Skates dienā skolēni izdejo 102 dejas 14

Bauskas, Vecumnieku, Rundāles un Iecavas novadā 6. martā notika skolēnu deju kopu skate. Žūrija vispirms no rīta viesojās Iecavā. Skatē Iecavas kultūras namā piedalījās desmit deju kopu, informē Iecavas vidusskolas pedagoģe Solveiga Lineja. Trīs kopas ieguvušas pirmo pakāpi, pārējās – otro pakāpi ar augstu punktu skaitu.Iecavas vidusskolu skatē pārstāvēja septiņas deju kopas, ko vada S. Lineja. Pa vienai deju kopai ir no sākumskolas «Dartija», Dzimtmisas pamatskolas un Iecavas internātpamatskolas. Kopumā Iecavas novada dejotāji šī gada pirmssvētku skatē ieguvuši vairāk punktu nekā pirms iepriekšējiem Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem, stāsta S. Lineja. Tas dod lielas cerības, ka vairākums novada dejotāju varēs piedalīties jūlijā Rīgā rīkotajā dziesmu un deju festivālā. Vairāk nekā 40 kopas bija ieradušās Īslīces kultūras namā no Bauskas, Vecumnieku un Rundāles novada. Skolēni atzina, ka šogad žūrijā ir daudz personību, kuru viedokli pat nedaudz bail uzzināt. Īpaši biedējot Agris Daņiļevičs, jo redzēts, ka televīzijas šovos viņš ir bargākais vērtētājs, kurš pasaka skarbo patiesību. A.Daņiļevičs uzteicis Iecavas dejotāju glīto ietērpu – gan jaunie, gan jau agrāk sagādātie tērpi ir ļoti saskaņoti. Viņš atzīst, ka ir dzirdējis baumas par to, ka viņa klātbūtne liekot skolēniem vairāk uztraukties. «102 dejas novērtēt vienā dienā nav viegli. Paši vien esam šo putru savārījuši, pašiem tā arī jāizstrebj,» tā A. Daņiļevičs. Dejotāju gatavību Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem vērtēja arī horeogrāfi Baiba Šteina, Olga Freiberga, Ilze Mažāne un Alda Skrastiņa. Katra kopa izpildīja svētku repertuāra divas dejas. Viena tika izlozēta, bet otra – pašu izvēlēta. Valles vidusskolas jauno dejotāju vadītāja Astrīda Celmiņa stāsta: «Pirms dalības konkursā negribas neko minēt. Ceru, ka jaunieši parādīs visu, ko var. Skolēni ir optimistiski. Tie, kas nezina, kas ir Dziesmu un deju svētki, ir priecīgāki. Daži savulaik tajos jau piedalījušies, tā bija 5. – 6. klase, un slodze toreiz bija tāda, ka šos svētkus viņi atceras kā smagu darbu.»Jaunāko klašu skolēni dejoja pirmie un ar nepacietību vēroja vecāko klašu deju kopu uzstāšanos un gaidīja rezultātus. Uzvaras vidusskolas 2. – 4. klašu dejotāji kā trakāko atcerējās brīdi, kad nokritusi viena pastala. 2. klases skolnieks Artjoms Dirgela saka: «Skolotāja tomēr mūs slavēja. Ceram, ka būsim labākie.»Veiksmīgākie tomēr bija deju kopas «Mēmelīte» 3. – 4. klases skolēni, kuri kļuva par laureātiem. Deju kopas vadītāja Ligita Zeibote stāsta: «Maksimālais punktu skaits, ko var nopelnīt, ir 50. Tie, kas iegūst vairāk par 45 punktiem, ir laureāti.» Labāko vidū bija arī Īslīces vidusskolas, Misas vidusskolas un Bauskas pamatskolas deju kopas. Skates Latvijā beigsies 27. aprīlī, tad arī būs zināms, kuru skolu audzēkņi piedalīsies Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos.

