras darbiniece Lilita Lauskiniece, arī rundāliete Kristīne Brūvele stāsta: «Varētu šķist, ka pati esmu izdomājusi šo modeli. Uzvilkusi piedāvāto tērpu, sapratu – tas ir manējais, viss piestāv – gan krāsas, gan šuvums.» Līdzīgas domas ir grupas «Ir varianti» dejotājām Daigai Rutkai un Andai Smiltiņai-Plūdonei. Pirmizrādi 22. jūnijā piedzīvoja Rundāles režisores Lilitas Lauskinieces amatierteātrī «Stella» iestudētais Aivara Bankas komisko pārpratumu viencēliens «Meitiņa». Silvijas Pavlovas, Skaidrītes Jutus, Rozes Bruģes, Intas Kamolas un citu aktieru spēle bija tik aizrautīga, ka lietus skatītājus nespēja aizbaidīt.

Pievieno komentāru

Komentāri 15

sakopējs

un viena ziedu mandala vēl gaidīja no darba atnākušos, kam nebija, ko darīt:)

pirms 8 gadiem, 2012.06.26 13:14

folkloriste

droši vien viss jaukums jau bija tajā rāmajā nesteidzīgumā, kad var paskatīties fotoizstādi, pīt vainagus, pasēdēt pie ugunskura.Un katrs, arī strādājošais var atnākt jebkurā laikā un justies gaidīts.

pirms 8 gadiem, 2012.06.26 09:42

kopeja

Palasīju jūsu izteikumus un arī gribu ko teikt.
1.Pārāk agri bija, lai darba cilvēks tiktu(jau 12:00)
2.Pārāk ilgs starplaiks no 16:30 -18:00 starp deju izrādi un pirmizrādi(nebija ko darīt, jo viss cits jau bija beidzies)
Taču izrāde atsvēra visu, jo mūsu amatierteātra aktieri ir brīnišķīgi!!!!

pirms 8 gadiem, 2012.06.26 09:07

mazā

Paldies par pirtslietām! Fanoju! Paldies , Lilit! Būsim atkal nākamgad!

pirms 8 gadiem, 2012.06.25 20:49

labi

Jau kuro gadu viesojos un priecājos par brīnišķīgo tandēmu- Ikerti &Lilita! Gaidu nākamgada idejas! Būsim klāt!

pirms 8 gadiem, 2012.06.25 14:31

solveiga

Paldies visiem,kas strādāja ,lai arī mēs paši, Baltās mājas saimnieki ,justos laimīgi šajos svētkos.Paldies Lilitai Lauskiniecei,kas allaž prot salikt kopā dažādus notikumus,lai pasākumā būtu interesanti dažādu interešu ļaudīm.Paldies ciemiņiem,kas tik atsaucīgi uzņēma visu notiekošo.Paldies keramikas veidotājiem,maizes cepējai,siera sējējai,ievārījumu vārītājam,kvasa meistaram,visiem pašdarbniekiem,Jāņu zāļu un meiju gādātājiem,pirts mākslu zinātājai, Baltās mājas darbiniekiem .Īpaši savā vārdā saku paldies "Novada"darbiniecēm Natālijai Freimanei,Natālijai Jankevičai, Daigai Almanei un praktikantei Laurai Vēverei par linu tērpu kolekcijas izgatavošanu,Lilitai Lauskiniecei par jauko ideju tērpu parādīšanai un Aigai Vangelei un viņas kolektīviem par sirsnīgo kolekcijas parādīšanu.Protams ,paldies Rundāles novada domei par atbalstu šāda pasākuma rīkošanā.

pirms 8 gadiem, 2012.06.25 11:27

Paldies, tiešām jauks, mīlīgs un mājīgs pasākums! Baltās mājas pagalmam tiešām ir tā burvīgā aura, kur Jāņu sajūtu "noķert"...

pirms 8 gadiem, 2012.06.25 07:26

ess

brīnišķīgi bija. tik skaisti. un tukši var likties tikai idiotam, ne to 700 darbiņu īpašniekiem, māksliniekiem, folkloristiem, teātra un deju ļaudīm.ziedu plosts bija skaists.

pirms 8 gadiem, 2012.06.24 22:48

tukss- tev laikam skauž, ka Rundālē tik feinas idejas.Jācer, ka tu, ķēms, neesi no Rundāles novada.

pirms 8 gadiem, 2012.06.24 22:24

pilns

Vai biji tur? Mēs visa ģimene bijām visu dienu un tur vismaz nebija kā parasti ir citur- vieni un tie paši danči, vienas un tās pašas dziesmas.Te viss bija pirmoreizi un no jauna. Un nekad nekas neatkārtojas.Katru gadu citādi.Kam gribas kā ikdienišķi, neviens tak nedzina iet turp.te nāca domājoši, gudri un interesanti cilvēki.Te bija tik daudz, ko darīt, kur piedalīties. Un tik daudzu cilvēku darbs ielikts! Paldies!

pirms 8 gadiem, 2012.06.24 22:17

ssssss

Kur ir teikts, ka idejas autore ir Aiga Vangale???? Bija runa par to, ka viņa izdomāja veidu, kā parādīt tērpus. Nevajag jau kasīties vienmēr, vienkārši cītīgāk lasam teiksu :)

pirms 8 gadiem, 2012.06.24 21:53

liga

man patika kazimirs un abas spiegotājvecenes bija feinās!

pirms 8 gadiem, 2012.06.24 17:40

solveigas fane

tērpi tiešām bija lieliski.i bravo Solveigai! idejasautore gan nav vis aiga vangale, bet lilita Layskiniece. faktus vajag pavaicāt tērpu autorei.Un tas bija tik aizkustinoši- kā maziņās meitenītes kļūst par lielām.Ikdienā nemaz nezināju , ka top tik skaisti tērpi.

pirms 8 gadiem, 2012.06.24 17:37

Kultūra un izklaide