Stelpē izskan vērienīgs rokfestivāls 7

Pirmais, ko ikviens apmeklētājs, ierodoties rokfestivālā «Pīlādzis» 13. un 14. augustā, pamanīja, bija sakārtotā vide. Kompleksa milzīgā teritorija svaigi un rūpīgi izpļauta, patruļā nolikti paši skarbākie zemessargi. Arī daudzie veikaliņi un labierīcības būdiņas liecina par to, ka šeit apgrozīsies daudz ļaužu.Tieši šeit arī sākas pirmā problēma, jo, uzmetot rūpīgāku skatu autoparkam, telšu pilsētiņai un vēlāk arī galvenajai festivāla teritorijai, rodas pārliecība, ka dalībnieku šeit nav vairāk kā dīdžeja Gunčas ikgadējā pasākumā Bauskas pilskalna estrādē.Reklāma ar saukli «Neesi ķirsī, esi «Pīlādzī»!» jau labu laiku izskanējusi televīzijā un citos medijos. Kas gan varētu liegt cilvēkiem šajā apburošajā vietā pavadīt skaistu nedēļas nogali? Iemesli var būt daudz un dažādi, taču kā vienu no galvenajiem var minēt jau slavu iemantojušo «Fontaine» festivālu Liepājā, kurš norisinās vienā laikā ar «Pīlādzi», bet vēl lielāka loma vasaras beigām, ar ko noslēdzas arī festivālu sezona. Festivāliem šis gads bijis īpaši labvēlīgs, patīkamie laika apstākļi par to vien rūpējušies, lai vismaz viens kārtīgs muzikāls pasākums reizi nedēļā kaut attālākajā Latvijas nostūrī būtu. «Positivus», «Baltic Beach Party», «Laba daba» un citi festivāli ļautiņu kabatas līdz vasaras beigām paspējuši iztukšot, un nu ikdienas vajadzības tā vien liek jostas savilkt stingrāk.Plašāku publikāciju lasiet «Bauskas Dzīves» 16. augusta drukātajā versijā.

Pievieno komentāru

Komentāri 7

Inga

Festivāls bija brīnišķīgs - mūzika, vieta, atmosfēra...par visu bija padomāts. Liels paldies festivāla rīkotājiem!!! Tā turpināt!!! Lai veicas!!!

pirms 10 gadiem, 2010.08.16 22:36

sd

Bijām Stelpē, patika, ,loti labi viss noorganizēts! Daudz augstākā līmenī nekā Bauskā Pilskalna estrādē, jebkurš pasākums. Žēl, ka nebija vairāk apmeklētāju. Ja festivālu organizēs nākošā gadā arī noteikti apmeklēsim. Paldies organizētājiem!!!

pirms 10 gadiem, 2010.08.16 19:48

SANTA.

Zaļumballe pagājušajā gadā notika pēdējā augusta nedēļā un bija vairāk kā tikai trīs skatuves, turklāt īpaši bija padomāts par aktivitātēm. Svarīgi, ka biļetes bija pārsteidzoši lētas un varēja ienest gan alkoholu, gan pārtikas produktus (ne stikla, protams), Zaļumballē bija arī ļoti daudz dažādu grupu un tas, ka uz Beibežiem bija jābrauc pa vēl traģiskāku ceļu noteikti nebija šķērslis.

Patiesībā pasākums bija labi reklamēts, tikai varbūt runāt vajadzēja sākt jau vasaras sākumā, lai jau cilvēkiem ātrāk sakārojas.

Pīlādzī nebiju, jo baidījos, ka pasākums varētu izvērsties garlaicīgs (viena skatuve un tas arī viss), turklāt netīk, ja cilvēks sadomājies uzčinīt te vienu skatuvi un vot nokāst naudiņu, par telts vietām vēl atsevišķu samaksu prasot un neļaujot ienest nu pilnīgi neko. Labā Dabā vismaz telšu pilsētiņa bija ārpus konkrētās festivāla teritorijas un teltīs, tad nu varēja glabāt visu un kā vēlas. Smieklīgi, ja Laba Daba ar 40 un pat vairāk māksliniekiem izmaksā tikpat, cik Pīlādzis ar niecīgo grupu skaitu un vienu vienīgu skatuvi.
Žēl, ka festivāls īsti neizdevās, jo vieta tomēr gana vilinoša, tik organizēšana un plānošana neapdomāta.

pirms 10 gadiem, 2010.08.16 15:18

Es

... pārāk skopa reklāma, man domāt, kas gan tur Vecumniekos tāds labs var būt..... bet bija...

pirms 10 gadiem, 2010.08.16 13:44

moņa

nevar taisīt rokfestivālu tur kur iedomājas ,padomājiet ka lai tiek no rīgas uz stelpi ja nav auto, un ja ir tad ej nu atrod un pa granteni

pirms 10 gadiem, 2010.08.16 12:51

Gatis

Pagājušogad šajā pat laikā notika Zaļum Balle, kura atmaksājās ar uzviju. Tur bija 3 skatuves un stabili divas līdz trīs reizes vairāk grupu. Vieta bija tuvāk Vecumniekiem.
Vienkārši vajag saprast kas īsti ir Rok Festivāls un tad pasākums aizies...

pirms 10 gadiem, 2010.08.15 23:05

Lauris

pareizi, taisiet šo festivālu labāk vasaras sākumā.

pirms 10 gadiem, 2010.08.15 20:40

Kultūra un izklaide