Aicina uz Egila Levita vieslekciju LLU

25.aprīlī ar vieslekciju «Vērtības Eiropas Savienībā un Latvijā» Latvijas Lauksaimniecības universitātē viesosies jurists un politologs Egils Levits. Lekcija sākums plkst. 9.30, tā notiks Latvijas Lauksaimniecības universitātes Ekonomikas un sabiedrisko attiecību fakultāte, Svētes ielā 18. Lekcija ir atvērta un to noklausīties aicināts ikviens interesents, portālu informēja rīkotāji.

Lekcijā Egils Levits raksturos Eiropas Savienības  pamatvērtības un to, kā šīs vērtības pārklājas ar Latvijas valsts Satversmē ietvertajām un mūsu sabiedrības ikdienā atpazīstamajām vērtībām. Lekcijā tiks runāts par to, ka katras valsts pamatā ir vērtības, un ka katrai Eiropas Savienības dalībvalstij papildus kopīgajām vērtībām ir arī specifiskās nacionālās vērtības. E. Levits dalīsies arī pārdomās par Eiropas Savienības kā politiskas kopienas nākotni.
Latvijas valsts izveidošana un tālākpastāvēšana, tās ikdienas politika, pamatā balstās uz noteiktām vērtībām. Egils Levits: «Latviešu nācijas pašnoteikšanās, demokrātija, brīvība bija tās vērtības, kuru dēļ 1918.gadā tika dibināta Latvijas valsts. Tās nebija iespējams realizēt, atrodoties cariskās vai padomju Krievijas sastāvā. Tātad savas valsts dibināšanas iemesls  bija konkrētas vērtības. Līdzīgi ar Latvijas iestāšanos Eiropas Savienībā - mēs vēlējāmies būt vienā kopienā ar valstīm, kas dala līdzīgas vērtības.»
Ar lekciju «Vērtības Eiropas Savienībā un Latvijā» E.Levits ir viesojies arī Vidzemes Augstskolā, Liepājas Universitātē, Daugavpils Universitātē un Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā.
Egils Levits ir Eiropas Tiesas tiesnesis, pirms tam bija Latvijas pārstāvis - tiesnesis Eiropas Cilvēktiesību tiesā. Viņš ir Latvijas Neatkarības atjaunošanas deklarācijas koncepcijas autors, veicinājis vairāku svarīgu likumu tapšanu. Levits ir arī Satversmes preambulas jeb ievada,  daudzu zinātnisku rakstu un publikāciju autors, Š.g. februārī tika laists klajā Egila Levita rakstu krājums ar nosaukumu «Valstsgriba».

Pievieno komentāru

Latvijā un pasaulē