Pievieno komentāru

Komentāri 14

izdejotājs

Pazīstu gan Santu, gan Aigu personīgi un varu pateikt ka abas ir profesionālas savā jomā. Prieks par panākumiem! Tā tik turēt!! =))

pirms 10 gadiem, 2010.03.20 19:06

Bbb

Paklausieties Jūs, kam nav ko labu pateikt. Ja nav ko teikt nesakiet vispār. Nebūs varonīgi bet vismaz godīgi. Proatm netā jau visi ir lieli un gudri runātāji, bet kad dzīvē jāpasaka, tad visi mēmi kā zivis :D:D:D
Domājiet ko jūs sakiet, jo viss ko jūs runājiet kādreiz nāks arī pār jums ;)
Un Aiga nebļauj bez iemesla, atkārtojos. Ja bērni kāpj uz galvas, mēģinājumos neklausa, tad kā lai nepaceļ balsi, ko ?
Bet es nevaru teikt ka Rundāles dejotājiem nav panākumu, jo panākumi ir ļoti labi :)
TĀ KĀ JA NEZINIET TAD NEVIRINIET TOS SAVUS LAIDARA VĀRTUS ;)

Un tu "Jā gan" varbūt pats/i esi zootehiķis/e un spried pēc sevis, bet Aiga vēl nav pārkavalificējusies, un arī netaisās to darīt, jo ir ļoti laba deju skolotāja :)
Tā kā. Aizrijieties ar savu skaudību :)

pirms 10 gadiem, 2010.03.10 20:47

R.

Bet Jūs vaicājāt bērnam, ko viņš dara, kāpēc uz viņa kliedz, varbūt problēma ir Jūsu audzināšnā , varbūt niņš saprot tad, kad ar viņu runā skaļā balsī. Mīļā māmiņ, aizejiet uz mēģinājumu un paskatieties! Rundāles Aiga strādā ar pilnu atdevi un ir arī 1. pakāpes diploms, bet katru gadu bērni ir dažādi, un ko tad Jūs nerējāt 2009. gadā, kad bija 4 1. pakāpes un viens 2. pakāpes diploms, tad Jūs klusējāt, mēs protam tikai riet, bat paldies pateikt aizmirstam !!!!

pirms 10 gadiem, 2010.03.10 12:57

Jā gan

Kā zootehniķe var būt īstajā vietā. Lopiņi jau nesūdzējās ka uz viņiem brēca.Pārkvalificēties vienmēr ir labi,bet līdz ar kvalifikāciju arī jamainās.

pirms 10 gadiem, 2010.03.10 11:00

zaņuks

nezinu gan...aiga macija arī manu bērnu un viņš gribēja aiziet tieši tās nenormālās bļaušanas pēc.tā nav labi, ja cilvēks nav savā īstajā vietā

pirms 10 gadiem, 2010.03.09 15:48

Bbb

Tu KO varētu daudz nerunāt par Aigu. Zinu kā viņa māca dejas, un varu Tev teikt, ka rezultāts ir labs. Un bez pamata viņa uz bērniem neājas. JA tu redzētu kā bērni izturās mēģinājumos, tev nebūtu īpaši daudz spēka, lai šos savaldītu. Tas ka tu kko pa ausu galam dzirdi, tas nenozīmē ka tā visa ir taisnība!! Tā kā domā ko runā :)

pirms 10 gadiem, 2010.03.08 21:39

Ko

Tie kas cītīgi strādā tiem arī ir panākumi. Rundāles Aiga laiž muļķo un brec uz bērniem tad arī rezultāts ka nemaz nepiemin.

pirms 10 gadiem, 2010.03.08 18:47

Ivonna

Mēs bijām tie kas bija laureāti. Un es par to esmu ļoti priecīga.

pirms 10 gadiem, 2010.03.08 14:30

aina

Jā,patiešām labi. Prieks,ka Santa tik enerģiski strādā un izaugsme ir jūtama.Bērni malači.Lai veicas!

pirms 10 gadiem, 2010.03.07 20:53

Je

Bauskas pamatskolas kolektīvs ir super. 1 - 2 nodejoja burvīgi, 3 - 4 arī malači, Santa tā tik turpināt. Un tas ir jauki, ka skola jūt un atbalsta savus dejotājus.
Jo vairāk no Bauskas novada aizbrauks, jo labāk lai parāda cik labi dejotāji ir Zemgalieši.

pirms 10 gadiem, 2010.03.07 18:25

Kultūra un izklaide