Aicina pieteikt pretendentus balvai „Cilvēka izaugsmei Latvijā”

Amerikas Tirdzniecības palāta Latvijā (ATPL), ASV vēstniecība Latvijā un Latvijas Pilsoniskā alianse (eLPA) izsludinājusi pieteikšanos balvu konkursam „Cilvēka izaugsmei Latvijā”. Tiek gaidīti pieteikumi arī no Bauskas, Iecavas, Rundāles un Vecumnieku novada ļaudīm.

Tādējādi tiek godināti iedvesmojoši Latvijas cilvēki, organizācijas un uzņēmumi – par ieguldījumu cilvēka izaugsmē. Balvas mērķis ir veicināt Latvijas iedzīvotāju izglītību, veselību un labklājību un izcelt sociālās atbildības iniciatīvas, vēsta Līga Smildziņa-Bērtulsone, ATPL izpilddirektore.

ASV vēstniece Latvijā Nensija Bikofa Petita saka: „ASV vēstniecība Latvijā ir pagodināta atbalstīt balvu “Cilvēka izaugsmei Latvijā” un paust atzinību cilvēkiem un organizācijām, kuri veido stiprāku, labklājīgāku sabiedrību. Šādas balvas ir nozīmīgas, lai godinātu tos, kuri savā kopienā ir spējuši panākt īstas pozitīvas pārmaiņas.”

Līga Smildziņa-Bērtulsone informē, ka līdz 11.februārim tiek gaidīti ieteikumi nominācijām četrās kategorijās:

1.    Par sociālo atbildību. Par izciliem sasniegumiem sabiedrības attīstībā, veicot darbu sabiedrības labā, tai dāsni atvēlot laiku, zināšanas, finanšu vai organizatoriskos resursus.
2.    Par izcilu ieguldījumu izglītībā. Par izglītības, mācību kvalitātes un pieejamības veidošanu iedzīvotājiem jebkurā dzīves posmā.
3.    Par izcilu ieguldījumu veselībā un labklājībā. Par veselīga dzīvesveida veicināšanu, indivīda un sabiedrības veselības un labklājības atbalstīšanu un uzlabošanu, kā arī nevienlīdzības mazināšanu veselības aprūpes jomā.
4.    Par izcilu ieguldījumu Latvijas nākotnē. Par bērnu un jauniešu labklājības, veselīgas attīstības sekmēšanu, mīlošas, stabilas aprūpes nodrošināšanu, ieskaitot ārpusģimenes aprūpi.

Konkursa uzvarētāji saņems tēlnieces Olgas Šilovas veidoto skulptūru „Asns”, goda diplomu un ielūgumu uz apbalvošanas ceremoniju šī gada aprīlī ar iespēju tikties ar augsta līmeņa amatpersonām un sabiedrības pārstāvjiem. Laureātiem var tikt piešķirtas arī speciālbalvas un naudas balvas.

Pieteikumus vērtēs žūrijas komisija, ņemot vērā sekojošus kritērijus:
•    Ietekme un nozīme. Balvas pretendenta darbības nozīmīguma un ietekmes uz sabiedrību novērtējums.
•    Ilgtspēja. Balvas pretendenta darbības ilgtspējīga attīstība.
•    Novatorisms. Novatoriska, radoša un oriģināla pieeja, kas pielāgota Latvijas apstākļiem.
•    Iedvesma. Paraugs citiem.

Uz balvu var pretendēt Latvijas pilsoņi un Latvijas Republikā reģistrētas uzņēmējsabiedrības, biedrības un nodibinājumi. Pretendentus balvas saņemšanai var izvirzīt jebkura fiziska vai juridiska persona, izņemot pati sevi. Iepriekšējo gadu konkursa laureāti nevar tikt nominēti balvai atkārtoti. Informācija par iepriekšējo gadu laureātiem pieejama šeit: http://www.cilvekaizaugsme.lv/laureati/laureati-2015  un http://www.cilvekaizaugsme.lv/laureati/laureati-2014/.

Pieteikumu balvu konkursam iesniedz elektroniski, pieteikumu nosūtot uz e-pasta adresi: info@cilvekaizaugsme.lv, aizpildot pieteikuma formu: http://www.cilvekaizaugsme.lv/ka-pieteikties/ līdz 2016.gada 11.februārim. Pieteikumā iekļauj informāciju par balvas pretendentu, pretendenta iniciatīvas aprakstu, mērķi un rezultātu, kā arī vismaz vienu atsauksmi.

Pievieno komentāru

Latvijā un pasaulē