21 tūkstotis šoferu Latvijā, tostarp Bauskā, ir saņēmis atgādinājumu nestāties ceļā operatīvajam transportam

Mēneša laikā teju 21 tūkstotis autovadītāju visā Latvijā drošības kampaņas «Nestājies ceļā. Palīdzi tiem, kas palīdz!» laikā ir saņēmis īpašus brīdinājuma biļetenus ar atgādinājumu «nestāties ceļā» operatīvajam transportam, kad tas steidzas uz izsaukuma vietu, informē Līna Kaļķe, Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste.

Šie informatīvie izdales materiāli radīti ar nolūku aicināt transporta vadītājus atcerēties pašiem un arī atgādināt citiem par «nestāšanos ceļā» operatīvajam transportam, novietojot biļetenu aiz automašīnas vējstikla tīrītāja slotiņas. Biļetenus izdalīja Valsts policijas (VP), Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) pārstāvji visā Latvijā. Informatīvo materiālu varēja saņemt «Circle K» degvielas uzpildes stacijās visā Latvijā, tostarp Bauskā, savukārt Ceļu satiksmes drošības direkcija šo īpašo atgādinājumu pasniedza katram jaunajam autovadītāja apliecības saņēmējam.

Kampaņa plašākai sabiedrībai atgādināja par operatīvo transportlīdzekļu steigšanās iemesliem un to, kādēļ dienestiem – VP, VUGD un NMPD – ir svarīgi galamērķī ierasties laikus. Kampaņas īpašie biļeteni – brīdinājuma zīmes – ir kā aicinājums ikvienam autotransporta vadītājam atbilstoši rīkoties, lai neaizkavētu operatīvo transportu.

«Iemesli, uz kurieni dodas palīgā un steidzas operatīvais transports, ir dažādi, tomēr visās situācijās izšķiroša var būt katra minūte. Ikviens transportlīdzeklis, ja tas nedod ceļu operatīvajam transportam vai ir nepareizi novietots stāvēšanai, var kļūt par šķērsli tiem, kas steidzas palīgā un kam katra minūte ir izšķiroša. Ceru, ka operatīvo dienestu lūgumu caur dažādiem kanāliem sadzirdēja iespējami plašs autovadītāju loks un šoferi ņems vērā atgādinājumus, kā pareizi rīkoties, kad uz ceļa vai piemājas teritorijā redz operatīvo transportu ar iedegtām bākugunīm un, cik būtiski sadarboties, lai tādējādi glābtu dzīvību. Paldies tiem autovadītājiem, kuri ikdienā ir saprotoši un ar savu rīcību palīdz operatīvajam transportlīdzeklim nokļūt galamērķī pēc iespējas ātrāk,» tā Valsts policijas Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieka pienākumu izpildītājs Juris Jančevskis.

Satiksmes drošības kampaņu «Nestājies ceļā. Palīdzi tiem, kas palīdz!» organizē Valsts policija sadarbībā ar Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu, Ceļu satiksmes drošības direkciju un «Circle K Latvija». Kampaņa finansēta no Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju biroja līdzekļiem.

Pievieno komentāru

Latvijā un pasaulē