Vecumniekos nosvin «Via Stella» 15. jubileju 3

Vecumnieku mūzikas un mākslas skolas bērnu kora «Via Stella» 15. dzimšanas dienas koncertu 30. decembrī atklāja soliste Donna Dumbraite. Meitene izpildīja pašas sacerēto dziesmu «Eņģelis».Donna un viņas mazais brālis Dominiks ir «Via Stella» dalībnieki. Koncertā piedalījās gan bērnu koris, gan «Via Stella» jauniešu sastāvs, kurā dzied Vecumnieku mūzikas un mākslas skolas absolventes. Ieva Lavrinoviča jau 13 gadu ir kora dalībniece. Viņa ir beigusi čella klasi, spēlē arī citus mūzikas instrumentus. Tagad Ieva ir Rīgas Doma kora skolas audzēkne. Bijusī «Via Stella» dalībniece, Dāviņu meitene Zane Jurēvica, pašlaik dzied korī «Kamēr» un studē Latvijas Mūzikas akadēmijas flautas klasē. Pirms dažiem gadiem Vecumnieku mūzikas un mākslas skolas vadība Zanei piedāvāja darbu. Pēc nodarbībām augstskolā viņa Vecumnieku bērniem māca flautas spēli.Jauniešu kora «Via Stella» darbība tika atjaunota pirms diviem gadiem, kad sastāvs kļuva par Vecumnieku tautas nama kopu. Daudzi klausītāji, arī dziedātāju vecāki, spriež, ka «Via Stella» vairs nevar uzskatīt par pašdarbības kori – tā sniegums atbilst profesionalitātes augstākajiem standartiem. Ne velti sastāvs vairākkārt ir kļuvis par laureātu dažādos starptautiskos konkursos Rietumeiropā. Jubilejas koncertprogrammā bērni un jaunieši izpildīja repertuāra visskaistākās dziesmas, arī ļoti sarežģītus mūsdienu komponistu polifoniskos skaņdarbus. Vairāku dziesmu autore ir kora diriģente Liene Batņa. Kora skanējums bija apbrīnojami krāšņs un emocionāls. Ne velti Vecumnieku novada pašvaldības priekšsēdētājs Rihards Melgailis uzrunā uzsvēra, ka ikviens «Via Stella» koncerts klausītājiem ir svētki. Viņš jauniešu kora dalībniecēm pasniedza Vecumnieku novada domes piemiņas medaļas. Vecumnieku mūzikas un mākslas skolas direktore Iveta Lavrinoviča lasīja fragmentus no «Via Stella» dalībnieku dienasgrāmatas, ko bērni rakstīja 1999. gadā, atgriežoties no pirmā veiksmīgā koru konkursa Vācijā. Diriģente Liene Batņa atcerējās zīmīgu savas dzīves epizodi: «Mana pirmā diriģente bija Ausma Derkēvica, kuras vadītajā korī «Dzintars» dziedāju. «Via Stella» dzimšanas dienai bija arī skumju ēna, jo slaveno diriģenti 30. decembrī pavadījām mūžībā. Mana pirmā koncertturneja ar «Dzintaru» bija Šveicē. Tur ieraudzīju izcilu bērnu kori no Dienvidāfrikas un nodomāju – kaut mums tāds būtu! Šo sapni es nespētu piepildīt bez «Via Stella» apdāvinātajiem bērniem un vecākiem, kuri mīl, saprot mūziku un apzinās, ka tā palīdz bērnus veidot par labiem, patiesiem, jūtīgiem cilvēkiem.»Gundega un Uģis Dravas no Kurmenes, Rita un Arvīds Zvirbuļi no Valles, Gunita Bērziņa no Misas un daudzi citi vecāki ir apmeklējuši «Via Stella» visus koncertus. Mūzikas un mākslas skolā mācās katras ģimenes divi bērni, un gandrīz visi dzied korī. «Esmu laimīga, ka Vecumnieku novadā ir tāds «zvaigžņu» koris, ka maniem bērniem Donnai un Dominikam ir iespēja tajā dziedāt,» atzīst Gunita.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

visskaistokomeitinas

Neaiztieciet, lūdzu,'' čangals''! Česlavs ir inteliģents vīrietis ar savu attieksmi un stāju. Gribējāt ko ''dzeltenu''? Nekā! Paldies, Liene un Česlav, par Via Stella!

pirms 9 gadiem, 2012.01.01 21:30

idiote

pilnīgi piekrītu. lūgums-sargājiet un lolojiet diriģenti, kas ir novada kultūras augstas raudzes pērle. ne velti čangals tās spožo gaismu neizturēja. lai domei un deputātiem pietiek prāta atbalstīt.
mazas pārdomas kultūras sakarā ir šādas. izglītības iestādēs ir labi sagatavoti interešu izglītības priekšnesumi. rīga lai pienes ūdeni.

pirms 9 gadiem, 2012.01.01 17:09

Kultūra un izklaide