2019.gads Latvijā pagaidām ir siltākais novērojumu vēsturē

2019.gads Latvijā līdz šim bijis siltākais novērojumu vēsturē - vismaz kopš 1924.gada, kad visā valsts teritorijā sāka darboties vienots meteoroloģisko novērojumu tīkls, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra dati.
Atbilstoši provizoriskai informācijai šā gada vidējā gaisa temperatūra Latvijā līdz šim ir +8,7 grādi. Iepriekšējā augstākā gaisa temperatūra no janvāra līdz novembrim bija pērn, kad tā sasniedza +8,4 grādus, tomēr samērā vēsā decembra dēļ 2018.gads nebija siltākais meteoroloģisko novērojumu vēsturē.

Siltākā gada tituls pieder 2015.gadam, kad vidējā gaisa temperatūra bija +7,8 grādi, bet no janvāra līdz novembrim temperatūra caurmērā bija +8,3 grādi - četras grāda desmitdaļas zemāka nekā šogad.

Laikapstākļi decembrī izšķirs, vai šis gads siltuma ziņā pārspēs 2015.gadu.

Šogad tikai janvārī un jūlijā mēneša vidējā gaisa temperatūra bija zemāka par normu, savukārt februāris bija pat 4,5 grādus siltāks nekā ierasts. Jūnijs ar vidējo gaisa temperatūru +18,6 grādi jeb 3,8 grādi virs normas kļuva par siltāko jūniju Latvijas novērojumu vēsturē.

Pagājušais gads Latvijā bija sausākais novērojumu vēsturē, kā arī kopā ar 2000. un 2008.gadu kļuva par trešo siltāko.

Nokrišņu summa pērn valstī vidēji bija 473 milimetri - 32% zem normas. Šogad lietus un sniega kopējais daudzums Latvijā jau sasniedzis aptuveni 600 milimetrus, un sagaidāms, ka 2019.gada kopējais nokrišņu daudzums būs tikai mazliet zem normas.

Pievieno komentāru

Latvijā un pasaulē