20. novembris – oficiāla brīvdiena 1

Latvijas Republikas Proklamēšanas diena 18. novembris ir svētku diena, kas šogad iekrīt sestdienā. Atbilstoši likumam pirmdiena, 20. novembris, ir noteikta kā oficiāla brīvdiena. Savukārt pirmssvētku diena piektdiena, 17. novembris, būs saīsinātā darba diena, ziņo lvportals.lv.

Saskaņā ar likuma «Par svētku un atceres dienām» 1. pantu gadījumā, ja 18. novembris iekrīt sestdienā vai svētdienā, nākamo darbdienu nosaka par brīvdienu. Tāpēc 20. novembris šogad būs brīvdiena.

Savukārt Darba likuma 135. pants paredz: pirms svētku dienām darba dienas ilgums saīsināms par vienu stundu, ja darba koplīgumā, darba kārtības noteikumos vai darba līgumā nav noteikts īsāks darba laiks. Norma pirms svētku dienām darba dienas ilgumu saīsināt par vienu stundu attiecas tikai uz normālā darba laika darbiniekiem. Latvijas Republikas Proklamēšanas diena 18. novembris ir svētku diena. Tā kā tā ir sestdiena, tad piektdien, 17. novembrī, darba diena ir saīsināma.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Smieklīgi

Jā gan, brīvdiena tiem īpaši sagurušajiem - valsts iestādēs strādājošajiem. Visi pārējie par tādu papildus brīvdienu var tikai sapņot.

pirms 3 gadiem, 2017.11.19 23:11

Latvijā un pasaulē