Svētku noskaņu gūst Mežotnes pilī 3

Svētku, 18. novembra, rītā «Bauskas Dzīve» apmeklēja Mežotnes pili. Valstij piederošajā ēkā šajā dienā ieeja bija bez maksas.Administratore Sindija Kļava pastāstīja, ka cilvēki ieradās cits pēc cita jau no agra rīta. Interese par pili ir liela. Katrs atnācējs saņēma Latvijas karoga krāsu lentīti, ko piestiprināt pie apģērba, drēgnajā dienā visi tika cienāti ar karstu dzērienu. Barkovsku ģimene no Bauskas par iespēju bez maksas apmeklēt pili uzzinājusi «Bauskas Dzīvē». «Nolēmām te ierasties ar bērniem, tā viņus rosinot iepazīt Latviju, ģimenē radot svētku noskaņu,» atzīst Rita Barkovska.Atzinīgi iespēju bez maksas izstaigāt krāšņās pils telpas vērtē skolotāja no Bauskas Ināra Graudiņa: «Šajā brīdī mani pārņem lepnums par savu valsti. Es spēju novērtēt šo it kā niecīgo, tomēr man dāvāto iespēju. Interesējos arī dažos privātajos uzņēmumos, tur par līdzīgām dāvaniņām apmeklētājiem nebija padomāts.» Inese un Juris Strūbergi Mežotnē ieradušies no Vecumnieku novada Beibežiem. Viņi atzīst, ka pilī savulaik ir būts, tomēr to apmeklēt svētku dienā ir pavisam cits noskaņojums. «Esam iecerējuši te nobaudīt svētku pusdienas, tad doties atpakaļ uz savu novadu, uz koncertu. Tādējādi, aktīvi izmantojot dotās iespējas, ikviens var sev radīt svētku noskaņu,» stāsta Inese Strūberga.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

zinu

Paldies Mežotnes pils kolektīvam, par LIELISKO iespēju baudīt pili, noskaņu un radīto svētku sajūtu. Bijām no rīta bija gan lemtītes, gan gardais dzēriens. Milzīgs paldies Jums. Pils atmostas tas priecē :)

pirms 9 gadiem, 2010.11.19 22:54

...

Zināšanai - Pēc būtības MUZEJI ir pieejami apskatei bez maksas katru gadu Starptautiskajā muzeju dienā - 18.maijā... Tā kā Mežotnes pils nav īsti muzejs, uz viņiem šāds datums neattiecas, tādēļ labi, ka bija iespēja apskatīt.

pirms 9 gadiem, 2010.11.19 20:20

Papa

Liels paldies par iespēju bez maksas apmeklēt Mežotnes pili. Izmantoju, draudzīgā kompānijā ar kaimiņiem. Priecēja, ka apmeklētāju bija daudz un nebija nekādi biezie, bet pārsvarā "vietējie".
Lentītes gan nemanīju, arī dzērienus: bet štrunts: tas nemazina pašu ideju: kādu dienu gadā atļaut novadniekiem brīvi apskatīt vietējos "dārgumus".
Varbūt ar laiku uzpūtīgā Bauskas pils pamodīsies? Bauskas muzejs (muzejs superīgs!) parasti ir pieejams Muzeju naktī.
Ko Rundāle? Lejenieki?

pirms 9 gadiem, 2010.11.19 19:37

Kultūra un izklaide