Vecumnieku novada amatierkopas sezonu sāk cerīgi 2

Dziesmas, dejas, joki un balle ar pūtēju orķestri – to visu piedzīvoja un baudīja Vecumnieku novada amatierkopu sezonas atklāšanas sarīkojuma «Nāc pulkā!» apmeklētāji. Misas tautas nama zālē sestdienas, 30. oktobra, vakarā brīvu vietu nebija. Tautas nama vadītāja Sandra Vēvere «Bauskas Dzīvei» pauda prieku, ka zālē ir arī tie ciema ļaudis, kuri uz citiem pasākumiem reti atnāk. Pašvaldības vadītājs Rihards Melgailis ne bez lepnuma atzina, ka ir priecīgs par amatiermākslas daudzveidību Vecumnieku novadā: «Es ļoti priecāšos šos visus un vēl citus kolektīvus nākamvasar skatīt novada 2. Dziesmu un deju svētkos.» Bārbeles tautas nama vadītāja Tatjana Kadiķe gandarīta, ka šajā sezonā pagastā darbojas četras amatierkopas: divas deju kopas, kapela un amatierteātris. Ņemot vērā to, cik daudz gados jaunu cilvēku no Bārbeles ir aizbraukuši, T. Kadiķe uzskata, ka pagasta ļaudis ir aktīvi kultūras dzīvē. Līdzīgi domā arī Kurmenes kultūras nama vadītāja Sarmīte Ķīse. Īpaši priecīga viņa ir par amatierteātra aktivitātēm, neaizmirstot uzteikt arī ritma deju grupu. «Vienīgi jācenšas vīriešus vairāk iesaistīt pašdarbībā,» piebilst vadītāja.Stelpes pagastā, šķiet, šādas problēmas nav. «Bauskas Dzīve» par to pārliecinās, uzrunājot divus vīru lomu tēlotājus no izrādes «Trīnes grēki». Jānis Klāviņš, kurš iejuties Ābrama tēlā, atklāj, ka teātri viņš nemaz nespēlējot: «Visa dzīve pie mums ir kā viens teātris. Uz skatuves atliek tikai ikdienu parādīt.» Saimniekpapus atveidotājs Jānis Stallītis ne bez lepnuma pavēstī, ka kultūras dzīve pēdējo mēnešu laikā Stelpē uzplaukusi skaudības dēļ: «Skatījāmies, skatījāmies – visapkārt teātrus spēlē, mūs pārņēma skaudība. Re, «Trīnes grēkus» šovasar dabūjām gatavus.»Koncertā Misā līdztekus sirmiem vīriem un sievām uz skatuves jautru deju soli grieza arī pusaudži. Pavisam jauna ir Agitas Seglickas vadītā Vecumnieku jauniešu deju kopa. Vidusskolniece Jana Pjatahina «Bauskas Dzīvei» ne bez lepnuma skaidro, kā kolektīvā izdevies iesaistīt tik daudz puišu: «Sākumā viņus vajadzēja piespiest nākt uz mēģinājumiem. Bet tagad gribētāji pat rindā stāv. Mums ir jauks un jautrs kolektīvs, tāpēc arī tajā visiem patīk.»

Pievieno komentāru

Komentāri 2

iāiā

HA HA! Kurmenē ir pašadarbības kolektīvi? Un daudzskaitlī? Viens tur ir.Pārējā laikā telpās peles skraida. Bet algu maksā pēc pilnas likmes.

pirms 9 gadiem, 2010.11.02 13:27

aija

Priecājos, patiešām Vecumniekos pašdarbnieki vienmēr bijuši un ar prieku nākuši. Apbēdina pašvaldības attieksme pret kultūras darbiniekiem, kam algas zemākās Latvijā.
lai izdodas gan piedalīties pašdarbībā, gan rosināt to darīt, gan arī atrisināt algu problēmu!

pirms 9 gadiem, 2010.11.01 14:12

Kultūra un izklaide